Wybór niedrogiego amplitunera yamaha

endrjub

New member
Witam,
na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem początkującym w dziedzinie av, ale zapragnąłem kupić jakiś zestaw kina domowego. Byłem już prawie zdecydowany na jakiś model samsunga albo panasonica wraz z gsosnikami i odtwarzaczem dvd, ale jednak stwierdzilem, ze bez sensu jest kupowac zestaw z dvd skoro juz wchodzi technologia blu-ray i wtedy moje kd bedzie nadawalo sie do wymiany. Poza tym wiadomo, że jakość takiego "zintegrowanego zestawu" nie jest najlepsza.
Postanowiłem zatem kupić oddzielnie amplituner i poki co odtwarzacz dvd, a za jakis czas blu-ray. I tu mam dylemat w wyborze amplitunera.
Waham sie pomiędzy Yamaha RX-V 361, a 461. Różnica w cenie to kilka stówek, więc to juz coś. Czy warto dać te pare stówek więcej?
Z tego co sie orientuję, to różnią się te modele tym, że RX-V 461 posiada wejście USB i 2 wejscia i 1 wyjscie HDMI. I wlasnie o to HDMI mam pytanko. Czy to sie w ogole przydaje?
Chcialbym wykorzystac amplituner glownie do dzwieku, a nie do obrazu. W ogole sie zastanawiam, nad zasadnoscia puszczania obrazu przez ampa, a nie podlaczania bezposrednio do odbiornika tv poprzez kabel HDMI.
Ja planuje podlaczyc do amplitunera tuner tvsat (wejscie coax lub optyczne), odtwarzacz dvd (coax lub optyczne).
Wiem, że droższe modele posiadaja funkcje skalowania sygnalu video nizszych rozdzielczosci do formatu 720p lub 1080p i wtedy faktycznie HDMI w amplitunerze sie przyda, ale model Yamaha RX-V 461 takowej funkcji nie posiada, więc chyba nie warto jedynie dla HDMI przepłacać.
Co o tym sądzicie? Proszę o Wasze opinie, bo sam dopiero zaczynam i jeszcze zbyt dużo nie wiem na ten temat.
Pozdr.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie wiem, jaka jest różnica w cenie. Raczej nie tak duża. Z tego, co słyszałem, różnica w brzmieniu jest zauważalna, więc raczej warto.

ArtS :)
 

endrjub

New member
Ceny z Allegro:
RX-V 361 - około 700 PLN
RX-V 461 - około 1100 PLN

te 4 stówki to niewiele, więc jeśli faktycznei różnica jest zauważalna to warto dopłacić. Co z tym hdmi, o które pytałem w pierwszym poscie?
 

C4rimucos

New member
Bierz Nowszy :) chiciażby dlatego, że posiada port USB - możliwość odtwarzania plików formacie MP3, z przenośnych urządzeń: playerów MP3, PENDRIVE'ów.

Jeżeli w przyszłości jednak zamierzałbyś przesyłać sygnał video, za pomocą kabla HDMI, to złącze w tym ampli działa jedynie jako switch (rozgałęziacz), czyli możesz przekazać sygnał z zewnętrznego źródła, podłączonego do jednego z wejść HDMI amplitunera ( HDMI <=> HDMI ), ampli nie ma funkcji przekierowania sygnału do HDMI z wejść niższego rzędu tj. COMPONENT, COMPOSITE, S-VHS. Analogicznie to dotyczy wszystkich wejść VIDEO w tym ampli. !!! RX-V461 nie posiada konwersji sygnału wizyjnego !!!
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Gdybyś od razu tak podał, nie prostowałbym Twojej wypowiedzi. Moje sprostowanie wynikało z tego, że poprzednik porównywał modele 361 i 461. Na nowy model pewnie warto poczekać, nie jestem jednak pewien, kiedy nastąpi zmiana warty w Polsce.

ArtS :)
 

endrjub

New member
Coś mi się wydaje, że model RX0V 463 nie jest wcale nowszym modelem, a jest chyba rozszerzeniem modelu 461. Sugeruję sie tym, że w US version of RX-V 461 brakuje złączek HDMI a 463 juz je posiada.
W wersji europejskiej RX-V 461 ma już złącza HDMI (wersja US nie).
Dlatego wydaje mi się, że 463 wcale nie jest nastepca modelu 461 na rynek europejski.
No chyba, że się mylę... :)
 

mark

New member
endrjub napisał:
Coś mi się wydaje, że model RX0V 463 nie jest wcale nowszym modelem, a jest chyba rozszerzeniem modelu 461. Sugeruję sie tym, że w US version of RX-V 461 brakuje złączek HDMI a 463 juz je posiada.
W wersji europejskiej RX-V 461 ma już złącza HDMI (wersja US nie).
Dlatego wydaje mi się, że 463 wcale nie jest nastepca modelu 461 na rynek europejski.
No chyba, że się mylę... :)

To dziwne bo na stronie uk
http://www.yamaha-uk.com/pdf/product_bulletins/RX-V461DAB.pdf
Model 461 ma inputs oraz outputs HDTV przez component
Poprostu nie ma HDMI.mark
 

zabsonik

New member
Witam!!
Posiadam Ampli Yamaha RXV 459 i mam pytanko do was. W tym ampli z tyłu jest wejscie lub wyjście nie opisane coś podobne do hdmi.
Jak ktoś wie bardzo prosze o odpowiedz co to za złącze jestem bardzo ciekawy. Z góry dzięki za odp.
 
Do góry