Wybór między Toshibą 42'' a Sony 40'' i wynik testu hdtvorg

kordian

New member
Witam,

Chcę kupić dobry (nie najlepszy ;-)) LCD do 4000 zł. Z tego, co czytam to polecane jest tańszy Sony 40W5500 (ale z USB nie lecą np DivX) albo Toshiba 42ZV635D (lepszy, droższy i bardziej szklisty ;-)) Dorwałem taki ranking http://www.hdtvorg.co.uk/best_buy/lcd/best_buy_lcd.htm i tam 40W5500 jest na drugim miejscu. Chcę kupić w miarę szybko, i mam ten dylemat, bo w zasadzie chyba rozważam zakup między tylko tymi dwoma modelami.

Co byście brali?
 

Ares78

New member
Z tego co pamiętam w ZV idą divixy, ale napisy musisz wrzucić już bezpośrednio do filmu bo inaczej będzie trzeba oglądać bez... Jeśli chodzi o dylemat jak bardzo nasłonecznione masz pomieszczenie? Przy mocniejszym oświetleniu w przypadku matryc błyszczących są duże odbicia, w skrajnych przypadkach (ciemne sceny) niemal lustro... Jeśli chodzi o ranking który podałeś to chodzi tutaj o best buy czyli jak dane modele się sprzedają.
 

kordian

New member
Dzięki za odpowiedź.

Głównie bym dzieciakowi puszczał filmy z dubbingiem, więc byłoby OK.

Jeżeli chodzi o nasłonecznienie to TV będzie wisiał po ciemnej stronie pokoju ;) Więc chyba może być tośka. No, ale wystaczy jakaś lampka z boku i będzie się wszystko odbijać chyba...

Best but wydaje mi się propozycją najtrafniejszego zakupu. To, o czy piszesz nazwali by bestseller raczej.
 
Do góry