Wybór plazmy ok. 2.5k

syrius

New member
Witam :)
Ostatnio czytam sobie o nowej serii panasa itp itd i chcę zakupić napewno jakiś model, napewno plazma.
Wymagania
Niezależy mi na 3d, nie zależy mi na dźwieku wydobywającego się z głosników tv, niezależy mi na wifi, na dyskach twardych, tak naprawde na niczym dodatkowym.

Interesuję mnie w TV tylko to, by był jak najlepszy obraz za jak najlepsza cenę, do wydania około 2000-2500zł natomiast jeżeli różnica w jakości wyświetlanego obrazu była by np dużo lepsza w tv za 2800, jestem wstanie dopłacić.

Co będę na tym odpalał?
TV byłby podłączony tak naprawde do komputera, i odpalany tylko na filmy w 720p lub 1080p, ewentualnie jakies seriale w standardowej rozdziałce. Do używania kompa mam monitor, natomiast chcę mieć dużo większy ekran do ogladania filmów. Interesują mnie max 42 cale. Pokój jest NIENASŁONECZNIONY, mam rolety. Tv byłby podłączony do kompa, natomiast dźwięk tylko z kolumn. Odległośc od tv około 2.5 metra

Myslałem nad 3 modelami
p42U30
p42S30
p42G30
Tak naprawde nie wiem czy np warto dorzucać kase do seri G, skoro pokój w ogole nie jest nasłoneczniony, to jest pokój studencki... Natomiast nie mam pojęcia jakie sa róznice odnośnie wyświetlanego obrazu, jego płynności, kontrast.
Czy w tej cenie którą podałem wyżej te modele panasa oferują najwięcej? Czy może warto sie rozejrzec za jakimś samsungiem czy LG? Jakos do LG nigdy nie byłem przekonany jeśli chodzi o plazmy... mam wrażenie że to niższa półka ale może się myle
Proszę o porade pozdrawiam
 

don111

Banned
jest różnica w ruchu na plus dla G30, mniej artefaktów, opcje isf do kalibracji, tryb thx, filtr, czerń
jeżeli rozpatrujesz 42' to zostań przy Panasonicu
 

syrius

New member
a czy do moich zastosowań, do pokoju zaciemnionego warto inwestować w wersje vt20 za 3360?


Bo G30 kosztuje 2700, warto np dopłacac 600zł do vt20?
Niezalezy mi na 3d
 

syrius

New member
to tez w gruncie rzeczy jest proste pytanie, byc moze ktos kto kiedys tu przyjdzie bedzie mogl sobie to odczytac bo to chyba dosc czeste porownanie, natomiast nie znalazlem konkretnej odpowiedz w poprzednich postach...
 

Xisiek

New member
a czy (...) warto inwestować w wersje vt20 za 3360?


Bo G30 kosztuje 2700, warto np dopłacac 600zł do vt20?
Niezalezy mi na 3d

Odpowiedz jest prosta - vt20 to lepszy tv od g30 (oceniamy tylko jakosc obrazu) czy warto doplacic 600pln - to juz indywidualna sprawa dla jednego taka poprawa czerni/kontrastu warta jest nie 600 a nawet 2000 pln a dla drugiego gora np 300 pln. Jesli kogos stac - mysle ze warto dorzucic te 600 pln. Nalezy tez pamietac ze vt20 to praktycznie szczyt oferty panasonca w 2010r a g30 w 2011 to gdzies...po srodku.
 

syrius

New member
przeczytalem te wszystkie testy i teraz pytanie
co lepiej wybrac, bo polka cenowa podobna chociaz 2 rozne technologie

p42G30
czy
40le830 ?
Fakt ze ledzik drozszy o 500zl... wlaciwie 3d mnie nie interesuje.

Co z tych rzeczy mozna wybrac?
Przydałby sie jeszcze test g30 vs gt30
 

don111

Banned
masz ciemne pomieszczenie więc lepiej wypadnie Panasonic - lepsza czerń, równe podświetlenie
poza tym filmy na plaźmie ogląda się wg mnie przyjemniej (o ile nie odstaje jakością od porównywanego LCD a w tym przypadku to podobna półka)
jak nie zależy Ci na 3d to bierz tego G30, jak chcesz 3d to warto dopłacić ale do VT20, nie do Sharpa, różnica w zaciemnieniu jest jeszcze większa na korzyść tej marki niż w przypadku G30
GT30 oferuje zbliżoną jakość do VT20, lepszy kontrast ma wciąż starsza seria, kilka mniej istotnych poprawek jest na korzyść nowszej serii, zakładając remis przy VT20 masz 2 pary okularów gratis, w 42GT30 chyba ich brak...
 
Ostatnia edycja:

syrius

New member
jeszcze jedno pytanie, co by nie zakladac nowego tematu, jaki jest standart vesa czy cos takiego tego tv'ka? Chodzi mi o kupienie wysięgnika do tej plazmy

I czy może mi ktoś polecić jakiś sensowny wysięgnik który utrzyma tego tv. Rozbieżnośc cenowa jest rozna.. od 30 do 600zł. Pytanie czy taki za 150zł firmy mcline czy cos takiego np wystarczy? Pewnie chodzi o jakość materiałów tego uchwytu.... ale nie wiem w jaką półkę cenową uderzac, zależy mi na pochyleniu pionowym oraz lewo / prawo


- W jaki sposób powinno sie transportować plazme? Bo wiem ze chyba nie może byc skierowana ekranem w dół? Kurierzy mają pojęcie jak takie cos sie przewozi? Bo nie ukrywam ze troche sie boje transportu plazmy zakupionej na allegro czy w sklepie
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Plazmę transportuje się na stojąco , tak jak każdy telewizor. O tym wie każdy dobry kurier.
Taki uchwyt za 150 zł oczywiście wystarczy.
 
Do góry