Wybór niedrogiego odtwarzacza multimedialnego hd

Abalka

Member
Witam wszystkich serdecznie.
Mam Plazmę pansy G30 i kino domowe samsunga HT-C5550. Każde z tych urządzeń ma możliwość odtwarzania plików ale im dłużej mam ten sprzęt tym bardziej się irytuje bo bardzo często nie mogę odtworzyć wybrany film. Zdarza się że nawet w formacie avi.
Dlatego:
Potrzebuję kupić dobry ale nie drogi odtwarzacz HD. Co dla mnie jest najważniejsze ma odtwarzacz formaty filmów ściągniętych z internetu a przede wszystkim formatu HD pliki mkv, mp4. Zależy mi na tym najbardziej. Nie potrzebuje możliwości podłączenia odtwarzacza do sieci, odtwarzania stron internetowych czy innych bajerów. Ważne jest natomiast by obsługiwał 1 TGB dysk który będę mógł podłączyć do urządzenia i odtwarzał filmy w HD.

Znalazłem 3 odtwarzacze co w na to co możecie polecić w tych cenach:
1. WDTV Live- bez dysku
2. THOR HD MMP-100L
3. asus O!Play.
Proszę o pomoc
 

gadi

New member
Ja również szukam bardzo prostego i taniego odtwarzacza bez bajerów (internet) powinien odtwarzać filmy 1080p 50p nagrane aparatem SONY HX100V w avhd, mieć wejście USB i wyjście HDMI
 
Jesli potrzebujecie: niedrogi, szybki, niewielki, odtwarzający co mu sie podsunie, obslugujący 1TB dyski, a nie musi mieć sieci, to bierzcie ASUS O!PLAY MINI. Mam go na testach i nie ma do czego się przyczepić. A w cenie 200PLN z małym hakiem macie nawet obsługę Dolby True HD, a jest nadzieja, że z kolejnymi aktualizacjami będzie DTS HD-MA, gdyż chipset na pweno uciąga taki dźwięk. Na plazmie Panasonica obraz po HDMI świetny. Jeśli ktoś chce, by sprawdzić mu jakiś format, proszę dawać linki do plików, tylko nie za dużych :)
 

Abalka

Member
Jesli potrzebujecie: niedrogi, szybki, niewielki, odtwarzający co mu sie podsunie, obslugujący 1TB dyski, a nie musi mieć sieci, to bierzcie ASUS O!PLAY MINI. Mam go na testach i nie ma do czego się przyczepić. A w cenie 200PLN z małym hakiem macie nawet obsługę Dolby True HD, a jest nadzieja, że z kolejnymi aktualizacjami będzie DTS HD-MA, gdyż chipset na pweno uciąga taki dźwięk. Na plazmie Panasonica obraz po HDMI świetny. Jeśli ktoś chce, by sprawdzić mu jakiś format, proszę dawać linki do plików, tylko nie za dużych :)

Pliki nie będe podawać bo np film 14 GB nie chciał chodzić na w/w odtwarzaczach. Zależy mi też na dźwięku przestrzennym z w/w plików. Czy daje radę z każdymi plikami dotychczas sprawdzonymi ?? jak jest z napisami w filmach? Znalazłem test odtwarzaczy Sposób testowania :: PCLab.pl może coś z tego jeszcze?? PS podłączyłem swój w/w sprzęt tak:
1 hdmi dekoder >> TV 1
hdmi kino >> TV 1
optyczny TV>> kino
Czy teraz taki odtwarzacz wystarczy podpiąć po hdmi do TV żeby mieć super dźwięk z KD
I jak się aktualizuje taki sprzęt?
 
Ostatnia edycja:
U mnie O!PLAY MINI dał radę ze wszystkimi plikami jakie mu dałem do zgryzienia, od marnego RMVB po kilkunastogigabajtowe i kpoie BR włącznie. Wszystko bez zacinania. Najlepsza/najprostsza opcja podłączenia do uzyskania dźwięku przestrzennego to podłączenie bezpośrednio playera do amplitunera optykiem lub HDMI z pominięciem TV oczywiście. Napisy są odczytywane zarówno w formacie TXT jak i SRT. Aktualizacja jest banalna - pobierasz nowy soft na pendraka, wpinasz do gniazda, wybierasz w menu aktualizację, czekasz i już, ot cała filozofia :)
 

Abalka

Member
Zakupiłem wczoraj przez allegro LG DP1W. Podobno bd odtwarzacz. Jak dostanę i będę testował to mogę odp na wasze pytania dotyczące tego sprzętu.
Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.
 

gadi

New member
A może jest jakieś tanie DVD które równierz czyta przez USB wszystkie formaty (mam pełno płyt zbajkami nagranych na DVD)
 
Do góry