Wybór odtwarzacza

mgaczkowski

New member
Witam,

Rozważam zastąpienie Bellwooda 308U z podłączanym przez USB dyskiem jakimś odtwarzaczem sieciowym.
Oczekiwania ma następujące:

  • Możliwość odtwarzania możliwie dużej ilości formatów
  • Możliwość instalacji dysku twardego SATA 3,5", najlepiej NTFS
  • Podłączenie video - HDMI, component, composite
  • Podłączenie audio - analogowe, cyfrowe optyczne
  • Praca w sieci LAN jako NAS
  • Możliwe dobry support, częste aktualizacje oprogramowania
  • Dobrze byłoby gdyby można podłączyć przez USB napę DVD lub BD, choć bez tego mógł bym żyć
  • Budżet określam na 500 - 650 PLN
Zastanawiam się nad takim sprzętem, kolejność przypadkowa:

  • Manta C200 - chyba nie najlepszy support
  • Ariva 210 - nie najlepsze opinie na temat supportu, nie bardzo podoba mi się obudowa ;)
  • Argosy HV335T - wiem tyle że firma robi przyzwoite dyski sieciowe
  • Mede8er MED500X - opinie dobre, niestety cena spoza budżetu
  • Evolve Blade - chyba już nieprodukowany

Jeżeli ktoś może polecić coś innego lub podać argumenty na korzyść któregoś z wymienionych modeli będę wdzięczny.

Pozdrawiam,
Marcin Gaczkowski
 

tvenno

New member
tak jak mówi pkomp - poczytaj... za tą kaskę ( może z małą dopłatą ) możesz dostać coś np. Hyundaia, który oferuje sporo więcej opcji niż to na czym Ci zależy. Recenzje różnych modeli są na kilku pierwszych stronach...
 

qsqa

New member
Argosy HV335T - nie polecam, jeżeli chcesz bawić się we wgrywanie innego firmware'u, oryginalny firmware niestety nie powala liczbą opcji, nie można podłączyć DVD na USB

Manta C200 - musiałem kupić na szybko jakiś plyer po padzie Argosy i kupiłem właśnie Mantę. Oczywiście support producenta jest żenujący ale można wgrywać firmware z Evolve Blade , Woxter iCube 750, Iconbit HDS6L i (co najważniejsze ) z AC Ryan Playon HD. Obecnie używam FW z tego ostatniego i jestem bardziej niż zadowolony

Oczywiście, możesz jeszcze poczekać na okazję na iBood i kupić Mede8r w całkiem dobrej cenie (jak to było w ostatnim tygodniu) ...
 

Jasob

Member
Witam,

Zastanawiam się nad takim sprzętem, kolejność przypadkowa:

  • Manta C200 - chyba nie najlepszy support
  • Ariva 210 - nie najlepsze opinie na temat supportu, nie bardzo podoba mi się obudowa ;)
  • Argosy HV335T - wiem tyle że firma robi przyzwoite dyski sieciowe
  • Mede8er MED500X - opinie dobre, niestety cena spoza budżetu
  • Evolve Blade - chyba już nieprodukowany
Chyba sam sobie odpowiedziałeś. Pozostaje Mede8er. I to jest najlepsza opcja.Cena niewiele wykracza poza Twój budżet, ale warto dołożyc. Kup raz a porządnie żebyś póżniej nie żałował.
 

tvenno

New member
Też jestem zwolennikiem dołożenia jakiejś kwoty i zakupieniu np wspomnianego Popcorna Hour a-200. Ba prawda jest taka, że na sprzęcie nie powinno się bardzo oszczędzać - tak czy siak jest to spory wydatek, a lepiej dołożyć jeszcze trochu i mieć z niego dłuższy i lepszy pożytek ;p to oczywiście moje subiektywne zdanie :) ale myślę że są osoby, które się ze mną zgodzą.
 

Bludisk

New member
Na przykład ja :) oprócz Popcorna możesz też rozejrzeć się za Hyundaiami. W tej cenie powinieneś dostać MBox P500 nieco drożej R500 i R600 z możliwością nagrywania sygnału z tv. Ewentualnie jeszcze jakiegoś Xtreamera. Ale popcorn wydaje mi się najlepszym wyjściem.
 

pkomp

New member
i co z tego nagrywania skoro nagrywa tylko z analogu?ewentualnie wbudowanego tunera jesli takowy posiada?
akurat to nagrywanie to najmniej przydatna funkcja ze wszystkich - nie warto na to zwracać uwagi....
 

greend

New member
i co z tego nagrywania skoro nagrywa tylko z analogu?ewentualnie wbudowanego tunera jesli takowy posiada?
akurat to nagrywanie to najmniej przydatna funkcja ze wszystkich - nie warto na to zwracać uwagi....
Ma w sobie tuner DVB-T a więc cyfrowy bardzo przydatna sprawa, bo teraz brak na rynku nagrywarek stacjonarnych z DVB, mój następny zakup będzie czymś w tym stylu, 2 w 1 odtwarzacz i nagrywarka
 

pkomp

New member
no i masz całe 5 programów...normalnie skakać z radości - chyba że podłączysz satelitę i uda ci się coś nagrać jeśli są to darmowe programy.....szkoda kasy na zbędny dodatek
 
Do góry