Wybór projektora do pubu na sportowe transmisje:)

pascal2

New member
Zastanawiam się nad zakupem projektora do pubu. Przede wszystkim mają to być wydarzenia sportowe (głownie piłka, boks, mma) puszczane z cyfrowej kablówki i/lub z jakieś eNki albo cyfry +. Nastawiam się na kanały HD (np TVP HD, Eurosport HD, Polsat Sport HD, C+ HD).

1. Jeśli chciałbym wyświetlać obraz w rozdzielczości: 1280x720, to czy będzie jakaś różnica w jakości obrazu pomiędzy projektorami z rozdzielczością optyczną 1280x800, a 1280x720?

2. Czy jest jakaś różnica pomiędzy danymi projektorami w sensie, że jeden nadaję się bardziej do filmów, drugi do prezentacji a jeszcze inny do sportu? Jeśli tak to jakie parametry są ważne dla tego ostatniego?

3.Czy jeśli pewne osoby są uczulone na efekt tęczy, a u mnie obraz z projektora będzie oglądało wiele różnych osób to czy automatycznie rezygnować z projektorów z technologią DLP? Czy jednak lepiej DLP bo jest jaśniejsze?

Wiem ze na część a nawet wszystkie pytania znalazłbym odpowiedzi przeszukując te forum, ale liczba wątków jest duża, a część rzeczy jest już nieaktualna. Starałem się tak zadać pytania aby łatwo było udzielić szybkiej odpowiedzi.
 

pascal2

New member
Witam ponownie.

W związku z brakiem chętnych do dłuższej odpowiedzi - czy mógłbym prosić o krótką odpowiedź na tylko to pytanie? :)

1. Jeśli chciałbym wyświetlać obraz w rozdzielczości: 1280x720, to czy będzie jakaś różnica w jakości obrazu pomiędzy projektorami z rozdzielczością optyczną 1280x800, a 1280x720?
 

edi7777

Member
Z powodu samej innej rozdzielczości nie będzie właściwie żadnej zmiany w jakości wyświetlanego obrazu (chyba że masz źródło z sygnałem 1280x800 to wiadomo będzie wykorzystywana pełna rozdzielczość). W przypadku transmisji TV najlepszy obraz jaki uzyskasz to 1280x720 więc nie będzie różnic z powodu natywnej rozdzielczości.

Do pubu bierz coś z wysoką jasnością i ekran też z jak najwyższym gainem. Wybieraj z projektorów uniwersalnych z jasnością przynajmniej 3000L+
 
Do góry