Wybor miedzy AVR255 a V663

sokram

New member
Czesc :grin: ,

Bylem zdecydowany na V663 Yamahy, ale ostatnio odwiedzilem MM i sluchalem AVR255(cena 2100zl) + HKTS11 i muza z HK byla dla mnie bardziej mila dla ucha. Sluchalem rowniez V663(1500zl) ale na innych kolumnach podlogowych i dzwiek byl bardziej szorstki, zimny. Jakie sa roznice miedzy tymi amplitunerami?Wiem ze te amplitunery obsluguja dzwiek HD, HK ma 1 dodatkowo wiecej port HDMI i wentylator, HK ma gwarancje 1 rok a Yamaha 3 lata. Kolumny juz wybralem Jamo 506HCS, pokoj 16m2. Ktory amplituner z tych dwoch polecacie, sa jakies istotne roznice miedzy nimi, ktore moga wplynac na wybor konkretnego z nich?
Prosze o pomoc...

Sokram
 

darkmajin

Member
Bez reklam
jak DLA MNIE


hk ma najlepszy design i jakosc dzwieku w tym przedziale cenowym i kupił bym go po raz drugi ..

odrzucac moze fakt ze na forum zbieraja sie ludzie ktorzy maja problemy z tym ampli przez co wiekszosc mysli ze ich tez to czeka i nie kupuja..

nie jestem bezstronny bo yamachy <niskie modele> to dla mnie porazka
a jestem i fanem hk i jego brzmienia , choc pewnie zaraz sie zleca ci co maja yamke i powiedza ze jest dobra ja stawiam na HK .. pozdrawiam
 

tomek34

New member
Nie sluchalem zadnego z nich ale abys mial pelny obraz i mozliwosc podjecia lepszej decyzji proponuje zrobic dwie rzeczy:

1. Wybrac sie do jakiegos salonu Audio i odsluchu dokonac na tych samych kolumnach i nie w MM - za glosno tam jest i za duzo roznych zrodel dzwieku aby moc dobrze ocenic jakosc dzwieku.

2. Wez pod uwage rowniez dwa dodatkowe modele o porównywalnej jakosci dzwieku i cenie tj:

a) Denon AVR-1909 (3 wej HDMI) - cena ok 2100 PLN,
b) Onkyo TX-SR 606 (4 wej HDMI) - cena ok 1800 PLN.

Jesli chodzi o roznice miedzy tymi wszystkim amlitunerami to oprocz subiektywnie ocenianej jakosci dzwieku roznia sie tez szczegolami technicznym - trudno ocenic co dla Ciebie jest istotne - np Denon, Onkyo maja Upscaler i skaluja sygnal z wejsc video, s-video i component do HDMI 1080 i(onkyo) lub 1080p (denon). O pozostalych amplit. nie wiem za duzo, ale chyba Yamaha tego nie ma - pytanie czy to wykorzystasz. Acha i jeszcze jedno - Onkyo okrutnie sie grzeje wiec nic na nim nie postawisz - nie wiem jak to wyglada w pozostalych modelach.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

oski13

New member
Witam
Podpinając sie pod temat (zrobiłem tez to w innym temacie tak dla sprostowania) miałbym pytanko do znawców i urzytkowników Co polecilibyści H/K 255 czy Yamahe 663. Za tym pierwszym stylistyka przemawia ale nie to jest najważniejsze Zastosowanie głownie kd w jakims tez stopniu muza. Głosniki to Rubicony 5.1 Ewentualnie inne propozycje też mile widziane ale głównie te dwa modele mnie interesują ThX
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
sokram napisał:
Czesc :grin: ,

Bylem zdecydowany na V663 Yamahy, ale ostatnio odwiedzilem MM i sluchalem AVR255(cena 2100zl) + HKTS11 i muza z HK byla dla mnie bardziej mila dla ucha. Sluchalem rowniez V663(1500zl) ale na innych kolumnach podlogowych i dzwiek byl bardziej szorstki, zimny. Jakie sa roznice miedzy tymi amplitunerami?Wiem ze te amplitunery obsluguja dzwiek HD, HK ma 1 dodatkowo wiecej port HDMI i wentylator, HK ma gwarancje 1 rok a Yamaha 3 lata. Kolumny juz wybralem Jamo 506HCS, pokoj 16m2. Ktory amplituner z tych dwoch polecacie, sa jakies istotne roznice miedzy nimi, ktore moga wplynac na wybor konkretnego z nich?
Prosze o pomoc...

Sokram
Osobiście mam Yamahę 663 właśnie z Jamo S506 . Jak już pisałem dla mnie jest to dobre zestawienie , a po dwóch miesiącach gdy kolumny się ; wygrzały; naprawdę jest ok.w stereo no i kino bardzo dobrze.
 

tomter

New member
Do tej pory użytkowałem ampl. Yamahay i byłem zadowolony, później kupiłem HK 255 i totalna porażka, najlepiej pojść na odsłuch....
 

mundi21

New member
Ja natomiast nie widzę konkurenta w tym przedziale cenowym dla HK jeśli mówimy o KD i muzie mch. O torze wizyjnym nawet nie wspomnę bo możliwości są wręcz wyborne w tej cenie.
Dokonałem kalibracji poprzez mikrofon i faktem jest że dźwięk przed kalibracją jest w moim odczuciu o wiele, wiele lepszy, ale kto co lubi. Skorzystałem z opcji wyłączającej kalibrację i jest:D
 

mirasor

New member
HK 255 użytkuję od miesiąca i jak na razie jestem zadowolony , ale przed zakupem sprzętu najlepiej posłuchać go osobiście . Na pewno rady dawane na forum są przydatne ,lecz niema nic pewniejszego jak własne uszy i wzrok .
 

Bambolo82

Banned
Mam Yamaha 663 i jest OK. Co do H/K to sluchałem kiedyś, ale modelu 455. Podobało mi się, tyle że to już dużo droższy model, ni i sluchałem go na zestawie kolumn , gdzie jeden front kosztował 2.500 zł.

Plusem Yamaha jest pre-out (pod rozbudowe), minusem jest "tylko" 2 hdmi-in. Co do brzemienia to pewnie jest kwestia ustawienia sobie dzwięku, bo nie wierzę że ampli o 500 zł droższy pozwoli jakość szcaególnie lepiej zasilić kolumny i ma jakies super DSP.

Częst się slyszy że jakiś amplituner ma miękki/sztuczny dzwięk, a przeciez jest kwestia ustawień DSP, equalizera, tego co akurat sluchamy no i kolumn.

Uważam że brak skalera obrazu nie jest wadą, bo ma to każde DVD i większość telewizorów, zwyczajnie szkoda używac byle jakoiego skalera w amplitunerach budżetowych.
 
Do góry