Wybór nagłośnienia po raz ntyy

_arek_

New member
Cześć,

Poruszę poruszany już pewnie milion razy temat także proszę o wybaczenie ;)

Wczoraj przyszedł zakupiony projektor Sony HW65 po rozpakowaniu i podłączeniu naszym oczom ukazał się jakże piękny dla nas obraz. Z zakupu jesteśmy bardzo zadowolony z tym, że... do ładnego obrazu przydałby się i ładny dźwięk.

Niestety u nas audio nie istnieje mamy tylko stare głośniczki Creativa,

I tu moje pytanie nr 1

Jako, że na prawdziwe kino niestety nie mamy $$ musimy zadowolić się SB. No i teraz pytanie jaki wybrać. Filmy oglądamy w salonie w ogóle nie przystosowanym do odtwarzania. Co gorsza wygląda on tak



Czyli wysokie sufity i duża otwarta przestrzeń, sam salon około 38m2 + otwarta kuchnia. Z tego co się dowiedziałem podczas studiowania forum to SB tego nie lubią bo dźwięk nie ma się od czego odbijać. No ale trudno.

Teraz pytanie jaki zestaw kupić??

Chyba w żadne Atmosy nie mam co się pchać, bo przy tym suficie i tak nic z tego nie będzie ??

Kasy za wiele też nie mamy bo max to jakieś 3/3,5kpln. Najlepiej z zakupem na raty 8)

Chcielibyśmy coś co zagra w miarę poprawnie jakąś muzyczkę i będzie cieszyć ucho przy oglądaniu filmów.

No i teraz kolej na pytanie nr 2

Wczoraj po rozpakowaniu i podłączeniu projektora po HDMI do laptopa i głośniczków Creativa do wtyku mini jack w laptopie nie mieliśmy dźwięku ??

Do tej pory kiedy żona brała z biura projektor Benq dźwięk normalnie był odtwarzany. Teraz mieliśmy ciszę. Więc pytanie, czy to projektor "odcina"dźwięk czy mam jakiś lipny kabel HDMI - nie jest to ten sam kabel co przy BenQ

Projektor ma takie wejścia/wyjścia

 

_arek_

New member
OK problem dźwięku rozwiązany, także możemy cieszyć się ładnym obrazem i beznadziejnym dźwiękiem z głośniczków komputerowych creativa :p

Pozostało w takim razie wybrać coś co pozwoli do kpl cieszyć się i dźwiękiem... Postudjuje jeszcze forum i może uda się coś wybrać. W piątek może wybiorę się do wielkiego miasta i odsłucham jakis modeli SB w sklepach. Jak jeszcze do tej pory wszystkiego nie pozamykają ;)
 
Do góry