Wybór następcy RZ840

iT!T

Member
Czołem koledzy!

Przez ponad rok używałem Onkyo RZ840 (w parze z 5.1 Heco Aurora z 1000 na froncie) i byłem ogólnie zadowolony. Muzycznie i kinowo było to czego oczekiwałem, moc też OK, aczkolwiek gdyby była ciut mniejsza czułbym już wyraźny niedosyt. Ale... Najpierw padło jedno HDMI out - ARC, kilka m-cy później drugie. :cry: Później był serwis i zwrot kasy. Teraz czas na jakiegoś następcę. Jako że czasu mam ostatnio jak na lekarstwo i znacznie rzadziej mogę poświęcić się zgłębianiu nowości rynkowych, porównaniom, itd. chętnie poszukam wsparcia tutaj. Jednego z moich ulubionych miejsc, w których można poczytać opinie ludzi o sprzęcie audio i KD.

Zatem, będę wdzięczny za wszelkie rady odnośnie tego czym można by moją 840-tkę zastąpić.
Jak już wspomniałem szukam czegoś co zgra się z Aurora 1000. Wykorzystanie kino/muzyka/gry 50/40/10. Pomieszczenie to salon 4x10m otwarty na kuchnię i hall. Kącik w którym stoi sprzęt ma wymiary 4x5m. Mój budżet to 5-7,5k

Kątem oka widziałem, że Onkyo próbuje się podnosić i pochwaliło się nowymi modelami, ale po problemach z HDMI nie jestem przekonany, czy chcę kontynuować przygodę z nimi, tym bardziej, że obiecują usunięcie tej słabości od kilku modeli, a wiadomo jak jest.

Z kolei Denon x4700H - wydaje się fajną alternatywą, aczkolwiek moc ma odrobinę niższą niż 840 i słyszałem, że nie ma tego "kopa" co Onkyo i to mnie trochę martwi.

Doradźcie coś proszę.
 

DarkMag

New member
X4700 mocowo sobie poradzi. Chodzi o trochę inną charakterystykę grania.
W obecnej sytuacji jakby padła moja 840 to na pewno bym przetestował jeszcze Yamahe A2080. Marantz jest u nas za drogi. Przejedź się gdzieś do salonu, Aurory ostatnimi czasy są bardzo popularne i sprawdź jak to gra.
 

iT!T

Member
X4700 mocowo sobie poradzi. Chodzi o trochę inną charakterystykę grania.
W obecnej sytuacji jakby padła moja 840 to na pewno bym przetestował jeszcze Yamahe A2080. Marantz jest u nas za drogi. Przejedź się gdzieś do salonu, Aurory ostatnimi czasy są bardzo popularne i sprawdź jak to gra.

Dzięki! Faktycznie, jest jeszcze Yamaha. Jak dotąd nie miałem bezpośredniej styczności z ich amplitunerami i definitywnie dopisuję ją na listę do odsłuchu, tuż obok Denka.
 
Do góry