Wybór nowego telewizora

Sebcioo121

New member
Dobry wieczór,

jestem na etapie wykańczania mieszkania. Przyszedł czas na wybór TV+ soundbar.
Cóż, jakimś kinomaniakiem nie jestem, ale staram się robić przemyślane zakupy i chciałabym wybrać model, który pozwoli mi zachować zdrowy stosunek jakość/ cena.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18m2 (powierzchnia salonu, który jest otwarty na kuchnię, salon+ kuchnia: 31m2)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3,5 metra.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od boku, od południa do wieczora (mam też zasłony).
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic TX-58EX703E (w domu rodzinnym)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? TV naziemna, laptop (filmy), Netflix, HBO, Spotify, YouTube itp.
10. Jakie urządzenia? Soundbar, PlayStation
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Średnio ok 4h
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Raczej nie.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale, natura, motoryzacja.
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Nie.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 25%.
16. Preferencje co do marki? Lubię firmy: Sony, Panasonic.
17. Preferencje co do wielkości? 65, 70 cali? (jaki rozmiar sugerujecie?).
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Wolno działające oprogramowanie, brak popularnych aplikacji.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Myślałem nad 5000-5500zł.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Raz na kilka lat.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Z przeglądarki nie. Z aplikacji VOD itp. tak, często.
23. Tv Ambilight: Ciekawe rozwiązanie, TV mógłby to mieć, ale nie jest to dla mnie "must have".

Tak jak wspomniałem chciałbym kupić dobry sprzęt, ale nie wydawać ogromnej kwoty z uwagi na to, że oglądam filmy/ programy w wolnym czasie, nie jestem kinomaniakem, ale zwracam uwagę na jakość.

Do TV chcę podłączyć soundbar z wbudowanym subwooferem lub z zewnętrznym subwoofer, też w rozsądnych pieniążkach. Najlepiej tej samej firmy co telewizor lub firmy typowo audio. Jesteście coś w stanie polecić?

Za wszelkie sugestie, pomocne radę będę niezmiernie wdzięczny. Sprzęt wybieram raz na kilka lat w związku z tym wolę polegać na osobach, które się na tym znają.

Pozdrawiam,
Sebastian ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powinieneś sięgać po 65" jako minimum, po Twoich doświadczeniach z wielkością 58".
W klasie cenowej masz już bardzo dobre modele:
- LG 65Oled BX - za 5599 zł
- Philips 65Oled 705 za 5599 zł
- TCL mini led 65C825 za 5199 zł
- Samsung 65QN85 za 4950 zł
- LG 65 nano 913 za 4499 zł
- Philips 65Oled 805 za 5999 zł
Jak będziesz niebieski to masz dodatkowo do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł .

Do LG masz soundbar LG GX za 2799 zł lub tańszy LG G1 za 2099 zł
DO innych wybranych też będą współpracować.

W przypadku oledów , nie musisz zwracać uwagi na jakość - bo masz w klasie najlepszą.
 

Sebcioo121

New member
Dziękuje za odpowiedź. Czyli w tym budżecie raczej nie warto szukać czegoś większego 70caali+? (5000-5500zł)

Sony, Panasonic też nie ma żadnej ciekawej propozycji?

Jeszcze jedno pytanie czy powiedzmy znajdzie się też coś w cenie 4000zł? (65cali) Pytam ponieważ porównam sobie te modele i ostatecznie wybiorę oczywiście jeden. Chodzi mi o małe rozeznanie rynku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To bardo sensowny model w klasie 70".
Inne firmy postawiły na 65 lub 75".
Ja bym brał Oleda 65" jako najlepsza jakość, tym bardziej , że mieścisz się w cenie.
 
Do góry