Wybór nowego LED TV

beat87

New member
Witam! W końcu przyszedł najwyższy czas na wymianę starego telewizora chociaż do tej pory działa bez zastrzeżeń od ponad 18 lat.

odległość od ekranu – jak na razie 3,5m – 4m (chociaż bardzo możliwe że zostanie przeniesiony na 6m)
jak słońce świeci w pokoju - przeważnie rano ale zawsze od tyłu telewizora
Jak duży jest pokój – 4,5m x 7,5m
jaki masz obecnie telewizor – CRT’21 Toshiba
jakie programy najczęściej oglądasz telewizji – Filmy, seriale, wiadomości
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem – 50/50
preferowana wielkość telewizora – 40-46 cali
jakie urządzenia będą podłączone – na razie tylko DVD
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń – 90% TV
jaki masz sygnał – na razie zwykła antena
ile programów HD - 0
ma stać czy wisieć - stać
jaka klasa cenowa – powiedzmy do 5000 zł (trochę więcej też ujdzie)
preferowana marka - myślałem nad Toshibą ponieważ ta co mam teraz bardzo przekonała mnie do tej firmy ale zastanawiałem się również nad Sony lub sharpem, ale w sumie nie ważne jaka firma byle by był dobry.
 

stradu

New member
Tez założyłem tu tema nad tobą ale ja mam inny problem bo nie mam tyle gotówki co ty :)
Na twoim miejscu zastanowił bym się nad Sharp AQUOS LED z technologia Quattron to są te nowe ledy poczytaj o nich. Chyba w ej chwili najlepsze na rynku. Zobaczymy co napiszą inni.
 

beat87

New member
po kilku dniach czytania forum na mój celownik padły dwa modele. Sharp 40LE820 (aktualna cena około 4000 PLN) oraz Toshiba 46SL733 (4200 PLN) lub ewentualnie Toshiba 46VL733 (4300 PLN).
Moje pytanie jest takie czy zwykły użytkownik który przesiada się ze starego CRT zauważy różnicę w obrazie między tymi telewizorami? W czym Sharp jest lepszy? i czy lepiej za taką cenę kupić sharpa 40'' czy lepszym rozwiązaniem będzie Toshiba 46'' ?

Chyba że zna ktoś jeszcze jakiś inny telewizor godny polecenia ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do Twoich potrzeb wielkość zdecydowanie 46". I nie odpuszczaj . Chyba że zapragniesz 52" - byłoby w takim pokoju jeszcze lepiej.
I Sharp 52 LE 705 z pełnym podświetleniem LED zmieściłby się w tym przedziale. Zarówno do TV i do dvd będzie spełniał pokładane nadzieje.
Natomiast 46" to najmniejsza przekątna . I tu masz do wyboru :
Toshiba 46 SL733
Sharp 46 LE 810
Panasonic 46 G 20
Sony 46EX 700
I powinieneś poprosić o prezentację w domu . To najłatwiejszy system wyboru.
 

misiek222

New member
bierz LE 52 705 .. ja Bralem u Krzysztofa i polecam. Jak Pan jeszcze Zajrzy to mam pytanie... prosilem o kalibracje i na wydruku mam ustawiony TRYB FILM i opis kalibracji .. W samym menu jest jednak inny tryb do ktorego nie mam dostepu ... Ktory jest prawidlowy ??
 
Do góry