wybór plazmy - kolejne starcie

ra74

New member
Piszę bo nie mogę się już doczekać kupna tv chociaż czekam jeszcze na meble. Plusem jest że ceny spadły i teraz mnie stać na więcej i lepiej :D. Słyszałem też że we IX są obniżki cen więc ze 2 max 3 tygodnie mogę się wstrzymać, już szafka powinna przyjechać

Warunki to

- odległość od telewizora: 3.8m ale obraz z 1 czy 2 metrów też powinien wyglądać dobrze
- okna z boku na wschód, pokój jest w jasnych kolorach
- oglądanie po 20 ale w weekendy też i w dzień
- mam astera cyfrowy, od grudnia będzie aster/upc/spray z hd. Chyba że n jest lepsza ale nie wydaje mi się
- programy to filmy c+/hbo w hd oraz programy typu animal planet, discovery
- ekran myślę 42-50'', będzie wisieć i to bardzo blisko ściany
- budżet 5-5.5tys
- w przyszłości pewnie też podłącze kompa do filmów, dvd nie zbieram chyba że takie za 5zł w gazetach

Generalnie myślałem nad plazmą 42'' panasonika ale ceny zleciały i nawet dobre lcd są w zasięgu ręki. Nie wiem czy przyjąć strategie pt kupno tv na kolejne 10 lat bo za 3-4 lata będą nowe, tańsze i lepsze technologie

Z plazm wydaje mi się że wybór jest taki

- panasonic th-46py85, dobra cena 5200 za dobry model, zdobywca tegorocznej nagrody eisa ale chyba trochę mały ekran
- panasonic th-50py80p, cena 6300 więc spory skok ale dopiero droższa seria 800 uważaną jest za lepszą :confused:
- czarny koń samsung ps50a656, cena 4600, nie jest to firma o której bym marzył ale w kategori cena/jakość nie do pobicia a jakość chyba niegorsza od panasonica. Nie bardzo mi pasuje ta czerwona obwódka
- samsung 750 powinien już być dostępny, ma być też opcja "blue and clear" więc mam nadzieje że obramowanie będzie przeźroczyste

Byłem dziś w saturnie na targówku, napradę b. dużo telewizorów przez całą hale, chyba większość firm ma swoje stoiska. I tak panasy były tylko z 7 generacji. Był też sławny pionier 5080xd i poniżej tośka z seri x. Wiem że słaby sygnał itd ale wszyskie takie miały, w każdym razie na kolana nie padłem. A nawet powiedziałbym że jak były gdzieś napisy w filmie to w pionierze były lekko postrzępione

I nie wiem :hmm:, chciałbym panasonica ale 50'' jest trochę droga, za różnicę z samsungiem mogę prawie kupić dobry amplituner
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli nie chcesz iść na kompromis i mieć dużą radość z jakości przy tych warunkach polecam Pioneera 428x0 - mieści Ci się w klasie cenowej lub 5080 xa jak trochę dołożysz .

p1070595tv2.jpg
http://www.zobaczwiecej.pl/
 

ra74

New member
ok meble już jadą więc mogę się zbierać do zakupów. Pochodziłem po supermarketach i wnioski mam takie
- w wielu sklepach obraz jest tak niskiej jakości że wolałbym wogóle nie oglądać tv. Mam nadzieje że na kablówce jest o wiele lepiej. Teraz mam starego 29'' sony trinitrion więc nie wiem może mam zbyt duże wymagania
- między hd ready a full hd nie widziałem jakiś różnic i to z całkiem bliska ale oglądałem tylko na tym słabym sygnale i na tvp hd, które też nie jest wyznacznikiem jakości. Może na ng jest znacznie lepiej

- samsung 656 odpada bo ma czerwoną ramkę, sorry. Ceny to jakiś żart, rozumiem że mały sklep ma dużą marże bo ma mały obrót ale mm ? cena > 7400 a na ceneo < 5000 gdzie sklepy przecież nie pracują charytatywnie
- ktoś wie kiedy wyjdzie seria 750 i jakie będą ceny ?
- srebrna listwa w panasonikach mogła by być gdyby nie wyglądała tak trochę odpustowo, chyba w 46 py 80 na dodatek jeszcze odstaje i widać z daleka że to delikatny plastik. Może jak tv wisi to jakoś lepiej to wygląda

- w jakiś sytuacjach przydatne jest wyjście optyczne w pionierze 5080xd ?
- czy te pioniery faktycznie buczą czy może był już jakiś lifting gdzie to poprawili. Ja buczenie transformatorów to słyszę z daleka no i nie lubię
- przy tym pionierze to boli mnie jednak że nie jest to full hd albo inaczej dla czepliwych że nie ma full hd poza blue rayem że nie odtwarza w rodzielczości 1920. Wiem że w kablówkach wiele osób preferuje oglądanie w 1080i nad 720p
- może jakieś lcd jeszcze polecicie ? na tym sygnale w markecie różnic w jakości między np samsungiem 656 lcd i 656 plazmą które stały obok siebie to nie widziałem, ale obraz jakby żywszy i jaśniejszy na lcd
Ze względu na to że bok tv będzie na widoku było by super jakby tv był jak najcieńszy. Wiem że nowe generacji tv które się dopiera pojawią bedą cienkie, a jest coś już dostępnego ?
Z powodu jw chcę go powiesić jak nabliżej ściany 2-4cm więc dobrze jakby wentylacja była na górze na nie do tyłu. Lcd chyba mają mniejszy problem z grzaniem więc może to kolejny + dla lcd ;)

- są w w-wie sklepy gdzie można tv pooglądać na dobrym sygnale np n ?
znam tylko jeden sony przy onz
 
Ostatnia edycja:
Do góry