Wybór słuchawek

bamber

New member
Witam czy jest ktoś obeznany w temacie kto pomógł by mi wybrać słuchawki. Moje Technicsy mają już 10 lat i czas pomyśleć o nowych. Muzy słucham w domu z kompa lub ampli Onkyo.
Zapodaję linki które mnie interesują. Bradzo dziękuję z góry za pomoc.
Bezprzewodowe

Sony MDR-RF810, BLAUPUNKT COMFORT 112



lub przewodowe


Sennheiser HD202 II, JBL TEMPO ON-EAR, Denon AH-D310R, MARSHALL MAJOR BLACK, Pioneer SE-M531,

Bradzo dziękuję za pomoc i porady.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
za ta kase bezprzewodoqe to beda shity, z kablem tez nie bedziesz mial hi-endu, te wszystkie modele sa dostepne w marketach, wez telefon / odtwarzacz przenosny wrzuc muze jaka sluchasz i idz sobie porownac, ja mam sony xb-600 i fajnie sprawdzily sie w grach, fajnie wygladaja ale do muzyki trosze za duzo basu. teraz wolalbym dolozyc i kupic sony mdr-1r bardzo dobrze wykonane sluchawki. za twoja kwote zobacz cos AKG.
 

bamber

New member
Generalnie wolę więcej dołu niż środka i jak słucham na słuchawkach to raczej głośno, myślałem o Marshallach byle co nie powinny reprezentować widac po wykonaniu no i klasa sama w sobie, byłe w Saturnie i nie było ich żeby odsłuchać. Obecnie ponad 10 lat mam Technicsy RP-FT30 i dla mnie grają fajną barwą taką jak mi odpowiada.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przede wszystkim słuchając muzyki z amplitunera Onkyo czy kompa, nie ma sensu inwestować duzych pieniędzy w słuchawki. Sam mam Onkyo i wiem jak lipnie brzmi dźwięk z wyjścia sluchawkowego. To nie tylko moja opinia, ale już kilku osób. Co do kompa to chyba że masz jakąś wypasioną kartę muzyczną lub DAC? Gdzie nie czytam to przy lepszych jakościowo słuchawkach zaleca się dokupienie wzmacniacza słuchawkowego, żeby w pełni wykorzystać walory brzmieniowe. Nie wiem czy czytałeś taki mały teścik: Polecane słuchawki nauszne muzyczne | Audiofanatyk.pl - niezależny blog audio o tematyce słuchawkowej. Nie wiem ile w tym prawdy, bo jakoś nigdy nie kupowałem wypasionych sluchawek, ale mój kumpel tydzień temu szukał takich do 150zł. Sprzedawca w sklepie mu powiedział że owszem np. Sennheiser to dobra firma, ale dopiero od pewnego pułapu cenowego, a szukając czegoś za 150zl lepiej się zainteresować jakimś Philipsem. Podłączył mu kilka różnych pod przenośny odtwarzacz i kumpel sam stwierdził że Philipsy lepiej zagrały niż Sennheisery w tej samej cenie. Ale jak powiedziałem, nie wiem ile w tym prawdy bo kumpel tez nie jest jakiś miłośnik audio.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Poszukaj używanych Philips SBC HP 890 niesamowita jakość dźwięku pomimo że producent popularny .Świetne są Sennheiser HD 555 - też niestety już nie produkowane ,ewentualnie jakiś model AKG
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odsłuchiwałem swojego czasu AKG K518DJ . Bardzo fajnie brzmiały, potrafią zagrać głośno, mocny bas. Odsłuchaj też JBL J-55. Możesz się wybrać do MM jest tam sporo modeli AKG i nie tylko.
 

KRW

New member
Nie napisałeś jakiej muzy słuchasz. Bezprzewodowe to najgorszy pomysł z możliwych.

Myślę że warto pomyślec też o dobrym źródle dźwięku. Jak nie masz źródła to i senhaiser hd 201 się nada ( ja do PC używam - jak chcę posłuchać muzy Grado Sr 60). Jest też sporo ciekawych, tanich konstrukcji od superluxa. Gdybym nie miał tych senków do PC to bym się pewnie nimi zainteresował.
 

KRW

New member
Nie jestem fanem Piły, ale nowe filmy Jamesa Wana to dobre rzemiosło w tym gatunku. Zdaje się że wszystko jest u nas na Blu Rey.
 
Do góry