Wybór plazmy LG czy Panasonic

Pieniu75

New member
Witam
na poczatku chciałem sie przywitać i jesli nie w tym dziale umiscilem posta to przepraszam:)
Przymierzam sie do zakupu plazmy ok 42 cale. Odległosc tv od kanapy ok 3-4m, okno jest na przeciw sciany gdzie bedzie stał tv - od strony pólnocnej. Ogladane bedą głownie filmy, programy przyrodnicze (national geografic, discovery), uzycie telewizora w godz popołudniowych i wieczorami. jak narazie biorę pod uwagę dwa tv: LG 42PW450 lub Panasonic P42G30. Wiem że są to różna klasy telewizorów i napewno Panasonic jest lepszy. Ale czy warto dopłacac prawie 1000zł wiecej. Jednak w Panasonicu obawiam sie buczenia oraz mrowienia, widziałem w dwoch sklepach i w kazdym wystepowało mrowienie, a sprzedawca nie potrafił odpowiedziec co jest przyczyną. W LG napewno wadą są lustrzane odbicia oraz brak Full HD. Jednak czy zauważe różnice w braku FullHD? Sygnał bedzie prawdopodobnie z N-ki lub innej platformy cyfrowej. Proszę o jakieś rady i wskazówki w wyborze tych telewizorów. Ewentualnie moze jakis inny?
 

pierwszy

Banned
Przy oglądaniu z 3m brak fullhd nie będzie widoczny. Jeśli tv ma stanąć na przeciw okna dobrze by było gdyby miał powłokę antyrefleksyjną lub zasłony/kotary/rolety w oknach... Chociaż taka powłoka anty niewiele da jeśli będzie padać na ekran ostre/słoneczne światło przez okno. Czy warto dołożyć 1000zł do g30 to Twoja decyzja...
IMO nie warto. Lepiej wydać na kalibrację, odtwarzacz bluray, dobre stereo.

chociaż nad bluray można się zastanowić - obsługa video przez usb w lg działa dobrze (divx hd, mkv).
 
Ostatnia edycja:

Pieniu75

New member
dziekuje za odpowiedz, ostre swiatło słoneczne nie bedzie padac, gdyż jak pisałem okno jest od strony pólnocnej. w sumie byłbym gotow dolozyc wiecej i zakupic tego panasonica (napewno bardziej przyszlosciowy tv) ale jesli trafi mi sie jakis model który bedzie bzyczał bądź co gorsze bedzie występować jakies mrowienie to nie bedzie ciekawie, po zakupie chce sie cieszyc telewizorem a nie bawic sie w jego odsyłanie i reklamacje. Jesli są uzytkownicy modelu LG 42PW450/451 to proszę o opinie o tym telewizorze, jak sie prezenztuja ten model juz w domu przy uzytkowaniu (kolory , poziom czerni). Bede wdzieczny za wszelkie opinie i sugestie
 

gadzik3

New member
troche obawiam sie tej wielkości :) do tej pory ogladam przeważnie w 21 calowy crt lub 32 calowym lcd.
Wcześniej miałem tv 29 CRT i był wg mnie w sam raz. Teraz mam 50 cali i tez jest w sam raz, a jak idę do teściowej (ma 29 cali ) to jej telewizor jak dla mnie jest obecnie stanowczo za mały.
TV mam ok 3 metrów od kanapy, wiec nie masz co się obawiać wielkości ekranu.
 

bluray

Banned
[1] Tylko full HD. Żadne SD - 768 linii.

[2] Idź do salonu.
Stań przed 42" TV i w intuicyjny sposób oddal sie od ekranu.
NIe za daleko i nie za blisko.
Zmierz wynikową odległość.
W ten sposób dojdziesz do wniosku, że dla dystansu 3-4 m optimum to
50 - 50" !
 

Pieniu75

New member
Planuje N-ke w pakiecie chyba 19 kanałów HD.
Miałem okazję pooglądać troche 50 calowych plazm, miedzy innym LG pW450, szkoda ze nie było tego LG PV350. Ale miałem okazje porównac obok siebie dwa Panasoniki najtańszy tx-p50c3 oraz tx-p50gt30 (oba podpiete pod ten sam sygnal BR). oczywiscie różnica na plus w przypadku gt30 (szczególnie poziom czerni) same kolory jak dla mnie podobne. No i w przypadku serii C3 widać ze to hd ready ale tylko z bliska z odleglosci ok 4m nie widac różnicy. Może mi ktos napisac jak wypada ten LG PV350 w porównaniu z tym tanszym panasonikiem? szczególnie chodzi mi o kolory i ta nieszczęsną czerń :)
 

don111

Banned
kolory są lepsze na LG, najistotniejszy jest lepszy przebieg gammy w LG i większa możliwość konfiguracji obrazu (C3 kuleje pod tym względem)
czerń w sumie trudno określić w sklepie, tu może być remis lub minimalna przewaga Panasonica
 

SimonK

New member
Osobiscie moge powiedziec ze LG 50PV350 w sklepie a w domu to dwa zupelnie inne telewizory. Sklepowe lampy skutecznie niweluja wszystkie plusy tej plazmy...
 

Pieniu75

New member
A jak z odbiciami w tej plazmie? W sumie jak ogladalem w sklepie panasonica tx-p50c3 to jesli skupiałem sie na ekranie to widzialem odbicia , a jak zaczynalem ogladac to co leci to odbic nie bylo widac:) czy ktos porownywał lg pv350 z tym panasoniciem? jak wyglada sprawa tych odbic w tych dwoch telewizorach?
 

cactusek

New member
Bez reklam
Podobnie bo oba nie mają żadnego filtru i oświetlenie padające na telewizor może powodować dyskomfort. Jeżeli oglądasz też telewizje w dzień to musisz to poważnie przemyśleć bo wiele osób wymieniało plazmy z tego powodu na inne modele. Co innego jak masz okno na północ albo ogladasz tylko wieczorami.
 

don111

Banned
A jak z odbiciami w tej plazmie? W sumie jak ogladalem w sklepie panasonica tx-p50c3 to jesli skupiałem sie na ekranie to widzialem odbicia , a jak zaczynalem ogladac to co leci to odbic nie bylo widac:) czy ktos porownywał lg pv350 z tym panasoniciem? jak wyglada sprawa tych odbic w tych dwoch telewizorach?
jest tak jak piszesz, jeśli słońce albo jakieś punktowe źródło światła (np nieosłonięta żarówka) nie świeci bezpośrednio na tv to problemu nie ma dopóki skupiasz się na tym co oglądasz, jak zaczniesz szukać odbić to wtedy je zauważysz
odbicia na tych dwóch tv są podobne, ja z nich bym zdecydowanie brał LG, ma lepszy obraz choć marka nieco mniej "pewna", trochę więcej wadliwych egzemplarzy jest tego producenta, ale jak coś się ma zepsuć to zwykle od razu więc można oddać tv w ciągu 10 dni (przy zakupie w necie)
 

coco_rzeszow

New member
Również zastanawiam się nad wyborem plazmy... I mam z tym sporo problemu. Po zgłębieniu tematu faktycznie Panas 50g30 wygląda super, jego cena ok. 3700 w necie. Ciekawym wydaje się również LG 50Pz570 (ok. 3300 w necie). Ale biorąc pod uwagę to że LG 50PV350 kosztuje ok. 2200 w necie, jest się nad czym zastanawiać...
Nie mówiąc już jeżeli rozważałeś również zakup LEDa...
Pozdrawiam,
Kuba
 

SimonK

New member
Najlepsza bylaby prezentacja w domu w takim razie. Ja bralem pv350 w ciemno, bo naprawde nie mozna bylo ocenic jakosci tego TVka w sklepie. I nie zaluje :)

Jesli chodzi o odbicia to jest to typowe lustro, ale ja osobiscie mam zasloniete jedyne okno w pokoju i zrobiony ambilight za TV i daje rade.
 

Pieniu75

New member
Dziś miałem okazję porównania dwóch wspomnianych tu TV: LG i Panasonic TX-P42cx3. Wprawdze LG to nie był model PV350 tylko PT353 -42 cali. porównywałem odbicia i poziom czerni. Odbicia są na tym samym poziomie. Poziom czerni zdecydowanie lepiej w LG. W Pnasonicu czerń była zielonkawa w LG była czarna, nie smolista ale dla mnie było ok, obok stał jeszcze jakis LCD Sharp'a i czerń była minimalnie gorsza w LG a odbicia takie same i w tym Sharpie i w LG. Wiem że czerń powinno oceniać sie wieczorem, ale w dzień też się ogląda tv, i porównując te dwa telewizory zdecydowanie wygrywa LG.
 

SimonK

New member
Ten LG to prawdziwe lustro, nie uda ci sie uzyskac swietnej czerni w warunkach sklepowych/jasnym pokoju. Ja zrobilem pokoj pod telewizor (praktycznie zero swiatla poza ambilight) i jest bosko. The Dark Knight jest o wiele bardziej klimatyczny niz w kinie :)
 

bigxlx

New member
Nie ma co zbyt mocno straszyc ludzi - teraz nawet LCD sa z filtrami na wysoki połysk, tak wiec plazma LG nie wypada, az tak zle na tle konkurencji.

Podstawa to nie sugerowac sie jedynie sklepowymi odbiciami, bo to nie sa warunki domowe.
 

kgr

New member
Witam.
Zastanawiam się nad plazmą LG 50PV35o lub Panasonic TX-P42S30E. Pokój 4x6m, telewizor na ścianie 4m więc do tv ok 3,5-4m. Ważne jest usb. Telewizja cyfrowa c+ hd i konsola. W grę wchodzi raczej plazma.
Może jakiś Samsung?
Proszę o radę.
Dziękuję.
 
Do góry