Wybór optymalnego TV LCD 32 cale

aquitaine

New member
Od dłuższego czasu obserwuję to forum i pojawiające się na nim komentarze. Z pojawiających się opinii można wywnioskować, że przeważająca część użytkowników forum za optymalny wybór wśród 32-calowych LCD uznaje jeden z poniższych modeli:
JVC 32 C50
JVC 32 S60
Panasonic 32LX500
Sony KV-V32A10
Samsung 32 M61.
Sharp i Loewe są za drogie.

Właśnie staję przed wyborem LCD 32 cale w cenie około 7 tys. zł.

Determinanty mojego wyboru to:

- przeznaczenie: przede wszystkim kablówka (nie wiem czy mocny oferuje sygnał, jest to Aster City, instalowana "ładnych" parę lat temu), poza tym filmy DVD, konsole (Game Cube i Playstation 2), komputer, w przyszłości także HDTV, jednak dwa ostatnie nie są parametrami rozstrzygającymi (nie koniecznie muszą być obsługiwane),

- obraz: to dla mnie najważniejszy parametr - szczególnie na kablówce (ostrość, kolory, najlepiej brak mazania przy dynamicznych scenach),

- odległość: około 3 m.

Skłaniam się ku wyborze jednego z wymienionych modeli. Jeśli możecie zaproponować coś innego, równie wartościowego, to bardzo proszę. Proszę o konstruktywne opinie.

JVC 32 C50 jest modelem dosyć starym, natomiast przez wielu jest oceniany jako prawdopodobnie najlepszy z listy. Czy rzeczywiście oferuje najlepszy obraz? Czy obecnie warto inwestować w tak stary model? Czy ktoś zna czas reakcji matrycy w tym LCD? Jak oceniacie kąty widzenia? Przy szybkich scenach da się zauwazyć smużenie?

Jaka jest różnica między JVC C50 a S60? Czy oferują tę samą jakość obrazu? Czy pod tym względem C50 jest lepszy?

Zgodnie z tym co jest podane w specyfikacjach Panasonic LX 500 ma najgorsze parametry z ww. modeli. Słyszałem natomist, że oferuje bardzo dobry obraz. Jak ma się do pozostałych? Co o nim sądzicie?

W specyfikacji Samsunga M61 piszą, że wyświetla obraz w 6,4 mld. kolorów, JVC C50 natomiast w nieco ponad 2 mld. Może więc lepiej Samsunga, szczególnie że jest to świeżutki model?

Słyszałem też, że Sony ma tę samą matrycę, co wspomniany Samsung. Jest to, wydaje mi się, warta uwagi firma. Model KV-V32A10 jest też bardzo ładny. Może więc Sony?

Czym jest HDMI, do czego służy to złącze?

Zdaję sobie sprawę, że wybór nie jest łatwy. Proszę Was o opinie obiektywne. Chciałbym dokonać dobrego wyboru. Wydaję w końcu sporo kasy.
 

tezet47

New member
Jaki LCD 32"

Witaj,
Jestem w identycznej jak ty sytuacji. Też mam zamiar w najbliższej przyszłości kupić LCD 32 dla potrzeb jak twoje. Głównie kablówka i rochę DVD, bez komputera. Po przeczytaniu wielu postów tez odnoszę wrażenie, że do kablówki polecany jest JVC 32C50. Ale nie przeczytałem czym naprawdę rózni sie od nowszego JVC 32S60. Czy ma inna matrycę, czy software. Ale oprócz tych dwóch korci mnie niezmiernie Sharp 32GD7E. Tylko jest drozszy i dla moich celów chyba za bardzo wypasiony. Jestem w kropce. Co radzicie?
 

helper

New member
LC32P50 jest bardzo dobry do kablówki (moim zdaniem lepszy niż seria GD7) i DVD. Wyposażony w interfejs HDMI i w dodatku w przystępnej cenie.
 

ortax360

New member
Napisałen ze SHarp 32gd7 jest za drogi tak ,ale tytlko w Polsce .w Niemczech i na Wyspach kosztuie PRAWIE TYLE tyle samo co Panasonic 32lx500 a Sony V10 JEST nawet tanszy niz LX500.
SHARPA CI NIE POLECAM MIAŁEM JUZ DWA MODELE I NIE BYŁEM Z NICH w pełni ZADOWOLONY.
Smiało mozesz kupowac Panasonica 32lx500 , Samasunga M61 .
Nad Sonym V10 musisz sie powaznie zastanowic a najlepiej jak obejzysz go w domu na pokazie .
NIE KUPOWAC JVC 32S60 miałem go jest beznadziejny .
Ma tragiczne konty , kiepską ostrosc i mit w postaci 7ms ,matryca strasznie swieci ,brak poprawnej czerni .
SHarpa 32p50 nawet nie biez pod uwage .

nr 1 LX500
nr 2 M61
nr 3 V10 .
 
Ostatnia edycja:

grygiel

New member
hmm, co do kątów w lcd JVC32S60 to niestety nie zgodzę się z ortax360 , widziałem ten tv w media na bardzo słabym sygnale z jakiejś kablówki chyba i powiem jedno kąty ma moim zdaniem super ,specjalnie na to zwracałem uwagę, tak samo czas reakcji ,przyglądałem sie dosyc długo i smużenia się niedopatrzyłem, kolory średnie ,ale jak mówie bardzo słaby sygnał ,jedynie samsungi miały piękne kolory ale to chyba polityka media markt napewno jakiś cel w tym mają bo jako jedyne miały zapodany jakiś piękny sygnał co pan z obsługi potwierdził. Ja jestem na kupnie lcd 37 więc mój wybór jest ograniczony ,ale narazie skłaniam sie własnie w kierunku JVC 37s60 w cenie do 8tyś.
Ps. Oto cytat z jednego postu kolegi ortax360
ortax360 napisał:
Dokładnie tak jest Panasonic przy sygnale HDTV np720p ma mgiełke na obrazie i troszke wyblakłe kolory trzeba sie przyzwyczaic tutaj JVC 32S60 pokazuie klase i w hdtv jest lepszy od lx500.
Obraz z kabla jest super .
I ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz przegladałem twoje posty i wychodzi że miałeś juz: sharpa 32p50, sharpa 32ga4e,jvc 32s60, panasonica 32lx500,sony V10,więc albo jesteś sprzedawcą albo coś kręcisz bo trudno mieć w ciagu roku 5 lcd dla zwykłego użytkownika, poza tym czytajac twoje posty widzę że czestwo zmieniasz zdanie...
 

ortax360

New member
Dokładnie taK LX500 MA MGIEŁKĘ w HDTV A s60 NIE, ale zauwazy to osoba która miałA i testowała kilka lcd na tym samym materiale .
JVC S60 jak go kupisz i pobawisz sie nim jakis cza to sie przekonasz dlaczego tak napisałem .
A ogladanie w sklepie to nie to samo co w domu.
Pozdrawiam .
W ciagu kilku miesiecy miałem
SHARPA 32P50
sHARPA 32GA4E Kupiuonego w MM w promocji
Panasonica 32lx500
JVC 32S60
SONY V10
Panasonica 32lx500 sprzedałem i kupiłem JVC S60 .
itd .
Teraz mam 2 lcd V10 I LX500 i nie mam zamiaru ich zmieniac .
Chyba, ze na Toshibe wl58.
Czesto zmieniam zdanie no pewnie jezeli jest cos co mi sie na poczatku wydaje ze sie podoba a potem juz nie to zmienia zdanie.


Sprzedawcą nie jestem i nic nie sprzedaje lubie zmieniac LCD i STAD MAM DOSWIADCZENIE Z TYMI MODELAMI .
PS Jeseli sprzedaie lcd to dlaczego pojechałem w poscie po lcd SHARP 32P50 itd. Było to moje pierwsze lcd .
.
 
Ostatnia edycja:

helper

New member
ortax360 zapomniał zasugerować jeszcze zakupu Toshiby;)
Aquitqine, skoro chcesz wybierać z minimum 5 modeli, to może powinieneś się skontaktować z gościem, który reklamuje tu "pokazy u Klienta".
Druga sprawa, że kupujesz dla siebie, więc to Ty powinieneś zdecydować, który wg Ciebie najlepiej "gra i świeci", a jego cena wg Ciebie jest do zaakceptowania. Wtedy to, czy będzie to Sharp, Panasonic czy Daewoo będzie miało drugorzędne znaczenie.
 

gad7

New member
Mialem ten sam problem ale podszedem do niego troszke z innej strony z tego wszyskiego odzucilem, sonego serii v poniewaz to ta sama matryca co w samsungu serii m a lepsze parametry, i jak to mowi KROL JULIAN ,,po dlugim i doglebnym te tegowania w glowie" postawilem na samsunga 32m61, kupilem go ale bawilem sie krotko bo oddalem go rodzicom poniewaz im padl stary rtv. Mialem kupic teraz drugiego ale w miedzy czasie siostra poprosila mnie abym jej kupil jakis dobry lcd lub plazme. Kupilem jej plazme panasonica 37pa50 i powoli jej ja docieram. I co jaki z tego moral: jak masz ciemny pokoj lub nie nasloneczniony lcd bedzie za ciemny lepsza plazma, jak dla mnie 3m i 3,5 metra i 42 cale ok przy mniejszych odleglosciach odradzam lepsze 32 cale, po podpieciu kablowki jakosc lcd jest na granicy akceptowalnosci szczegolnie tvp1 2 3, tvn ok. dla mnie lcd jeszcze nie teraz moze za rok dwa chociaz u rodzicow przy podpieciu cyfry jest ok, co do wypalania: ja w tym panasie przygladam sie i ogladam i nic albo jestem slepy albo niedowidze. Sam teraz sie zastanawiam czy lcd czy plazma i chyba postawie na panasa pv500. I jeszcze jedna najwazniejsza rzecz: LUDZIE ZASTANOWCIE SIE Z TYM HD jak nie dokupisz sobie sprzetu hd i filmow nagranych w hd to po co wam taki sprzet, po to aby pochwalic sie znajomym? I tak lcd z oznaczeniem hd bedzie skalowal obraz do otrzymanego sygnalu, jak sygnal do d......... to hocby nie wiem co to byl za sprzet to nic tu nie pomorze. A w polsce nawet nic nie slychac o nadawaniu sygnalu cyfrowego.
 

ortax360

New member
Co do HDTV to zgadzam sie w 100% z GAD7 .
Ja mam 2 urzadenia wyswietlaiace HD xbox i xbox360 i uzywam ich tylko do grania.
DLATEGO POLECAM kupno LX500 pomimo ,ze jest Sałbszy w hd OD np: JVCS60.
 

lukas

New member
ja też szukalem optymalnego lcd i po kilku dniach przeglądania różnych ofert w Polsce i Niemczech zdecydowalem się (mam nadzieję że dobrze bo też jestem laikiem w tej materii - jestem z branży motoryzacyjnej) na zakup
Fujitsu Siemens Myrica V32-1 HD Ready za 999,90 euro (dane tech.na stronie producenta )
do tego dokupię Humax-a PR-HD 1000 oraz kartę Cyfry+ i ,,jakieś wieże glośnikowe ,, i czekam na mistrzostwa w niemczech .
 

Veto-ri

New member
lukas> jako, że też zastanawiam sie nad tą opcją "Fujitsu Siemens Myrica V32-1 HD Ready za 999,90 euro" jestem ciekaw, co przesądziło w Twoim wyborze, będę wdzięczny za wyjaśnienia...
 

lukas

New member
Po pierwsze cena przy tej wielkości ekranu 32 cale WXGA, po drugie parametry (1366x768 pixeli ) jasność 550cd/m2 , kontrast 1000-1,czas reakcji 8ms , oczywiście HD Ready, itd.
Po drugie cena 999,90 euro to jest ok.4.000 zl za takie pieniądze nie znalazlem nic firmowego w tej klasie no i oczywiście nówka a nie resztki z magazynów .
I po trzecie jestem ,,fanem,, SIEMENSA używam ICH laptopa (E4010D),telefonu (Gigaset S440 + Gigaset M34USB do Skypa),routera do Neostrady (Gigaset SE515dsl) a nawet komórki już ,,wiekowej,, ( CX65 ) .
 

zibi 2006

New member
Niezła cena tego LCD-ka Fujitsu - Simens. W digitalo Kosztuje 4999. Wygląda z parametrów dobrze jak na ta klase.
 

tezet47

New member
wybór optymalnego 32 LCD eka

Koledzy dyskutujecie nie bardzo na temat. Praktycznie nie odpowiadacie na pytanie Aquitaine i moje dotyczace wyboru 32 lcd. Pomóżcie nowym forumowiczom!!! a nawiasem mówiąc to rozbiezność ocen dotyczacych Sharpa i JVC jest zdumiwewająca. Jedni cgwla pod niebiosy jako absolutna czołówka a niektórzy z was odradzaja i to zdecydowanie. Co tu jest grane?
 

gad7

New member
Nic tu nie jest grane! Jak nie zrobisz sobie pokazu w domu od kikiego to wierz mi zglupiejesz tak jak ja. Przed kupnem lcd zastanawialem sie 15 miesiecy a nadal nic dobrego nie wiem, choc mialem w domu lcd i plazme. Koszt pokazu prawie smieszny zamow wybrane 2 lcdeki i 2 plazmy np panasa37 i jvc 35 i sobie porownasz! Naprawde koszty smieszne, a jak kupisz w ciemno i cos ci pozniej sie nie bedzie podobalo to co zwrot szkoda zachodu. Pytanie na forum ktory jest lcdek lepszy nie ma najmniejszego sesu kazdy chwali swoje! A wierz mi suche dane z instrukcji nijak maja sie do rzeczywistosci. Ja mialem szczescie porownac sobie lcd i plazme fakt ze nie rownoczesnie ale wierz mi bylem nastawiony na kupno lcd samsunga i go mialem ale dzis wiem ze postawie na plazme i to mimo dziwnych postow na temat wypalen.
 

tezet47

New member
dzięki DAD7

Dzięki GAD7. Twoje rzeczowe argumenty do mnie trafiły. czytałem sporo o tych prezentacjach w domu i praktcznie jestem na to zdecydowany. Tylko nie moge zaproponować kikiemu np. sześciu modeli do wyboru. Tak myślę, że 3-4 modele góra. Może się mylę. Ale chciałbym mieć pewne i dobre te 3-4 modele do pokazu. Jakie proponujecie 32" LCD do sprawdzenia w domu?
 

gad7

New member
Tak jak pisalem odrzucilem sonego serii v bo to ta sama matryca w samsungu serii m61 i lepsze parametry wez panasa lx500 ale jak nad mim siedzialem w sklepe ze 2 dni to stwierdzilem ze jakos ten obraz nie taki ale moze u ciebie byc dobry sygnal z kablowki i wez jvc s60. Wszystko zalerzy od gotowki te 3 tv w takiej samej cenie o gd7 slyszalem dobre opinie ale jak podpiety do satki ale do kablowki jak slabe kable w scianie to cienizna choc cena w sklepie dla idiotow rewelka 6999! Jutro ide do kumpla dzwonil przed chwilka iz go kupil i sie bawi cos o nim moge napisac jutro. Jak masz ciemny pokoj wierz mi wez plazme panasa fajoska a przez tel. pogadaj z kikim na temat plazmy i lcd.
 

gad7

New member
A cos na rzeczy chyba bedzie z panasami lcd i palzmami bo sporo stanialy ja moglem kupic siostrze tydzien temu lx500 za jakies 5600 zl. a jeszcze niedawno byl za 6300. I tak sobie zadzwonilem do panasonic polska i powiedzieli ze w marcu wchodza nowe modele!!!
 
Do góry