Wybór Oleda 77" s95c G33

Walek77

New member
Siema.
Stoję przed wyborem telewizora i trochę mam już mętlik w głowie.
Jeszcze wczoraj byłem pewny S95C ale wkradł mi się model LG G33.

Moje takie plusy na rzecz Samsunga
  • szerszą paleta barw
  • jasność
-one connect
- możliwość podłączenia pc bez kabla(ktoś testował?)

Minusy
-brak DTS pass through
-Tizen niby nie jest to stabilny system i zeszło roczne modele ponoć bardzo się wieszają często wymagają hard resetu(jakie są wasze doświadczenia?
-gwarancja tylko 2 lata

LG G33
Plusy
-jasnosc
-brak kompromisów DTS dolby atmos dolby vision
-gwarancja 5lat
-uchwyt na ścianę w komplecie

Minusy
-slabsza paleta barw

Jakie macie doświadczenia z tymi modelami co was denerwuje co się podoba?

Rozważam jeszcze tcl x955 mini led

Co tu wybrać?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale podaj proszę jakie masz warunki ?
Jaki masz teraz telewizor ?
Na czym, Tobie najbardziej zależy ?
Jaką masz odległość od ekranu ?
 

Walek77

New member
Obecnie posiadam Hisense OLED 65A9G który jeździ ze mną w delegacje.
A w domu Sony LED(wygaszane strefy HDR 1300 nitów) KD-65XD9305

Zależy mi na dużym ekranie, ale niestety więcej jak 85 nie wejdzie, odległość jest dość duża bo 3.5m do glowy
Przesiadam się z salki kinowej(powrót zza granicy przesiadka z domu na mieszkania) tam miałem JVC x5900 144" ekran Seymour AV.

Priorytet to na pewno jasność, kolorystyka i stabilność system jak i ekran bo prędko tego tv nie zmienię.
Oprogramowanie zawsze można obejść NVIDIA shieldem, ale tego już moja żona nie ogarnia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wielkość niesie najwięcej radości.
I 85" po Twoich doświadczeniach to najmniejsza wielkość.
Najlepszy w Klasie to 85X955 , masz w specjalnej ofercie dla niebieskich członków forum wraz z pełnym pakietem.
 

Walek77

New member
Jaka to oferta? Gdzie ja znaleźć

Niestety nie spotkałem żadnych testów jeszcze tego telewizora ile jest realnych nitów. Jaki jest ten kontrast. Input lag.
Byłby to zakup totalnie w ciemno
 

Walek77

New member
Wszystko ma swoje plusy i minusy. Oleda główna przewaga jest czerń ponieważ jest absolutna. Co nie oznacza, że wysokiej klasy mini led bardzo mu ustępuje na tej płaszczyźnie. TCL ma aż 5000 stref wygaszania i uwierz że zrobi to robotę. Z kolejnej strony gdy peak brightness to aż 5k, a tego oledy długo nie nadrobią. Pytanie jaki jest średni HDR a nie tylko skrawek ekranu, ale tu już trzeba poczekać na jakieś konkretne testy. I jak wypadną katy widzenia bo tu znowu OLEDy nowej generacji przodują, nie ukrywam, że dla mnie to też dość ważne bo to będzie jedyny ekran w salonie/jadalni. Do filmów/gier nie ma problemu siedzę na wprost ale patrząc z jadalni w ciągu dnia(rzadko to bywa) będzie już gorzej.
Tak czy siak trzeba być ignorantem technologicznym żeby nie wziąć takiego ekranu pod uwagę. Czuję, że może to być bardzo udany telor.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Albo pic na wodę. Ilość modeli wypuszczanych co rok prze TCL nasuwa pytanie, ilość czy jakość? Dziś od rana grupę TCL na fejsie zalewają posty z problemami. Po aktualizacji oprogramowania masa problemów wystąpiła.
 

Walek77

New member
Albo pic na wodę. Ilość modeli wypuszczanych co rok prze TCL nasuwa pytanie, ilość czy jakość? Dziś od rana grupę TCL na fejsie zalewają posty z problemami. Po aktualizacji oprogramowania masa problemów wystąpiła.
Jeszcze ciekawe w jakiej półce są te problemy. TCL psiadlaem jedynie w kuchni 32" i fakt ten android tv się wieszał.(Sony już miałem 2 modele na androidzie jeden się często wieszał drugi lepszy może się nie wiesza ale co dwa dni dochodzi do samoresetow plus dwa razy w roku hard reset) Gdzie mam Hisense z ich systemem vidaa i jest baja jeszcze nie doświadczyłem ani raz najmniejszej przycinki a mam go już dwa lata.

Mam wrażenie że to właśnie taki żywot otwartych systemów google TV.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Teraz to wiadomo, że nic nie wytrzyma dłużej niż kilka lat. Mam plazmę Panasonic VT20 od 14 lat. Działa bezawaryjnie tylko rozmiar 42 cale to dziś maleństwo.
 

Walek77

New member
Od lat to czytam/słyszę a prawda jest taka, ze zależy na jaką sztukę się trafi czasem sprzęt już ze sklepu jest wadliwy inny będzie służył wiele lat. Ja chyba mam szczęście do telewizorów/projektorów nigdy nic się nie popsuło. Tego Sony xe93 posiadam od 2017 roku wypalone 3 piksele widoczne max do metra na białych scenach nie przeszkadza mi to ani trochę.
LG zaskoczył mnie gwarancja 5 lat nie przypominam sobie, żeby jakiś producent wcześniej oferował tak długa gwarancję na sprzęt, a mówimy o telewizorach na rok 2023
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe modele LG G45 wchodzą na dniach.
Ceny będą specjalne jak zawsze.

Na bieżące jeszcze modele jest dodatkowo cashback do 3000 zł
Sprawdzamy przy kalibracji, więc bez ryzyka.
 

nelson87

New member
Dzwoniłem jakiś czas temu do LG i dowiedziałem się, że gwarancja na panel (pomiędzy 3cim a 5tym rokiem, bo do 24msc mamy standardową gwarancję) polega na tym, że panel jest darmowy, ale sama robocizna jest płatna). Ale nawet jakby sama wymiana kosztowała w granicach 1k PLN, to mamy wtedy jakby nowy TV :)
 
Do góry