Wybór projektora - proszę o pomoc

wiatrak

Active member
Bez reklam
Usiądź jak najbliżej swojej plazmy, tak żeby dało się oglądać film bez oczopląsu. Musisz tylko zostawić z boku przyzwyczajenia dotyczące oglądania TV, i skoro muślisz o full HD, ew. widoczność pixeli (PV60 ma 1024x768 jak pamiętam?). Po prostu wyobraź sobie że siedzisz w kinie i patrzysz na ogromny ekran.


Zmierz kąt jaki tworzy punkt gdzie siedzisz z bocznymi krawędziami ekranu, potem przenieś ten kąt na odległość owych niecałych 4 m i masz odpowiedź jaka będzie optymalna dla Ciebie szerokość ekranu...
 

bodziewicz

New member
Kolega Tidus1024 napisał w recenzji HC4900, że jakość odtwarzanych DVD jest zła. Czy w ogóle, czy przy niektórych tylko płytkach? Czy z odległości 4-5m też widać fatalnie? Właśnie najbardziej zależało mi na koncertach z dvd, mam ich dobre kilkadziesiąt, prawda, że niektóre są kiepskiej jakości, ot poprostu tanie płyty z Media. Trochę mnie to zmartwiło, nie szybko nabędę płyty w formacie Blueray. Nie wiem jeszcze co daje możliwość odtwarzania 1080p/24? Czym to się je? Może Kolega przybliżyć mi ten skrót? Mnie wystarcza HDready, jak na moim Panasie (1366x768), wydaje mi się rewelka. Pewnie FullHD - to zupełny odjazd. Jak HDready będzie wyglądało z tego projektora?
Pozdrawiam.
 

Fanek

New member
Bez reklam
z innej beczki, jak to jest z zawodnoscia projektorow ?
zastanawiam sie nad zakupem za granica i czy jesli kupilbym epsona w uk moge go zareklamowac u epsona w polsce ?

http://allegro.pl/item428170304_projektor_epson_emp_tw700_najtaniej_raty_f_v.html

tutaj np. pisze [FONT=Arial,Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica,sans-serif][FONT=Arial, Helvetica,sans-serif][SIZE=-0][FONT=Arial,Helvetica,sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial,Helvetica,sans-serif][FONT=Arial,Helvetica, sans-serif][FONT=Arial,Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica,sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]3 LATA GWARANCJI PRODUCENTA[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
>> Fanek

Epson chyba honoruje gwarancję europejską, zapytaj w Epson PL.

>> bodziewicz

Jak kolega Tidus naoglądał się FullHD to mu już DVD nie smakuje, ot i cała miałkość DVD. ;)

Przypuszczam że DVD będzie w porzadku, dopóki nie zobaczysz full HD. :)
 

marek301

New member
wiatrak napisał:
...Przypuszczam że DVD będzie w porzadku, dopóki nie zobaczysz full HD... :)
Wiatrak a napisz czy robiles kiedykolwiek
takie "eksperymenty" z DVD jak na forum avsforum w temacie:

AVS Forum > Video Components > Home Theater Computers > FFdshow Walkthrough: Basic, Intermediate, Advanced Configurations

Jesli nie? To serdecznie zachecam!!!:cool:

W takim ukladzie DVD da sie kochac dluzej,
jak wlasna "kochanke":)
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Fanek: projektory bywają zawodne, a naprawa najdrobniejszych części jest zwykle ekonomicznie nieuzasadniona (czyt. bardziej opłaca się kupić nowy projektor). Uszkodzenie lampy jest w tym przypadku najtańszym do załatwienia problemem.

bodziewicz: przecież w temacie screenshotowym masz fotkę Boromira z DVD, możesz sam ocenić czy taka jakość Ci odpowiada.
 

marek301

New member
Fanek napisał:
dzieki chłopaki za wypowiedzi, napisałem emaila do epson polska, czekam na odpowiedz jak to jest z gwarancja.

Fanek a moze ???
PANASONIC PT-AX200E


obraz jest "zyleta" a cena 3499 zł -jak za darmo
i 24 miesiace gwary, i zobacz porownawcze zdjecia
z tymi z "full HD" Bedziesz maksymalnie zaskoczony,
jak zobaczysz gdzie jest lepszy obraz!!!:)
 

Pit80

New member
Tylko poczytaj w wątku Panasonic AX100 o Panasonic Polska.
Z takim podejściem do klienta to jak dla mnie panas nie istnieje, na pewno gwarancja nie jest argumentem żeby kupić w PL.
 

Fanek

New member
Bez reklam

Smartek

New member
Pit80 napisał:
Tylko poczytaj w wątku Panasonic AX100 o Panasonic Polska.
Z takim podejściem do klienta to jak dla mnie panas nie istnieje, na pewno gwarancja nie jest argumentem żeby kupić w PL.

Dokładnie z tego powodu zrezygnowałem z AX200 na rzecz - prawdopodobnie - Sanyo Z5.
 

Fanek

New member
Bez reklam
tw680 i tw700 generwują obraz na tyle jednakowy że niewarto przepłaca.

sanyo z5 czy tw680 ? jeśli mówimy o projektorach 720p.

miedzy tw980 i tw1000 jest róznica 200zł na allegro, wiec jak full hd brac tw1000.
 

marek301

New member
Pit80 napisał:
Tylko poczytaj w wątku Panasonic AX100 o Panasonic Polska.
Z takim podejściem do klienta to jak dla mnie panas nie istnieje, na pewno gwarancja nie jest argumentem żeby kupić w PL.

Podejscie to zalezy rowniez od "podchodzacego", no i
nie zapominajmy, ze Polska to "zadupie Europy"
skazone "beneficjentami selekcji negatywnej"
czyli komusza zaraza:)

Co do chlopakow z Panasa to "wroga propaganda":)
Czy kto kolwiek jest naiwny myslac, ze gdzies indziej jest lepiej?:)
 

Pit80

New member
Akurat przypadek o którym czytałem jest jasny więc nie wiem jakie może być inne podejście ''podchodzącego''.
No ale Ty jesteś chyba jednym z ''chłopaków z Panasa" więc się nie dziwię że tak zachwalasz ax200 :D
 

bodziewicz

New member
Tidus1024, te zdjęcia prezentujące jakość Twojego projektora - są wręcz rewelacyjne! Innych nawet sobie nie wyobrażam. Myślę, że w zupełności jest to najlepszy stosunek jakości do ceny. Mam pytanie, czy ze źródła HDready (Cyfra+, DVD), będę miał jakość podobną nawet przy użyciu tego projektora FullHD? Czy wysoka jakość FullHD pogorszy mi obraz nadawany w niższej rozdzielczości? (widoczne pikselowanie). Czy jakoś można rozdzielczość ustawiać w tym projektorze?
Pozdrawiam.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
bodziewicz napisał:
Mam pytanie, czy ze źródła HDready (Cyfra+, DVD), będę miał jakość podobną nawet przy użyciu tego projektora FullHD? Czy wysoka jakość FullHD pogorszy mi obraz nadawany w niższej rozdzielczości? (widoczne pikselowanie). Czy jakoś można rozdzielczość ustawiać w tym projektorze?
Pozdrawiam.
Wszystko zależy od jakości materiału filmowego - czym innym jest C+HD a czym innym DVD. Ten pierwszy będzie wyglądał zawsze zdecydowanie lepiej.

Rozumiem, że chodzi Ci o zjawisko interpolacji. W przypadku projektorów jest ono zdecydowanie mniej dotkliwe niż na telewizorach LCD. Więcej tu zależy od układu sterującego skalowaniem. Powiem szczerze, ten parametr nigdy mnie specjalnie nie interesował i nie testowałem go pod tym kątem, bo podaję mu tylko i wyłącznie sygnał 1080p lub w przypadku Xboxa 360 1080i.
 
Ostatnia edycja:
Do góry