Wybor projektora 3D

Witam,jaki projektor 3D fhd polecicie do salonu,zaciemnionego,odleglosc 3,5 metra,montaz sufitowy w osi symetrii ekranu.Zakup max 10 k,mam 5 par okularow panasonic aktywnych,moze sie przydadza?Myslalem o panasonic pt at6000,jakie alternatywy polecacie?
 

Alkor

New member
Bez reklam
Za około 8000 zł można kupić teraz projektor Sony HW30 w komplecie z dwiema parami okularów 3D. Jest to świetna maszyna 1080p 3D, niezwykle trudna do pobicia w tej cenie.
Konkurencyjne rzutniki są jednak sporo droższe.

Ale rozważ jeszcze JVC X35 za ~11000 zł (niesamowita czerń i zmotoryzowany obiektyw) i Epsona TW9100 (b. dobra gwarancja). Projektora nie kupujemy przecież co 3 miesiące.

Pozdrawiam.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Witaj, mam przed sobą podobny problem, ponieważ tak jak ty mam w planach zakup projektora do 10tyś plus ekran ok.4-5tyś. Ponadto tak jak ty, posiadam plazmę Panasonica z 4 parami okularów (TY-EW3D10, TY-EW3DA –też się zastanawiam czy będą działać z projektorem). To już jak dla mnie są duże pieniążki więc decyzja musi być podjęta z dużym przemyśleniem. Moje warunki pomieszczenia:
- jasne ściany i sufit,
- wielkość ekranu 120’’
- odległość projektora od ekranu 4,4m
- odległość widza od ekranu 4,7m
- wysokość pomieszczenia 2,65m, szerokość 4,7m
Obecnie widziałem w akcji Sony hw30 oraz Panasonic Pt-ae6000 oraz dla porównania optomę x131 (chciałbym jeszcze w akcji zobaczyć optomę 83). Jak dla mnie różnica w obrazie pomiędzy sonym a panasonikiem była znikoma. Osoba, która robiła dla mnie pokaz twierdziła, że sony przedstawia głębie obrazu większą niż Panas- ja tego nie widziałem. Odnośnie optomy to zdecydowanie niższa czerń w stosunku do sonego i Panasa. Moim zdaniem w tym przedziale kasowym jakość obrazu na projektorach Sony hw30, panasonic ptae6000, JVCx30/35, epson9100, będzie zbliżona i dla osoby (w tym ja) która nie miała styczności z projektorem i dużym obrazem nie będzie w stanie wychwycić tak dużych różnic w obrazie pomiędzy ww. projektorami. Ja byłem bardziej podekscytowany dużym ekranem niż wyłapywaniem drobnych różnic w obrazie.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Zauważyłem że aktualnie na forum są 3 osoby, które planują zakup projektora do 10tyś.:ja, Andrzej1974-kombi oraz kolega Rentgen. Przyszedł mi do głowy pomysł aby spróbować np. w Warszawie z jednych z lepiej wyposażonych salonów, wybrać się we trójkę w określony dzień, gdzie będą mieć na stanie interesujące nas projektory i zamówić pokaz. Co trzy głowy to nie jedna. Jeśli okazało by się, że interesują nas te same modele a bierzemy ich 3 komplety to byśmy walczyli o spory rabat….;-)
 
Na konkurencyjnym forum polecaja epsona EH-TW9100.Poczytalem troche o nim i faktycznie wyglada na niezly sprzet.Jest co prawda drozszy,ale akurat mnie sie nie spieszy z zakupem,tv wybieralem prawie rok ;-).Orientuje sie co warto kupic bo zawsze moze sie trafic jakas okazja kupienia taniej.
 

radovan13

New member
Witam, tez noszę sie z zamiarem kupna projektora do "dychy" ale im wiecej czytam tym większy problem "co kupić?". Mam możliwość kupna używanego (ok 300 godzin) Sony Vpl-vw90es za 2000€ (lekko licząc 8 tys zł ) mam tylko wątpliwości czy za te pieniądze nie kupie czegoś nowszego, leprzego bo ten sony wyszedł w 2011r a przez 3 lata dużo die chyba zmieniło. Macie jakieś sugestie a moze ktoś ma tego soniaka? Dzięki i pozdro.
 
Do góry