Wybór - Panasonic S52 vs Pioneer DV 490

sadaman

New member
Witam
Zamierzam wymienić swój odtwarzacz DVD.
Od pewnego czasu zastanawiam się nad dwoma modelami.
Konkretnie chodzi o PANASONICA S52 oraz PIONEERA DV 490
Proszę o ewentualną opinię na temat powyższych modeli zwłaszcza osób zorientowanych w temacie.
Jakieś zalety oraz wady.
Myślałem jeszcze nad SAMSUNGIEM HD860 - ale podobno starsznie wybredny pod kątem czytania płyt.

Dodam jeszcze że odtwarzacz będzie podpięty przez HDMI do TV LCD SAMSUNGA S71B

Dziękuję
 
Ostatnia edycja:

KKuba

New member
Bez reklam
Generalnie to Panasonic jest zdecydowanie lepszym wyborem, ale zalezy o Co ci chodzi. Panasonic ma zanaczaco lepsze parametry "muzyczne" oraz lepszy scaler. Duzo bardziej ambitne menu, wiecej opcji. Pioneer ma jednak tez swoje zalety. Wady to kiepska dynamika dzwieku z plyt CD na zalczu analogowym i nienajlepszy scaler, ze slynnym bledem w odtwarzaniu plyt DVD w PAL (jedna martwa linia u gory ekranu). Ale... Ale za to obraz plyt DVD po HDMI w progresive scann (bez upscalingu) jest akurat na Pionerze lepszy. Naturalne mile kolory. Pioneer jest tez prostszy w obsludze. Moim zdaniem jesli chcesz ogladac DVD na telewizorze po HDMI to paradoksalnie lepszym wyborem jest Pioneer. Natomiast jesli to ma byc takze urzadzenie do innych celow, sluchania CD-Audio, to kup Panasonica.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Małe uzupełenienie. Oczywiście w Twoim pytaniu jest lekki bład. Oczywiście odpowiednikiem S52 jest DV-696 Pioneera, a nie 490. Rozumie jednak, że nie chodzi o odtwarzanie płyt SACD czy DVD-Audio. 696 ma jeszcze certyfikat Divx ulta, ale to jest raczej wodotrysk.
 

sadaman

New member
d

Dziękuję za odpowiedzi i wskazówki.
Prawdą jest że sprzęt ma głównie służyć do odtwarzania filmów przez HDMI.
Więc pewnie PIONEER.

A mam jeszcze małe pytanko...gdybym jednak dorzucił do tej konfrontacji SAMSUNGA HD860 nie zwracając uwagi na wybredność czytania płyt - Co w tym przypadku byłoby ciekawszym wyborem.

Pozdrawiam
 

KKuba

New member
Bez reklam
Samsung jest moim zdaniem najlepszy z tych 3 DVD (choć najdroższy). Zwłaszcza parametry audio ma świetne. Pioneer ma kiepską prasę, patrz makabryczna i moim zdaniem nie do końca prawdziwa rececnzja w Adudio-Video z wrzesnia. Jeśli chodzi o sam mechanizm, to 490 jest niestety dość głośna. Ja znam 696 praktycznie (w zasadzie to samo mechanicznie), a ta nienajgorzej sobie radzi z porysowanymi płytami -choć oczywiscie bez cudów. Z Panasoniciem i porsyowanymi płytami brak mi niestety wiedzy. Jak dla mnie zresztą 696 nie jest aż tak głośna jak piszą. Za to z irytujacych rzeczy, długo się włącza.
 

XpioX

New member
ktory z nich do toshiba mt200

Także się zastanawiam nad wyborem jednego z tych dwóch odtwarzaczy. Zdaje sobie sprawę ze wielkiego błędu nie popełnię kupując którykolwiek jednak nie chciałbym wybrać mądrze.
Mogę dodać że mój stosunek do tego jest taki że ważniejsze jest co się ogląda niż w jakiej to jest jakości.
Nie mając zielonego pojęcia o tzw. bebechach obu odtwarzaczy, porównanie ich wygląda następująco:

Panasonic s52:
plusy:
- wejście S-video i optyczne;
- 24 m-ce gwarancji

Pioneer 490:
plusy:
- możliwość sterowania menu z obudowy (jak pilot gdzieś się zapodzieje)

minus:
- brak wejścia s-video i optycznego

Odtwarzacz ten chciałbym podłączyć do projektora Toshiba mt200, który ma możliwość podłączenie przez dvi-d i wyświetlania 720 lub 1080 linii.
I tu się pojawiają pytania związane ze skalowanie obrazu do 720 czy 1080 linii. W różnych miejscach czytam że Pionneer może mieć z tym problem. A także że wyjście composytowe tego odtwarzacza nie dzieła najlepiej.
Istotną z mojego punktu widzenia zaletą Pioneera jest ta możliwość sterowania menu bez pilota. Jednak jeżeli Panasonic daje rzeczywiście lepszy obraz z płyt dvd i będzie to rzeczywiście widać na obrazie wyświetlanym z projektora, to wybrałbym Panasonica.
Oczywiście nie znam miejsca gdzie mógłbym porównać te dwa odtwarzacze na żywo z przeskalowaniem obrazu.

Ponieważ czuję się raczej kierownikiem kina (domowego), niż osobą znającą się na zagadnieniach technicznych, pojawia mi się dalsza wątpliwość, czy rzeczywiście obraz z wyjścia hdmi będzie lepsza niż kompozyta. Rozumiem że zależy to tak naprawdę od klasy odtwarzacza dvd (jak przekształci on cyfrowy zapis na sygnał analogowy do compozyta) i od klasy projektora (co zrobi projektor z cyfrowym sygnałem przesłanym do wejścia dvi-d).
Toshiba mt200, której używam w warunkach całkowitego zaciemnienia pomieszczenia (stworzyłem sobie takie warunki), jest budżetowym odtwarzaczem DLP, ale jest wyspecjalizowana do projekcji filmów. Niepokoi mnie jeszcze że w instrukcji przy wejściu dvi-d napisane jest że jest ono przeznaczone do podłączenia komputera, ale mam nadzieję (i tu jest moje kolejne pytanie) że będę mógł do dvi-d podłączyć hdmi z dvd.

Podsumowując, zaczynam skłaniać się do zakupu Panasonica, ale w Pionierze podoba mi się to dodatkowe sterowanie menu, wiec jeżeli moglibyście zweryfikować czy rzeczywiście ma on takie problemy ze skalowaniem do wyższej ilości linii oraz jak wyglądała by współpraca z projektorem tej klasy to proszę o wsparcie.

Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
 

robert1v

New member
pioneer dv490v

witam mam tego pionka ze dwa miesiące i jest podłączony do tv philipsa 32pw9551/12 kablem component video (3rca- nie mylić z composite)
nie mam sie do czego przyczepić jeśli chodzi o jakość obrazu, dynamikę dźwięku czy menu
jest to odtwarzacz dobrze dopracowany - a jak mowa o głośnej pracy mechaniki - to nie potwierdzam tego - nawet przy nocnych odsłuchach z dźwiękiem nastawionym na symboliczne 2-3 (od 0 do 50) jest ledwie słyszalny (a wiem to bo mam dwoje małych dzieci, które słabo sipiają )


kolega ma pionka 380 to jest dopiero WIERTARKA
 

XpioX

New member
Dzieki za opinię.
Interesuje mnie jeszcze kwestia tej martwej linii w Pionku przy odtwarzaniu przez HDMI z przeskalowaniem do większej ilości linii. Czy rzeczywiście ta martwa liniia występuje (podobno na gorze ekranu) co mogloby rzeczywiście świadczyć, że jest to niedopracowane.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Tytułem wyjaśnienia - mówie o kiepskiej dynamice płyt audio, a nie filmów DVD. To jest klasyczny odtwarzacz DVD, nie bardzo się nadaję do odsłuchiwania CD Audio. Ale jako odtwarzacz DVD się nieźle sprawdza, mam 696 (w środku prawie to sam co w 490) i jestem b. zadowolony. Błąd w scalerze jest faktem. To jest jedna martwa linia u góry o ile obraz jest w PAL. W NTSC to nie występuje. Ale mnie to wogóle nie przeszkadza bo... w tym modelu upscaling praktycznie nic nie daje. Obraz w PAL progressive scan od upscalingu na 720p (a i tym bardziej 1080i) nie jest jakoś specjalnie lepszy. I uwga to nie chodzi o to, że scaler jest kiepski (jest), ale o to, że progrssive scan po HDMI jest b. dobrze zrobiony. Naprawdę obraz jest żyleta, odwiedzającym muszę wyjaśniać, że to płyta DVD, a nie demo HDTV :cool:
 

XpioX

New member
=> KKuba Wielkie dzięki za opinię

Rzeczywiście najbardziej zalezy mi na dobrej wizji i chyba zdecyduję sie na 490.

Jeszcze jedno dla pewności:

czy projekcja przez componenta i HDMI (bez nadskalowania) jest pozbawiona tego błędu z martwą linią?

I dodatkowa kwestia: czy projekcja z pionka 490 przez componenta jest w na tyle dobrej jakości, że myślenie o kupnie czegos droższego, jest pozbawione większego sensu - nie da zauwazalnej dla śmiertelnika poprawy jakości (zacząłlem sie zastanawiać np. nad Denonem 730 lub 1910)
 
Ostatnia edycja:

KKuba

New member
Bez reklam
Mam 696, więc wypowiem się co do niej (490 nie powinna się jednak różnić). W 576p nie ma tego błędu, wszystko jest OK. Idealne połączenie tego DVD z TV to HDMI. Moim zdaniem po component obraz jest ciut słabszy, wydaje się, że jest lekka różnica w odcieniu kolorów. Najlepiej samemu sobie sprawdzić - kazać w sklepie puśić dowolną płytę DVD dobrej jakośći.
 

XpioX

New member
jeszcze raz dzieki.
Raczej kupię własnie 490. Mam nadzieję że przynajmnie nie będzie gorszy od mojego leciwego pionka 535, bo ten szczerze mówiąc mi wystarczał (mimo ze filmy wyświetlam z projektora na ekranie o przekątnej chyba 100') i gdyby się nie zacinał to pewnie bym go nie zmieniał.
 

Cooper007

New member
S52 czy DV 490

KKuba napisał:
Generalnie to Panasonic jest zdecydowanie lepszym wyborem, ale zalezy o Co ci chodzi. -------


Tyle wywodow na temat S53 i DV 490 a ja zadam lamerskie pytanie : czy na tym da sie w koncu obejrzec film w wersji HD czy nie? oczywiscie zakladajac ze reszta sprzetu podola HD. I jeszcze jedno a co z DIVX HD? Sory ale dla poczatkujacych w dziedzinie HD czesto to pytanie jest zasdnicze..... a jak by sie przypadkiem dalo na tym sprzecie ogladac w HD to z jakim rozszezeniem trzeba sciaglac pliki?
Pozdrawiam...i prosze nie wyzywajscie sie na mnie....tylko w miare szybko i jasno odpowiedzcie...A ja Wam powiem, ze jest sporo osob ktore zaglada na rozne fora by sie tam czegos dowiedziec...ale czasem wstydza sie zapytac...i pamietajcie ze tez kiedys byliscie lamerami Dzieki
 

MrAs

New member
a propo divx

Panasonic s-53 nie czyta divx-ów nagranych na dvd+r. Jak tu przedstawia sie pioneer. Może któryś z użytkowników próbował?
 

misiekkb

New member
Pioneer dobrze czyta divx, ale wiadmo nic co jest powyzej 720x576 nie przeczyta. No i w pioneerze jest wsparcie Gutafiaka jesli chodzi o soft
 

seat98

New member
Kolego MrAs nie ściemniaj że S52 nie czyta DVD R+ bo czyta wszystko dokładnie co pisze w instrukcji obsługi.A odnosząc się do Panasonic vs Pioneer
Jeżeli zależy ci na wysokiej jakości obrazu a nie innych tam bajerach to stawiałbym na Panasonica S52 sciągnij sobie test za 2.44 zł z audio-video
i zobaczysz porónanie Panasonic S52,Harman Kardon DVD47,Pioneer DV696AV,
Sony DVP-NS92V.Sam posiadam S52 i obraz jest naprawdę przysłowiowa żyleta tylko trzeba wejść w menu i dobrze go skonfigórować.
 

lukas

New member
kamcyk26 napisał:
Na zadnym DVD nie obejrzysz HD, a nawet zadnego DIVXa ktorego rozdzileczosc jest wieksza niz 720*576.

Czyli np.nagrywając filmik na kamerce np.HDR-UX7E i tak się go na niczym nie obejrzy w HD ???
 
Do góry