Wybór odtwarzacza DVD

Chattab

New member
Moi drodzy,

Jeden dylemat z głowy - wybrałem telewizor (Sharp 32WDE1). Teraz głowię się nad DVD. Szukam porządnego odtwarzacza w cenie do 1000 zł z wyjściem HDMI i skalowaniem do 1080p. Początkowo skłaniałem się ku takim nieskomplikowanym modelom jak Samsung 1080P7 lub Pioneer DV-400, ale wertując forum, naczytałem się sporo o Denonie 1930. Mam teraz zagwózdkę i kilka pytań:

1) Czy rzeczywiście między tym Denonem a w/w Samsungiem jest taka przepaść? Chodzi mi o to, czy 2,5-krotna różnica w cenie przełoży się na różnicę w obrazie i dźwięku, która będzie zauważalna w codziennym użytkowaniu (filmy, muzyka)?

2) Czy Denon 1930 dobrze sobie radzi z DiVX (napisy, polska czcionka itp.)? Wiem, że oglądanie filmów w takim formacie na LCD może być średnią przyjemnością, ale jednak - nie wszystko u nas wydaje się na DVD (vide serial Twin Peaks czy Przystanek Alaska).

3) Jak z odtwarzaniem muzyki na DVD (Denon) w porównaniu z tradycyjnymi odtwarzaczami CD (np. też Denona)? Raz - czy jakość odsłuchu będzie porównywalna, a dwa - czy katowanie odtwarzacza DVD płytami z muzyką nie wpływa jakoś specjalnie na jego żywotność? I co w większym stopniu decyduje o jakości dźwięku (np. głębi basu) - odtwarzacz czy amplituner? Zdaję sobie, że to pytanie może wydać Wam się śmieszne, ale liczę na Waszą wyrozumiałość.

4) Tak trochę przy okazji, ale ciekaw jestem Waszych opinii. MP3 vs. tradycyjne płyty audio. Naturalnie, że przy konwersji na MP3 dźwięk jest kompresowany, obcinany i "uśredniany", ale czy ucho laika na takim sprzęcie to wychwyci? Innymi słowy, czy warto wyrzucić na śmietnik liczącą 700 albumów kolekcję płyt audio nagrywanych z MP3 i zacząć gromadzić od nowa oryginalne płyty?

Wybaczcie, proszę, przydługi elaborat. Z góry dziękuję za cierpliwość i przede - wszystkim - za fachowe opinie.

Pozdrawiam,
Tomek
 

mobor

Banned
Jeżeli stać Cię na dorzucenie tych paru złotych- zrób to !
Denon na pewno lepiej zagra oraz na pewno lepiej przeskaluje obraz od tanich marketowych playerów które wymieniłeś.
Sam korzystam od roku z 2930 (troche inna liga) i muszę Ci powiedzieć że ten player cały czas mnie pozytywnie oczarowywuje - zarówno brzmieniem jak i obrazem z płyt DVD (wliczając w to DIVX które na 40" LCD wyglądają niemal jak DVD)
1930 jest oczywiscie słabszym modelem ale z pewnością wart jest tych kilku złotych wiecej niż Pioneer 400 i mu podobne marketowe odtwarzacze. Posiada znacznie lepiej opracowaną elektronikę, ma ciekawiej opracownay "środek" co przekłąda się na brzmienie oraz...jest to zupełnie inna liga także pod względem estetycznym. Widać że to kawałek dobrego sprzetu a nie jakieś tam "byleco"
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
ad1. Przepaści nie ma, jak równiez nie ma 2.5 krotnej róznicy w jakości na korzyść Denona. Różnica jest zauważalna i proporcjonalna do jakości sprzętu podłaczonego do dvd oraz do wrazliwości słuchacza/widza.

ad.2 Radzi sobie z divixami, ale te tanie Manyu..itp radza sobie lepiej.
Czasami trzeba nieco na PC poprzerabiac napisy. Ale da sie. Jakoś divx na LCD wcale nie musi byc gorzsa od dvd. Są divx brdzo dobre i dvd bardzo słabe.

ad.3 Pytanie (zwłaszcza część pierwsza nie jest śmieszna). 1930 jak na dvd dobrze sobie radzi z CD stereo. Zauważ , że również odtawarza SACD o dvd-audio, chociaż są to mało poularne formaty, ale wysokie jakościowo 5.1. Raczej od CD nie popsuje się.

ad.4 Na jakim sprzęcie ? 1930 to tylko/aż źródło. Ważna jest cała reszta: wzmacniacz , kolumny. Moje zdanie: kompresja poniżej pewnego progu jest zauważalna przez laika również (oczywiście na odpowiednim sprzęcie).
jak kupisz to sprawdzisz sam.
 

imalas

New member
Jeśli połączysz DVD z TV po łączu HDMI( a tak sądzę!) to doskonałym odtwarzaczem przy twoich uwarunkowaniach(kasie) byłby Pioneer DV-600 (za około 600zł). To jest następca modelu 696 (w testach tor hdmi okazał się układem stosowanym w dwa razy droższych odtwarzaczach, szczegółów nie pamiętam) już z hdmi1.3 plus 1080p. Jeśli chodzi o divx to czołówka światowa z wyróżnieniem, popatrz TU. Muzyka - wszystkie formaty do SACD w/g mnie bardzo dobra jakość. Jest to rozwiązanie kompromisowe, które sam zastosowałem i jestem zadowolony!:eek:k:
Ważna sprawa: modyfikowane softy na stronie Gufiaka to już pełnia ....rozpasania:D
PS. nowe amplitunery mają już funkcję poprawy nagrań kompresowanych ...nazwa właśnie mi uciekła, ale działa to ja crystalizer w kartach muzycznych Creativa.
 

Storm

New member
Denon the best !!!

Jeżeli chcesz mieć pełną satysfakcję i cieszyć się pięknym skalowanym obrazem do 1080P (skaler Faroudji) to kup sobie Denona DVD-1930/1940 a jeżeli chcesz oglądać divx to kup jakąś plastikową wydmuchę np mantę za 150zł i nie przepłacaj za pioneera !!!
 

imalas

New member
@Chattab
Nie wiem ilu jeszcze proroków wypowie się na ten temat: co lepsze-przepłacić za Denona, czy kupić Mantę, czy takie tam inne ......
Poczytaj testy w czasopismach fachowych np. w "Audio" numer 4/2007 bardzo dokładny test porównawczy odtwarzaczy DVD z SACD tj.
Cambridge Audio azur DV89
Denon DVD-1930
Marantz DV6001
Pioneer DV-696AV
Yamaha DVD-S1700
Popatrz na aktualne ceny, już nawet następców (hdmi1.3) w/w i podejmij sam jedynie słuszną decyzję!:roll:
 
Ostatnia edycja:

jan49

New member
Kup Denona 1940.Nie pożałujesz.Za dobry obraz i dobre brzmienie trzeba zapłacić.Podobnie za dobry kabel HDMI.
Pozdrawiam.
 

Piotrbim

New member
denon 2930 versus 1930

Parę słów w temacie porównania obu modeli. Miałem 1930 i wymieniłem na 2930. Pierwszy oferowal dobry dźwięk i obraz natomiast miał parę istotnych braków które psuły przyjemność codziennego użytkowania. Po pierwsze potrafił sobie czasem w zależności od płyty głośniej pracować. Było to dość uciążliwe. Po drugie funkcje "dimmer" i HDMI były obsługiwane tylko z panelu na odtwarzaczu. Po trzecie wyświetlacz oferował wszystkie informacje jako jeden ciąg cyfr bez podziału na ścieżkę, godzinę, minuty i sekundy. Z 4 metrów było to dla mnie za mało czytelne. Natomiast jakość odtwarzania bez zarzutu, czysto i dokładnie zarówno w kinie jak i w stereo. Mam dodatkowo odtwarzacz Sony DVP NS78H który ma wyjście HDMI, skaler 1080, DiVx, DTS i rózne takie tam :) a kosztuje około 400 pln i powiem szczerze że gdybym miał się sugerować parametrem jakość/cena to nie wiem czy kupiłbym Denona lub cokolwiek innego z tego przedziału cenowego. Nadmienię że miałem też zestaw Yamaha DVD S1700 z Yamaha RX-V 1700, niestety ponieważ drastycznie daleko odbiegało od Denona więc powróciłem z przyjemnością do tej szacownej marki.
 

mobor

Banned
Piotrbim

Też mam 2930. Czy mozesz z łaski swojej napisać w kilku słowach jak oceniach roznicę w jakość Audio/Video pomiedzy 1930 a 2930 ?
Pytam tak z czystej ciekawosci poniewaz nigdzie nie ma takiego porownania (zalezy mi w szczegolnosci na porównaniu jakosci skalerów i dzwieku)
 

Piotrbim

New member
porównanie

Powiem tak; ciężko ocenić bezpośrednio ponieważ 1930 grał z AVR 2106 natomiast 2930 gra obecnie z AVR 3806. Różnica w jakości dźwięku jest kolosalna i to zarówno w KD a w szczególności w stereo. Podejrzewam że nałożyła się podwójna poprawa jakości z tym że większą zasługę przypisuję amplitunerowi. Sygnał z DVD podłączyłem bezpośrednio do TV kablem HDMI (poprzednio też tak było) więc co do obrazu to mogę wydać osąd i powiedzieć że jest jakby bardziej soczysty i szczegółowy. Skaler działa automatycznie a w 1930 sam z panelu wybierałem ustawienie - najczęściej 1080p. DVD do amplitunera podłączyłem kablem "denon-link" i podejrzewam że chyba dzięki temu uzyskałem idealnie czysty (jak na moje ucho) dźwięk stereo. Muszę przyznać że niektóre płyty odkrywam na nowo. Generalnie słucham spokojnej muzyki; Peter White, David Lanz, Pink Floyd itp. Przepuściłem przez system płytę "Densen de Magic Gold" i odniosłem -być może subiektywnie zasugerowane literaturą - wrażenie jeszcze lepszego odsłuchu.
 
Do góry