Wybór projektora i ekranu projekcyjnego

Rafal88

New member
Witam,

poleci ktoś jakiś dobry projektor, który wyświetli mi 120 cali z odległości 3,5 metra? Na razie zastanawiam się nad Epsonem TW6600, ale może znajdzie się jakaś ciekawsza opcja. Czy warto do tego zainwestować w ekran Magicscreen? Budżet na zestaw projektor + ekran to 15k. Może uda się w tej cenie znaleźć coś z Ultra HD? Kolejna sprawa... czy lepiej wyświetlać obraz naprzeciwko okna (około 4,5 metra) czy z oknem po prawej stronie (jakieś 3 metry)?
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Witaj .
Polecam ekran Magicscreen i Optoma HD 83 ( jest używana na All... ) Widziałem ten projektor u mnie podczas porównania do mojego JVC X 500 , właśnie na ekranie Magiscreen 100". Bardzo dobra czerń , cichy , głębokie kolory .
Epson może i jest fajny , ale ma też swoje wady . Głośna przesłona , kurz zbierający się na lusterkach . Będziesz sam go czyścił , czy wysyłał do serwisu ? No i czerni nie uzyskasz takiej jak w technologi DLP .

Ja mam okno po lewej stronie :) Sufit pomaluj białą super matową farbą Flugger 2S , a ścianę z ekranem na ciemny kolor . Jak możesz , to boczne także . Dolna cześć ekranu powinna być 50-60 cm od podłogi , dla wygody oglądania .

Pozdrawiam .
 

Trenton

New member
Jak rozumiem pokój nie zaadoptowany?
W takim przypadku MagicScreen jest najlepszym wyborem :)

Co do projektorów to ja jak zawsze polecę Sony Hw-55, ale oczywiście wszystko zależy od Twoich wymagań i preferencji. O ile ekran MS jest jak dla mnie jedynym wyborem to co do projektorów to jest ich dużo większy wybór.

Cóż pierwsza uwaga dotycząca MS to jeśli nie zamierzasz zawsze zasłaniać okna to lepiej jest mieć je z prawej. Jeśli zamierzasz je zasłaniać to nie ma znaczenia gdzie jest. Pamiętaj jednak że ostre słońce wpadające z prawej (lub odbijające się od np. białego balkonu) będzie sporo pogarszać jakość obrazu i tak czy siak czymś przyda się je zasłonić, przynajmniej częściowo (ja spuszczam żaluzje na 2/3 długości).

Zresztą wpisz w google test-ekran-projekcyjny-magicscreen-future-10cg10 i poczytaj w teście o co chodzi :)

Ah i za 15k nic w 4k z projektorów raczej nie znajdziesz. Niestety.

Sprawdź na kalkulatorze czy projektory o których myślisz rzucają 120 cali z 3.5m. I czy 120 cali to nie jest za dużo z 3.5m? Nie wiem, tylko pytam :)
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
A , i nie żałuj na kalibrację :) Warto wycisnąć wszystko z projektora , co się da . Ten budżet wystarczy na MS i używany JVC DLA-X 500 . Jak się potargujesz :)
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witaj .
Polecam ekran Magicscreen i Optoma HD 83 ( jest używana na All... ) Widziałem ten projektor u mnie podczas porównania do mojego JVC X 500 , właśnie na ekranie Magiscreen 100". Bardzo dobra czerń , cichy , głębokie kolory .
Ostatnio pojawiła się Optoma hd87, ktoś coś wie na jej temat, jak w porównaniu do hd 83 i sony 55
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Wujek Googleeeee mówi , że 87 jest starszym modelem od 83 :) Czyli 83 została lepiej dopracowana , widać to chociaż po rozmiarach . 83 to kawał klocka . Wspominałem już , że 83-ce bardzo blisko do jakości Sony 55 .
Nie wiem , czemu tak cieżko Wam zdecydować się na naprawdę bardzo dobry projektor ?:)
Żebym go nie widzał w akcji , ale widziałem :)
 

darekguma

New member
Bez reklam
Wujek Googleeeee mówi , że 87 jest starszym modelem od 83 :) Czyli 83 została lepiej dopracowana , widać to chociaż po rozmiarach . 83 to kawał klocka . Wspominałem już , że 83-ce bardzo blisko do jakości Sony 55 .
Nie wiem , czemu tak cieżko Wam zdecydować się na naprawdę bardzo dobry projektor ?:)
Żebym go nie widzał w akcji , ale widziałem :)
Nie wszyscy mają 6,5 tysia do wydania na proja[emoji3].A z tego co widzę to go już nie ma.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Pamiętaj , że oszczędność czasami się mści :( A , od czego są negocjacje ?
Kontaktowaleś się z nim ?:)
 

darekguma

New member
Bez reklam
Nie kontaktowałem sie, oszczędności w oim wypadku to jakbym kupił epsona 5100 lub coś z tej półki a ta optoma dla mnie jak dla kogoś jvc i tak muszę dołożyć sporo do 6tyś.
 

Rafal88

New member
Poczytałem trochę o tych projektorach, o których piszecie, i wszystkie mają jasność poniżej 2000 ansi... czy to wystarczy do wyświetlania w dzień? Projektor ma służyć głównie do pracy przed komputerem w dzień, i czasem żeby jakiś film obejrzeć.
Co do Magicscreen to wybrać jakiś konkretny model, czy to nie ma większego znaczenia?
W załączniku wrzucam projekt salonu, żeby było lepsze wyobrażenie jak to wszystko ma wyglądać. Może jakieś ciekawe pomysły? ;)
 

Attachments

  • mieszkanie2_Page_1.jpg
    mieszkanie2_Page_1.jpg
    118,2 KB · Wyś: 208

gerrard

New member
W zaciemnionym pomieszczeniu sony i optoma pewnie dadzą lepszy obraz.
Ale do ogladania w dzień lepiej sprawdzi się epson.
Jest bardziej uniwersalny, a 2500 lum robi różnice.
 
Ostatnia edycja:

Trenton

New member
Co do ekranu to wersja FUTURE.
Hmm nie jestem pewien czy do pracy przy kompie projektor jest fajną sprawą. Ja jednak preferuję monitory w tej kwestii. Pracowanie w skali FullHD na 100+ calach nie będzie według mnie komfortowe. Czcionki będą się lekko rozmywać. Ale oczywiście Twój wybór.

Jeśli przez to tylne okno światło słoneczne będzie wpadać do pokoju to prawdopodobnie nie zależnie od jasności projektora możesz prawie nie widzieć obrazu. Fizyki nie da się oszukać.

Ja mam balkon po prawej z dużym oknem i jeszcze dalej kolejne okno. W jasne dni muszę okno balkonowe zasłaniać żaluzjami tak do 2/3 by komfortowo oglądać seriale. Jeśli chcę puścić jakiś film to żeby cieszyć się pełną gamą kolorów i dobrą jasnością to wszystkie okna zasłaniam do 2/3 (nie jest bardzo ciemno, ale już nie jest jasno). W pochmurne dni da się często przy podniesionych żaluzjach bez problemu oglądać.

Światło padające z boku jest lepsze niż światło padające od tyłu na ekran.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Nie znajdziesz chyba taki projektor , aby strzelał obraz pod katem jak na rysunku nr.2 . Kiedyś był tani Sony , ale chyba max 720p i bez hdmi .
Dziwne podejście , projektor do komputera , a od czasu do czasu film .
Powinno być chyba odwrotnie :) Szukasz oszczędności , a sam będziesz „lał” kasą za prąd i wymianę lamp . Projektor ciągnie spokojnie 250 VAT / h
, do tego komputer ( w zależności od budowy ) od 200 do 700 (?)
Może szukasz projektor do prezentacji , szkoleniowy ?
Jak ma być nad głową , będzie głośno .
Druga sprawa akustyka , otwarta przestrzeń , komfort .
Nikt już nie buduje salonów zamkniętych ? Jakaś Ameryka się u nas zrobiła ?
Film dobrze się ogłada jak jest „pier..cie” z głośników , subwoofera .

Może jak zależy Tobie na dobrych efektach końcowych , pomyśl o piwnicy , No chyba , że goście mają być „oczarowani” tym , co masz .
 

Rafal88

New member
To może zacznijmy od początku... pracuję na przeglądarce internetowej. Na początku pracowałem na komputerze podłączonym do tv, a od 8 miesięcy na projektorze Benq TH682ST, i jestem w nim zakochany. Czasem siedzę przed komputerem nawet i parenaście godzin, i od czasu zakupu projektora oczy się tak nie męczą jak od tv, obraz zresztą też jest wystarczająco dobry mimo, że nie mam żadnego ekranu. Dlatego wraz z planowaną przeprowadzką chciałem zrobić krok naprzód, i zainwestować w lepszy projektor, i porządny ekran projekcyjny. Zasłanianie 2/3 okien nie jest dla mnie problemem, i jestem świadomy, że koszty obsługi projektora będą wyższe niż tv. Jedno czego jestem pewien to to, że nie chce mieć w domu telewizora :) Może z "od czasu do czasu film" trochę przesadziłem, ale głównym przeznaczeniem projektora ma być praca, a dopiero na drugim miejscu filmy. Zestaw głośnikowy też jest w planie, ale ten temat chciałem zacząć dopiero jak obecny zostanie zakończony. Piwnicy nie posiadam, a opinia gości w ogóle mnie nie interesuje, po prostu chce pracować w fajnych warunkach.
Jaki jest optymalny kąt padania obrazu z projektorów, który mógłbym wziąć pod uwagę podczas przerabiania projektu?
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
To może jakiś krótko ogniskowy , ST .
Optoma gt 5000 , gt 5500 . Zawsze będzie ciszej . LG także ma coś w swojej ofercie ( model 1000 , 1500 ?)
I ciąganie kabli odpada , PC pod ekranem z projektorem .
Ile godzin dziennie pracujesz na ekranie ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mnie tylko zastanawia co to za "praca" na projekcji?
Ktoś tu też coś pisał o odległości 120" z 3.5m i nie, nie jest za dużo, a już na format 21.9 (czyli większość filmów) wręcz za mało.
 

Trenton

New member
Mnie tylko zastanawia co to za "praca" na projekcji?
Ktoś tu też coś pisał o odległości 120" z 3.5m i nie, nie jest za dużo, a już na format 21.9 (czyli większość filmów) wręcz za mało.

Ten rysunek nr 2 w to kolega ma przekrój poprzeczny pokoju, więc to nie jest raczej problem (czyli podwieszenie pod sufitem).

Nadal nie widzę jak praca na projektorze może być komfortowa i jak może być wygodniejsza od monitora (a mam podłączony komp do projektora również), ale każdy ma swoje przyzwyczajenia więc nie oceniam :)

Co do głośności to Sony jest cichy, nie wiem jak inne. Sony ma też mały input lag (co może nie mieć aż takiego znaczenia dla pracy biurowej, ale jednak może być odczuwalne na innych projektorach).

Armanig, ja pytałem a nie pisałem że jest za dużo :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok, rozumiem. Co do pracy, to również nie wyobrażam sobie jakiejkolwiek na projekcji, ale tutaj autor stwierdził, że lubi więc nic nam do tego ;)
 

Rafal88

New member
To może jakiś krótko ogniskowy , ST .
Optoma gt 5000 , gt 5500 . Zawsze będzie ciszej . LG także ma coś w swojej ofercie ( model 1000 , 1500 ?)
I ciąganie kabli odpada , PC pod ekranem z projektorem .
Ile godzin dziennie pracujesz na ekranie ?

Chciałbym projektor ukryć, dlatego tak mi zalezy na tym wyświetlaniu z 3,5 metra, żeby sobie pracował z sufitu podwieszanego. Godzinowo różnie mi wychodzi, średnio koło 10h.

A może Panasonic PT-AT6000E? Model co prawda troszkę leciwy, ale niecałe 7k za 500 000:1 kontrastu, i 2400 lumenów wydaje się bardzo atrakcyjną ceną.
 
Do góry