Wybór projektora - wymiana doświadczeń

leonhdtv

New member
Witam,

Jestem na etapie wyboru projektora w kwocie 3-5 k PLN do kina domowego, gier i komputera.
Filmy będę oglądał z odtwarzacza DVD (narazie) oraz z dysku z komputera. Nie wykluczam również gier, wyświetlania zdjęć z komputera itp.

Byłem nastawiony na wybór pomiędzy firmą Mitsubishi a Epson.
Byłem również wczoraj na prezentacji filmowej trzech projektorów:
Optoma 200x, Mitsubishi HC 4000 i Sanyo 800.

Oglądałem m.in obok siebie obraz z Optomy i Mitsubishi i włącznie z obsługą sklepu próbowalismy dostrzec różnicę. Po jakimś czasie dostrzegliśmy że obraz z Mitsu jest troszeczkę ostrzejszy, ale nie jest to wcale rzucające się bardzo w oczy.

Różnica w cenie to przeszło 2 k, jak dla mnie niczym nie uzasadniona.


Oba projektory to DLP.

Po tej projekcji jestem jeszcze mniej zdecydowany.

Niestety nie mieli na składzie Epsona 3200, na czym zależało mi przy porównywaniu.


Poza tym słyszałem że w przypadku projektorów LCD obraz z komputera jest bez zniekształceń kolorów, natomiast w przypadku projektorów DLP z kolorami jest różnie. CO akurat miałoby duży wpływ na filmy wyświetlane z dysku komputera.


Proszę o opisanie swoich doświadczeń i pomoc przy wyborze projektora.
 

1grzecho

Member
Poza tym słyszałem że w przypadku projektorów LCD obraz z komputera jest bez zniekształceń kolorów, natomiast w przypadku projektorów DLP z kolorami jest różnie. .



z tym się nie zgodze... zresztą pierwszy raz słysze taką opinie. odnośnośnie porównania hd20 i hc4000 to mitsubishi bije optomke na głowe. byłem na prezentacji optomy , mitsubishi i epsonka tw3200. różnica duża na korzyść mitsubishi, dlatego zakupie tego własnie proja
pozdrawiam
 

dekiel

New member
Epson TW3500. Mam go od października 2010. Przy zakupie głownie kierowałem się LS i gwarancją 3 lata. Zero kłopotów, pełna satysfakcja (żródło tylko BD)...
 

leonhdtv

New member
leonhdtv

Ktoś kto miał dylemat przy wyborze może się wypowiedzieć w tej kwestii.

1) W Który z poniższych dwóch projektorów lepiej zainwestować i dlaczego:?

Epson EH-TW3200
Sanyo PLV-Z800

2) Czy jest to dobry wybór w tym przedziale cenowym?
 

zmechol

New member
Napisz jeszcze jakie masz warunki domowe, i czy to mam sam być projektor w tej cenie, czy rozważasz zakup ekranu projekcyjnego... i td?
 

kofek

New member
Jeżeli nie będziesz miał problemów z ofsetem i masz warunki lokalowe niewymagające lean shifta to HC 4000.

Epsona sobie odpuść bo to badziew i są problemy z serwisem.

Ps. Jeżeli nie masz warunków do ustawienia hc 4000 to popracuj nad warunkami i kup HC 4000.

Nie wiem w jakich warunkach oglądałeś oba projektory, ale 4000 jest na DC3 co daje mu przewagę we wszystkich parametrach.
 

leonhdtv

New member
No więc po kolei:

1) Pokój w którym będzie używany projektor to 4x6 m, z dwoma oknami.
Jest to użytkowy pokój, w którym się mieszka. Projektor będzie leżał na półce za mną.

2) Kupuję tylko projektor.
Na początku obraz będzie rzucany na ścianę. Może w przyszłości pomyślę nad ekranem.

3) Źródło wyświetlania: odtwarzacz DVD Yamaha i PC. Blu-ray niedługo poźniej, być może z PS3.

4) Co niektórzy piszą tylko i wyłącznie Mitsu HC4000. Kurcze tylko czy wykładanie dodatkowej kasy rzędu 1000 PLN i więcej będzie miało sens.

Czy Epson i Sanyo aż tak miały by odbiegać wizualnie od niego.

5) Czy ktokolwiek porównywał organoleptycznie Sanyo Z800 z Epsonem TW3200?
 

StoperV6

New member
4) Co niektórzy piszą tylko i wyłącznie Mitsu HC4000. Kurcze tylko czy wykładanie dodatkowej kasy rzędu 1000 PLN i więcej będzie miało sens.

Zamówiłem kilka dni temu HC 4000 ze stanów, już powoli do mnie jedzie.
Jak na razie zapłaciłem w przeliczeniu 3500zł, dogadałem się ze sprzedającym że odpowiednio opisze paczkę i może uda się zapłacić jakieś minimalne opłaty w Polsce. Jednak nawet licząc najczarniejszy scenariusz, że do całej kwoty dowalą mi 23% VAT to wychodzi jakieś 4300zł.
Jakby co, poinformuję w jakiej kwocie zamknęła się cała akcja.

Pozdrawiam
Stoper
 

raus

New member
W którym z amerykańskich sklepów wysyłają ten projektor do Polski w takiej niskiej cenie (bo domyślam się, że $1200 + reszta za przesyłkę)?
Dowiadywałeś się jak wygląda sprawa realizacji napraw gwarancyjnych w Polsce? HC3800 był dość awaryjny (przynajmniej wersje amerykańskie) i niektórym poprawnie działał dopiero trzeci czy czwarty projektor, więc kwestia serwisu jest dość istotna. I jakie są amerykańskie warunki gwarancji, rok na sprzęt i pół na lampę, czy 2 lata na sprzęt i pół na lampę?
 

leonhdtv

New member
W takim razie czekam na info o realizacji zamówienia ze Stanów.
Jaki to sklep?

I faktycznie jak wygląda gwarancja w Polsce na ten sprzęt
 

StoperV6

New member
Link do aukcji

Gwarancja standardowo jest na USA i od sprzedawcy dostałem wiadomość, że mam 90 dni na ewentualne wykupienie gwarancji międzynarodowej. Poniżej stawki:
2-letnia międzynarodowa gwarancja = $119
4-letnia międzynarodowa gwarancja = $149
3-letnia gwarancja na lampę = $99

Warto zainwestować w którąś wersję? Jeśli tak to którą?
Szczerze mówiąc to jeszcze nigdy żadnego sprzętu elektronicznego nie musiałem oddawać na gwarancję i jakoś może przez to ten temat jest dla mnie drugorzędny. Jednak opcja jest.

Jakby co, projektor zamówiony 8 czerwca, a 10 wyleciał z Chicago. Sprzedawca mówi, że paczki średnio idą ok 7 dni, więc liczę, że może w przyszłym tygodniu już go będę miał.

EDIT:

Dodam jeszcze , że poprosiłem sprzedawcę o rozpakowanie projektora przed wysyłką i sprawdzenie czy wszystko działa jak należy, więc mam nadzieję, że nie będzie z funkcjonowaniem żadnych problemów po jego przybyciu.

Pozdrawiam
Stoper
 
Ostatnia edycja:

leonhdtv

New member
Wygląda to ciekawie.
Daj znac czy płaciłeś te dodatkowe opłaty i czy wszystko jest ok z samym projektorem.

Gwarancję wydaje mi się że warto dokupić.
 

klausm

New member
Gwarancja

Gwarancja jest jak najbardziej pożądana. Projektor to najczęściej dwa b. drogie moduły: elektronika i szczególnie blok optyczny. Jak się zepsuje nawet drobna rzecz w tych blokach to praktycznie nie opłaca się naprawiać w większości przypadków lub nie ma cześci tylko wymieniają cały blok.
 

StoperV6

New member
Mały update dla zainteresowanych.
Niecałą godzinę temu paczka wylądowała w warszawie i przechodzi właśnie przez urząd celny. Trzymajcie kciuki.

Co do gwarancji, to brać i na urządzenie i na lampę czy samo urządzenie?
 

leonhdtv

New member
Ja dla siebie wziąłbym na oba. To jest za droga zabawka i słyszy się co jakiś czas że komuś coś się zepsuło.

Daj znać czy będziesz płacił dodatkowe opłaty celne.
 

raus

New member
Prawdę mówiąc na lampę bym sobie chyba darował bo podstawowa gwarancja powinna obejmować wszystkie rozruchowe problemy z lampą (czyli pierwsze 6 miesięcy i 500 godzin), a w 3 lata raczej nie zrobisz 4 tys. godzin (a taką trwałość ma mieć lampa) żeby ci za darmo (tzn. w cenie gwarancji) wymienili.
 

StoperV6

New member
No to mam już swój projektor, jest super i w ogóle czad.
Paczka ze stanów już wczoraj była w moim mieście i nawet bym ją odebrał gdyby nie to że pól dnia kłóciłem się z celniczką, która chciała oclić moje Mitsubishi jako "urządzenie z dziedziny optyki", a dokładnie to twierdziła że jest to holoprojektor (polecam sobie to wygooglać, niezłe jaja). Problem z tym jest taki, że na holoprojektory oprócz vatu jest tam jakieś cło, bodaj 8%. A ja oczywiście chciałem przepchnąć go bez cła. Po wycieczkach do jej kierownika i konsultacjach z innymi celnikami okazało się, że powinniśmy go jednak oclić pod numerem TARIC CN 8528610090 z 0% stawką cła, super. Jednak dowalili mi VAT, i to od całości. Jakbym miał zamawiać drugi raz, już bym wiedział co zrobić żeby zapłacić mniejszy VAT, no ale cóż, człowiek uczy się na błędach.
Tak czy inaczej, paczka doszła do mnie w tydzień, czyli całkiem nieźle.
Poniżej podsumowanie kosztów:

Za projektor - 1303$ co wg WBK wynosi - 3 717,45PLN
VAT w urzędzie celnym (oni wyliczyli, że 1303$ to mniej niż 3600zł) - 824PLN
Wydanie paczki przez Pocztę Polską - 3,20PLN

Co w sumie daje nam - 4544,65PLN
Sumka całkiem niezła, a myślę, że drugi raz udałoby mi się zejść poniżej 4000PLN.

Ogólnie polecam, nie ma długiego czekania, a oszczędność w wysokości ok 1000PLN to nie byle co.
Jako bonus podaję niżej drogę jaką przebył mój projektor:
2011-06-09 16:39 International Postal System Nadanie przesyłki
2011-06-10 16:59 ISC CHICAGO IL (USPS) Przyjęcie z ładunkiem
2011-06-10 17:02 ISC CHICAGO IL (USPS) Wyjście z obcego obszaru celnego
2011-06-14 11:24 WER Warszawa Wejście na polski obszar celny
2011-06-14 11:24 WER Warszawa Zatrzymanie w clePrzyczyna niedoręczenia nie ujęta w klasyfikacji
2011-06-15 03:29 WER Komorniki Przyjęcie z ładunkiem
2011-06-15 08:28 WER Komorniki Wysłanie z ładunkiem
2011-06-15 10:11 PP Poznań P102 Zatrzymanie w cleOczekiwanie na dowód nabycia/informacje o wartości od adresata
2011-06-16 14:29 PP Poznań P102 Zwolnienie przez urząd celny (poczta przychodząca)

Jeśli są jakieś pytania, chętnie odpowiem

Pozdrawiam
Stoper
 

raus

New member
To w takim razie co zrobić żeby nie zapłacić większego VAT-u poza namówieniem sprzedawcy do wysłania faktury osobnym listem i napisaniem na paczce "gift" i dołączeniem ładnej kartki z życzeniami przez wysyłającego?
Bo wysyłka w nieoryginalnym opakowaniu albo bez akcesoriów zdecydowanie nie wchodzi w grę.
 

StoperV6

New member
Oznaczenie paczki jako gift nic nie da, bo urząd celny i tak będzie chciał fakturę/paragon od osoby ze stanów i od tego naliczy VAT.
Napiszę może tak:
Gdy przychodzi paczka, urząd w Polsce oczekuje dostarczenia im wydrukowanego zamówienia i potwierdzenia zapłaty za to zamówienie oraz wydruku specyfikacji danego urządzenia. Nie trzeba drukować aukcji, wystarczy żądanie zapłaty z PayPal lub faktura wystawiona przez sprzedawcę. Myślę, że gdyby ktoś chciał pokombinować to poprosiłby sprzedawcę o wystawienie dwóch żądań zapłaty np na 1000$ i 300$, a w urzędzie celnym przedstawiłby jedynie to niższe wraz z potwierdzeniem zapłaty za nie, przez co vat byłby naliczony tylko od kwoty 300$.

Pozdrawiam
Stoper
 
Do góry