Wybór między JU6410 a F8500

adrianszef

New member
Witam. Mam pytanie do Was odnośnie tego który TV wybrać. Są to TV które miały wymieniane matryce i są sprawne bo pewnie zaraz mnie tutaj zahejtujecie :) Miałem w salonie do tej pory samsunga es6100 a teraz wisi na jego miejscu JU6410. Powiem szczerze że obraz jest wiele lepszy ale nie wiem czy to za sprawą softu czy matrycy ale nie ważne. Do tv podłączone kino domowe yamaha 673 i tunery polsatu i enki. Mogę w tym tygodniu sobie pooglądać i protestować ten tv ale napaliłem się na samsunga f8500 też 55 cali. Widziałęm go na żywo ale jeszcze nie był gotowy i mam okazję wymienić JU6410 na F8500. Czy jest sens zamieniać taki tv z 4k na full hd który jest starszy? Proszę o opinie. Samym wyglądem f8500 bije na glowe tego co mam teraz ale jeszcze nie widziałem jak on świeci. Proszę o opinie. Ze smarta zalezy mi główniena youtube :)

Proszę o odpowiedź

Aha dodam ze f8500 to led nie plasma i jeszcze czasami xbox one zapuszcze na tym ale 4k chyba ta konsola nie obsłuży
 

adrianszef

New member
Z tego co się dowiedziałem to ten led f8500 to dokładnie to samo co f8000 wiec czy może się ktoś wypowiedzieć czy będzie to lepszy wybór niż ju6410. Jak juz mówiłem z smart najbardziej you tube. Przepraszam za post pod postem.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

Seizo

Active member
Bez reklam
F8000 jest na 240 Hz matrycy. Twój Samsung UHD posiada 60 Hz matrycę. Czy warto? Zdecydowanie.
 

adrianszef

New member
Ok ale czy moje oko jest w stanie zobaczyć różnice? Tutaj mam uhd i boję się tylko tego b6 nie było gorzej jeśli wezmę f8500 i by nie było tak ze np youtube nie będzie wspieramy jak w moim starym c650

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

Seizo

Active member
Bez reklam
60 Hz a 240 Hz niech no pomyślę? Pewnie że tak i to bez dwoch zdań. To jest częstotliwość odświeżania matrycy, a nie jakiś współczynnik płynności, czy inny marketingowy bełkot. Co z tego że posiadasz Tv UHD, który tak naprawdę to tylko z nazwy jest UHD i nadaje sie może dobrze, ale do oglądania na nim zdjęć w tej rozdzielczości. Jeżeli miałbyś TV UHD na 120 Hz matrycy to na pewno F8500 bym Ci nie proponował. Znajomy posiada F7000 i YT śmiga aż miło. Moim zdaniem lepiej mieć porzadny TV FHD z bardzo dobrą płynnością niz budżetowy UHD, który w tym temacie kuleje.
 
Ostatnia edycja:

adrianszef

New member
Ok dziękuję za odp. W czwartek będę miał ten 8500 to podzielę się wrażeniami. Mam jeszcze pytanie z innej beczki. Pilot do serii f jest inny trochę. Czy on działa na ruch?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Nie dziala na ruch. To jest pilot z panelem dotykowym. Taki touchpad, jak w laptopie. F8000 posiada za to kamerke wiec jest możliwość sterowania gestami.
 
Do góry