wybór nowego TV

piszak

New member
Witam. To mój pierwszy post na forum.
Mój 29 calowy Panasonic CRT w sierpniu trafił piorun.. niestety, nie udało się naprawić i trzeba kupić coś nowego.

Mam prośbę o poradę w sprawie kupna telewizorów - który wybrać, ewentualnie co może być alternatywą
Interesuję mnie dwa modele sharp

LC-32LE705E - można kupić już za ok. 2500

lc-37le320e - można dostać za ok. 2990

Okna w dużym pokoju są od strony zachodniej, ale mamy rolety więc to nie powinno przeszkadzać, poza tym telewizor stałby w kącie i światło słoneczne nie padałoby na niego.

odległość od telewizora - ok. 2 metrów

sygnał analogowy - na razie z anteny zbiorczej

w planach zakup telewizji na kartę.. ( jeszcze nie zdecydowałem czy w wersji HD czy bez).

Jeszcze nie ma na tym forum opinii o tym 37 calowym sharpie, i bardziej kręci mnie ten większy.
W jednym sklepie powiedziano mi że z tej serii LE320 są w nowszej technologii. Wizualnie też jakoś mi się bardziej podobają. Poza tym nie śpieszy mi się mocno z kupnem, więc jeszcze jedno pytanie - czy przed świętami jest możliwe że ceny spadną??
 

ORTEK

New member
Zaufaj mi, skoro nie będziesz miał problemów ze światłem słonecznym to dużo lepszym wyjściem dla ciebie jest plazma.
Zastanów się tylko czy wolałbyś rozmiar 37 czy 42 cale.
 
Ostatnia edycja:

ORTEK

New member
Do pierwszych dwóch typów nie mam żadnych zastrzeżeń ale te dwa LED'y które wymieniłeś to cieniasy...
Dosłownie i w przenośni he he ;-)
 
Ostatnia edycja:

piszak

New member
Dziękuję wszystkim którzy mi odpowiedzieli... czekam na więcej...

Ledy mnie przekonują z kilku względów - oszczędność prądu.. plazmy owszem (np panasonica) które widziałem w sklepie mają piekny obraz.. ale żrą prądu 3 razy więcej od ledowych sharpów.
czytam na forach od miesiąca o tym wszystkim.. i już głupi jestem.. w głowie mętlik... a oglądać tv i dzielić się z żoną 21 calowym 15 letnim (albo i starszym) kineskopowym JVC to trochę trudno...
Dlaczego odradzacie mi sharpy o które zapytałem?? ze względu na słabą obróbkę sygnały SD?? czy coś innego??
 

ORTEK

New member
Człowieku jeśli dla ciebie najważniejszą rzeczą w TV jest jak najniższy pobór prądu to kup sobie najlepiej jakiegoś 19-calowego LEDzika i problem masz z głowy. Wtedy to dopiero będziesz miał super duper niski pobór prądu, bez porównania niższy niż w Sharpach -_-
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharpy znakomicie skalują obraz w SD. Ktoś kto twierdzi że jest inaczej to albo ich nie widział - albo był podłączony sygnał z kija.
Ze zbiorczej anteny to 32 " wystarczy w zupełności.
Jeśli od razu planujesz sygnał cyfrowy SD i HD to spokojnie 37".
 
Do góry