Wybór sieciowego BD , Samsung BD-C5900

kradam

New member
Witam!

Znudziło mi się noszenie plików na USB z kompa do odtwarzacza pod TV i postanowiłem kupić jakiś odtwarzać sieciowy. Przy okazji pomyślałem, że może warto mieć BD.
Moje wymagania to:

  • sieciowy dostęp do plików - wolałbym mieć wybór między SMB a DLNA
  • jakiś YT, Picassa, może coś jeszcze
  • odtwarzanie jak największej liczby formatów, ale to chyba oczywiste, TXT nie jest absolutnie konieczne
  • brak płacenia za zbędne mi bajery, w tym Wifi (mam port Eth przy TV)

Myślałem najpierw od LG BD660, ale potem doszedłem do wniosku, że skoro mam TV Samsung z Anynet+, to może warto pójść w Samsunga. Tu wpadł mi w oko BD-C5900, choć przyznam, że nie ogarniam całej oferty tych firm.

Mam pytanie do używających BD-C5900:

  • Czy da się sensownie korzystać z jednego pilota do sterowania BD i podstawowego TV? Sensownie tzn. bez przełączania trybu pracy pilota TV/BD (tzw. przenikanie)
  • Czy odtwarzanie po DLNA (bo na SMB Samsung się chyba wypina) jest zrobione ergonomicznie, np.
    • Czy widać całe nazwy długich plików (w tym numer odcina serialu),
    • Czy odtwarzacz pamięta miejsce w którym przerwano oglądanie filmu nawet po wyłączeniu?
  • Czy udało wam się zdjąć blokadę regionalną z BD? W sieci można znaleźć przepisy.

Wszelkie inne uwagi mile widziane.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Jeżeli Samsung to z dwojga złego seria "D"bedzie lepsza.

Ale jak chcesz być zadowolony w pełni to kup sensowny HD Player, BD to nie jest alternatywa... zresztą po co ?
 

kradam

New member
A co wyróżnia serię D od C? Zauważyłem tylko obecność WLAN, którego nie potrzebuję. Na stronie Samsunga jest jakiś marketingowy bełkot. Powyrzucałbym z pracy tych którzy tworzyli polski site odnośnie BD :).
"Zintegrowany pakiet innowacyjnych funkcji multimedialnych Smart Hub udostępnia wszystkie zasoby online w domowym centrum rozrywki. Muzyka i filmy na żądanie (VOD) są dzięki temu w zasięgu ręki. Zapomnij o konieczności przeszukiwania sieci, aby znaleźć odpowiednią rozrywkę multimedialną."
?!?!?!??!?!
BD bo muszę mieć napęd - jeśli dobrze rozumiem pytanie.
 
Do góry