Wybór stereo

scissorhands

New member
Hej,
Proszę Was o opinie na temat doboru sprzętu audio. Planuje zakup audio do słuchania głównie muzyki rockowej, alternatywnej, electro. Swego czasu zainteresowałem się połączeniem Onkyo 8050+Klipsch RFII 52/62. Podoba mi się ten amplituner ze względu na jego możliwości działania w sieci. Muzykę odtwarzałbym na laptopie podłączonym do amplitunera. Rozważam jeszcze opcję zakupu samego wzmacniacza z przetwornikiem DAC (Cambridge Audio Azur 351A). I tu pojawia się pytanie, czy różnica dźwięku będzie rzeczywiście nieporównywalnie lepsza na korzyść tego wzmacniacza ze względu na DAC?
Zapraszam do dyskusji
Pozdrawiam Edward
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Wg mnie, przy podłączeniu PC pod wzmacniacz różnica będzie zdecydowanie na korzyść połączenia pod DAC - takie rozwiązanie moim zdaniem, jeśli planujesz słuchać muzyki z komputera będzie zdecydowanie lepsze.
 
Ostatnia edycja:

scissorhands

New member
Dzięki za odpowiedzi,
Ja oczywiście wolałbym zestaw z Onkyo. Oczywiście wybór kolumn też nie jest ostateczny. A taki zewnętrzny DAC do laptopa+Onkyo to nie za duże przekombinowanie? Rozważałem również opcję odtwarzania z urządzenia typu Popcorn hour -> Onkyo (z pominięciem laptopa). Która opcja jest najbardziej korzystna, biorąc pod uwagę jakość dźwięku.
Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam Edward.
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Widzisz... Ile ludzi tyle opinii. Osobiście uważam, że zewnętrzne DACi są generalnie lepsze niż te wbudowane w urządzenia, jeśli oczywiście zestawi się adekwatne urządzenia. Popcorn Hour to przyzwoite urządzenie ale tak czy inaczej podpiąłbym je docelowo pod przetwornik. Wg. mnie najbardziej korzystna jakościowo będzie opcja źródło->dac->wzmacniacz->kolumny, ale jest to uwarunkowane odpowiednimi komponentami, co pociąga za sobą odpowiednie kwoty.
 
Do góry