wybor miedzy LE46A786 a LE46A856

Lcs

New member
Zastanawiam sie nad dwoma modelami bo sa w podobnej cenie czyli LE46A856 i LE46A786. TV bedzie do nastepujacych zastosowan:

1. UPC cyfrowe czyli SD + kilka HD kanalow
2. Filmy, glownie mkv puszczane z PC kablem DVI-HDMI (polecacie jakis konkretny 3-5 metrowy?)
3. Wyscigi na PC - symulacje typu rFactor, GTR, GTL itd.

Jedna z glownych rzeczy, ktore najbardziej mnie irytuja w LCD to smuzenie, tak wiec tego napewno ma nie byc widac.

A moze polecacie w tej samej cenie cos zupelnie innego?

Jeszcze jedna rzecz. Jak bede mial dekoder cyfrowy upc to jak najlepiej podpiac glosniki. Mam zestaw logiego do kompa z-5500 i z niego bede korzystal. Konsola ma wejscie optyczne, chinch i analog po jack. Analogi sa podpiete do kompa a z dekodera to chyba tylko wyjdzie chinch czy sie myle, tam nie ma optic o ile pamietam.
 

Voy

New member
Tak, mysle ze mozna spokojnie polecic cos innego. Jak ma nie byc widac smuzenia to musisz sobie kupic plazme ;p Zeby daleko nie szukac - Samsung PS50A756. Z glosnikami komputerowymi to nie odpowiem bo sie nie znam ;p
 

Lcs

New member
ja juz zdecydowalem, ze to bedzie LCD i nie chce juz wracac myslami do rozwazan plasma vs. LCD :) Co do smuzenia to czasami juz sam nie wiem o co chodzi, potrafie na tym samym modelu widziec smuzenie a w innym sklepie nie pomimo tego ze ogladam to samo. Moze to kwestia jakis ustawien. Ale mniejsza o to, tutaj wazniejsze jest ktory z nich bardziej smuzy albo ewentualna alternatywa innej marki no i cala reszta o ktorej napisalem w pierwszym poscie.
 

bartolini76

New member
Posiadam telewizor serii 8 ale 40 calowy.
Mam do niego podpiety dekoder UPC - ale tylko SD ( przez SCART) , do tego DVD ( przez HDMI), konsole PS3 ( tez przez HDMI) i Laptopa ( tez przez HDMI).

Jelis chodzi o obraz z UPC to jestem bardzo zadowoloy - programy w 4:3 sa fajnie dopasowane do formatu 16:9 i nie wdac zbytnio rozciagniecia. W porownaniu z poprzednim TV crt i wyswietlaniu obrazu 4:3 w formacie 16:9 zdecydowana poprawa.

Co do innych parametrow to jedyne co mi przeszkadza to dzwiek - nie jest to czego oczekiwalem po tym TV wiec planje zakup malego kina domowego 2.1 zeby troszke to poprawic. Glosniki w tym TV sa pod spodem telewizora i nie brzmia zbyt dobrze.
POza tym wszystko inne jest ok.
 

Lcs

New member
a puszczales jakies gry czy cokolwiek aby sprawdzic input lag? Dzwiekiem sie nie przejmuje, pujdzie przez logiego glosniki pewnie.
 

bartolini76

New member
Lcs napisał:
a puszczales jakies gry czy cokolwiek aby sprawdzic input lag? Dzwiekiem sie nie przejmuje, pujdzie przez logiego glosniki pewnie.

Chodzi o gry na kompie czy na PS3 ? Bo jesli chodzi o PS3 to gram od czasu do czasu i nie zauwazylem zadnych problemow - jesli chodzi o kompa to nie puszczalem nic bo to laptop zony i uzywam go tylko do ogladania filmow w mkv
 

Lcs

New member
chodzi o PC, jak pisalem w pierwszym watku uprawiam simracing, konsolowe zrecznosciowki nie wchodza w gre ;)
 

bartolini76

New member
Lcs napisał:
chodzi o PC, jak pisalem w pierwszym watku uprawiam simracing, konsolowe zrecznosciowki nie wchodza w gre ;)

GT5 na pewno nie jest zrecznosciowka:D

jak pisalem wczesniej nie gram na Laptopie zony, mam swojego PC-ta ale on jest daleko od TV;)
 
Do góry