Wybór sprzętu

armat90

New member
Witam forumowiczów!

Zwracam się***z prośbą o pomoc w wyborze sprzętu do TV. Konkrety:
- zakup musi odbyć się w sklepie "nie dla idiotów" (mam kartę),
- przedział cenowy od 1000 zł, do tego mogę dołożyć 500 pln, jak będzie na prawdę warto to do 1000. Innymi słowy 1000 - 2000 pln, ale bez szaleństw,
- wymiary pomieszczenia to parter domu, salon z aneksem, około 35m2, wysokość 2,6m,
- nie jestem zwolennikiem marki samsung,
- miałem kiedyś przez tydzień używany soundbar JBL 3.1 i miałem problemy z rozłączaniem się woofera. Nie wiem, czy problem tkwił w TV, czy sprzęcie, ale od tej pory jestem sceptyczny,
- muzyka i filmy w proporcji 50/50. Gatunek muzyki najróżniejszy, bez sprecyzowanego gatunku.

W pierwszym rozeznaniu wahałem się między Yamaha YAS-209, a Denon DHT-S514. Problem jest w tym, że YAS-209 jest z jakiegoś względu wycofywane ze sklepów i nie idzie go posłuchać. Opieram się na tym, że Yamaha za bardzo się szanuje i nie wypuści sprzętu gorszego od poprzednika. YAS-207 był bardzo udanym modelem. Miałem dzisiaj okazję sprawdzić na własne ucho denona w porównaniu z ATS-2070, które jest uważane za zubożoną wersję YAS-207. Muszę przyznać, że denon wypadł dużo lepiej, miał więcej dołu, grał wyraźnie głośniej. Pytanie brzmi ile można poprawić equalizerem i jak ma się***dźwięk z ATS-2070 do YAS-209. Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał podobny dylemat?

Wertując internet udało mi się dobrnąć do informacji, że denon miał gorszą serię produktów i bywają***problemy z przegrzewaniem się***dławików. Po pewnym czasie grania temperatura rośnie na tyle, że zabezpieczenie rozłącza końcówki mocy. Gwarancja nic nie daje, rozwiązaniem jest dołożenie kawała blachy na zewnątrz. Czy ktoś z forumowiczów użytkujących denona DHT-S514 może się***wypowiedzieć w tej kwestii? Kiedy kupowaliście swój sprzęt?

Czy problem rozłączania się***JBL został jakoś poprawiony w nowszych produktach? W sprzedaży są dostępne JBL BAR 2.1 Deep Bass. Czy ktoś miał***z nimi do czynienia? Jak wygląda tam awaryjność? Jak można porównać wypełnienie pasma względem Denon DHT-S514, Yamaha YAS-209?

Może nie ma sensu pakowania tyle kasy w grajbelkę i zamknąć się w kwocie oscylującej koło 1000 pln? Jak oceniacie DHT-S316, aktualnie dostępne plastikowe produkty, typu LG, SONY?

Dziękuję za wszelkie wskazówki,
Pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli w klasie 1,5 tyś to zdecydowanie Ray Danz z Dolby Atmos.
Jest w specjalnym programie dla niebieskich gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to CI wyślę cały program.
 

armat90

New member
Z czystej ciekawości zerknę, jednak sprzęt musi być kupiony w MM - nie dla idiotów. Mam kartę podarunkową.

Za jakiś czas będę się rozglądał za czymś dla mamy, może wtedy Twoja propozycja przypisuje. ;) Mój email poleciał na PW.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale po co przepłacać. Masz tam dużo innych rzeczy więc masz jeszcze w czym wybierać.
 

armat90

New member
Reszta mieszkania już wyposażona, a nie mam teraz pieniędzy, żeby wyłożyć.

Czy to, co proponuje MM na prawdę nie jest warte uwagi? Może warto wstrzymać się z zakupem?
 

armat90

New member
Temat zakończył się na Yamaha YAS-209. W moich warunkach ma wystarczająco mocy, subwoofer też daje radę.
Denon miał zbyt dużo negatywnych opinii o przegrzewaniu się i przerywaniu odtwarzania.
 

armat90

New member
Jestem bardzo zadowolony. Jak wspomniałem w pierwszym poście, sprzęt kupiłem w Mediamarkt. Niestety trafiłem na wadliwy egzemplarz (takie moje szczęście), były problemy z BT i siecią WiFi i aktualizacją oprogramowania. Skontaktowałem się z firmą audioklan, będąca importerem i autoryzowanym serwisem. Po telefonie, omówieniu problemu odesłałem do nich belkę, po tygodniu miałem ją znów w domu. Naprawa polegała na wymianie płytki PCB. Teraz wszystko działa wyśmienicie, dźwięk czysty, wyraźny, nie dudni, jak trzeba to potrafi być głośny, co nie wpływa na pogorszenie jakości. Pomieszczenie, w którym gra nie jest wcale takie male - ok 35m2 i to chyba jest dla niego granicą zdrowego rozsądku. Do większych mogłoby już brakować mocy.

Jak yamaha była w serwisie miałem przez chwilę LG SJ2. Co prawda porównywanie jest nie na miejscu, to zupełnie inne pieniądze, ale słychać było, że nie ma co żałować żadnej złotówki na yamahę...


Reasumując - polecam. Bardzo.
 
Do góry