wybór projektora pod moje warunki lokalowe

kulca

New member
witam
projektor oddalony od ekranu o 6m, ekran 260cm szeroki, pokój z możliwością całkowitego zaciemnienia (rolety), wiem tyle że musi być lens shift aby dopasować wielkość obrazu, jeden ze sprzedawców na alledrogo poleca Sanyo PLV-Z800, czy polecicie coś tańszego, a w miarę dobrego, brałem pod uwagę nawet HD ready. Ew w tym przedziale cenowym co brać pod uwagę?
Dzieki za wszelkie rady
 

redlum

New member
Bez reklam
W tym przedziale - to znaczy jakim? Tak do ok 4500pln? To wybór masz na prawdę ograniczony - drugi model z Lens Shiftem w tej cenie (a nawet ciut taniej) to Epson TW3200.

PS Lens Shift nie służy do regulacji wielkości obrazu (od tego jest zoom) - tylko do przesunięcia obraz prawo/lewo góra/dół bez zniekształceń
 

sidi666

New member
Będzie Ci ciężko znaleźć projektor, który wyświetli jasny obraz z 6 metrów w rozsądnej cenie. Sam to przerabialem. Miałem do wyboru albo umiescić projektor w odległości ponad 5 metrów albo kolo 2,5 metra. Żadna z tych odległości nie była dobra. Albo obraz byl za jasny i za mały albo za ciemny i za duży. Stanelo na tym, ze kosztem wyglądu sufitu projektor będzie w odległości okolo 3,5 metra. Większość projektorów da sobie radę w tym położeniu nawet na szarym ekranie.
 

kulca

New member
na środku sufitu żona nie da zgody na projektor, jeśli chodzi o jasność mam nadzieje że możliwość całkowitego zaciemnienia wspomoże odległość projektora do ekranu w moim przypadku.
A ile trzeba by dołożyć żeby kupić coś rozsądnego?
Ew z tych powyżej wymienianych który brać bardziej pod uwagę?
 

sidi666

New member
Sprawdź te projektory w kalkulatorze odległości i wybierz taki, który da Ci jaśniejszy obraz o odpowiedniej wielkości. Ale nadal twierdzę ze w takiej odległości nie ma sensu wieszać proja. Szkoda pieniędzy. Na pewno nie uzyskasz wymaganych 16ftL jasności. Może być problem z uzyskaniem chociażby 12ftL. Rozwiązaniem może być ekran o gain powyżej 1. Ale ją bym powalczyl o odległość 3,5-4m. Może jakaś szafka za kanapą?
 

kulca

New member
nawet 0.8, powierzchnia procine gray kaubera, doradzono ze kolory i jakosc beda najlepsze
dlaczego taki? filmy ogladac lubie w calkowicie zaciemnionym pomieszczeniu, co rolety zewnetrzne mi daja, a ze salon duzy, nie bylo mowy o projektorze na srodku sufitu, tylko pod scianami, stad te 6m
na 90% jestem zdecydowany na Sanyo, ale chcialem jeszcze posluchac porad innych
 

redlum

New member
Bez reklam
szary ekran (z gain < 1) stosuje się gdy projektor daje za dużo światła - u ciebie z tej odległości i tak światła brakuje - a ty go jeszcze ograniczasz przy pomocy ekranu
 

kulca

New member
hmm, jak go kupowałem radzono mi taki właśnie do kina domowego, że jest lepsza jakość obrazu niż na białym, teraz mi zabiłeś klina :(
 
Do góry