Wybór listwy zasilającej

Tocki

Member
Witam.
Potrzebuje dobra listwę zasilającą/zabezpieczającą do komputera i tv do kwoty 100zł lub tańszą. 5 gniazd lub więcej. Słyszałem ze firma Ever i Lestar to czołówka
Proszę Was o polecenie dobrej listwy

Z ciekawych znalazłem taką : Belkin SurgeMaster Maximum F9M820ep2M
lub tansza http://allegro.pl/okazja-belkin-filtr-przepieciowy-6-gniazd-dsl-i1444107209.html
I co myślicie o takim wynalazku : http://allegro.pl/oszczedzaj-prad-listwa-sama-wylaczy-urzadzenia-i1460298440.html
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
to tylko listwa - ważne by miała dobry kabel(jakościowo) i dobre styki w środku które nie zaśniedzieja po roku(takie dziadostwa jest pełno - przy sprzecie ciągnącym sporo wat może sie stopić)
Ważne też filtry przeciwprzepięciowe i przeciwzakłóceniowe.....

ta z allegro smieszny patent i teoretycznie sensowny ale jakoś nie ufam wynalazkom

ja od lat jadę na najzwyklejszych Lestarach w dodatku podłączonych do jednego gniazdka....i tak wszystkie idą z jednego obwodu
 

pkomp

New member
a wierz sobie w co chcesz....co to ma do rzeczy?dobry bezpiecznik powinien wywalić w całym mieszkaniu przy przepieciu na sieci, wiekszość pozostałości załatwia bezpiecznik w listwie....ważne tez filtry przeciwzakłóceniowe....

zawsze mozna zapodać porządnego ups'a ale to tez porządne koszta
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
listwa przepięciowa to nie tylko wtedy ma działać jak jak prąd piardnie więcej. Ale ważniejsze żeby zadział ja np uderzy piorun.A widziałem już takie pseudo urządzenia po "akcjii" . Dobre listwy są dobre. Podobnie jak dobry chleb i słaby chleb, jak dobre auto i słabe auto.
Osobiście wolę dobre.
byle czego - Szukaj w Google
 

pkomp

New member
w takim wypadku jak piorun to ma zadziałac bezpiecznik główny a nie listwa....juz widziałem na wioskach co sie dzieje jak buractwo "watuje" bezpieczniki zamiast wymienić i wali piorun...pieknie potrafi zjarac pół instalacji....oczywiście ta kwestia tyczy się tylko miejsc gdzie jest prad doprowadzony napowietrznie - obecnie i w wielu wiochach maja w ziemi wiec luzik
 
D

Deleted member 141725

Guest
Mi też sprzedawcy wciskali listwy do mojego sprzętu audio za 400-600zł :) Faktycznie nie mam zaufania do najtańszych produktów ale mam lestara z serii LF za 70zł i starczy. A za dodatkową 100 lepiej ubezpieczając mieszkanie/dom dopłacić do opcji ubezpieczenia wyposażenia i jak mi piorun walnie to kupię sobie nowy :) Znajomemu spalił się TV LCD mimo listwy z bezpiecznikiem -coś poszło z sieci - z pzu po wypłacie zastąpił 3letni nowym i lepszym :)
 

pkomp

New member
masz rację - nie myśleli tak ci co mieszkają obok rzek i olewali informacje na temat wezbrań(jak co roku) a potem płacz że zalało i ubezpieczeni nie byli...
Generalnie jeśli takie przepięcie będzie z winy dostawcy energii to mamy prawo wystąpić o odszkodowanie - tyle że tylko raz słyszałem jak ktoś je dostał - wywaliło trafo na słupie i ludziom popaliło sprzęty u kumpla na za....piu
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
listwa przepięciowa to nie tylko wtedy ma działać jak jak prąd piardnie więcej. Ale ważniejsze żeby zadział ja np uderzy piorun.A widziałem już takie pseudo urządzenia po "akcjii" . Dobre listwy są dobre. Podobnie jak dobry chleb i słaby chleb, jak dobre auto i słabe auto.
Osobiście wolę dobre.
byle czego - Szukaj w Google

Wybacz ale kupię wszystkie listwy zabezpieczające przed uderzeniem pioruna. O ile takowe mi pokażesz. Co więcej jak mi się wydaje to większość producentów (jak nie wszyscy) zamieszczają w gwarancji taki zapis - nie obejmuje uderzenia pioruna (oczywiście inaczej to brzmi). I wierz mi, że gdy mój komp dostał cios od pioruna to w serwisie od razu stwierdzili, że takie coś miało miejsce.

Nie ma zabezpieczeń przed piorunem. Nawet wyłącznik różnicowo-prądowy nie jest w stanie odciąć prądu przy uderzeniu pioruna a co dopiero listwa. Jeśli nie zadziała uziemienie to nic nie pomoże.
 

pkomp

New member
spoko spoko - po to są bezpieczniki - jakiś tam skok nastąpi ale ma je wywalić wszystkie na drodze!!!!!
im mniej z tego skoku przejdzie na koniec łańcucha tym lepiej - a tobie w komputer jakby walnął piorun(nie paląc z hukiem całej instalacji po drodze) to komputer wybuchłby ci w pokoju....
po to są listwy zabezpieczające - przed przepięciami(bezpieczniki topikowe często podwójne) i zakłóceniami(filtry)
zresztą teraz gdzie się tylko da to łądują zasilanie w ziemię własnie by ustrzec się przed piorunami i kosztownymi naprawami w wyniku uderzeń czy mrozów

co do zapisów to są różne dziwne - jakbyś w stanach poczytał zapisy to popuściłbyś ze śmiechu
 
D

Deleted member 141725

Guest
Już kilka instrukcji ze Stanów widziałem i chyba tam zdarzają się niezłe akcje jak np. na instrukcji szczoteczki do zębów jest napisane: "nie wkładać do ucha", lub w instrukcji odtwarzacza MP3 "nie połykać urządzenia" hehe :)
 

marok

New member
Ja kupiłem listwę Legrand'a. Cena ok., estetyczny wygląd praktyczne mocowania (regulowany kąt nachylenia przy montażu), wskaźnik pokazujący pobieraną moc i cena atrakcyjna.
więcej np. tutaj:
LISTWA ZASILAJACA wskaznik mocy LEGRAND R-Audio (317846693) - Publiczne Archiwum Allegro

Zapomniałem dodać, że ubezpieczyłem wszystkie ruchomości w mieszkaniu od zdarzeń losowych, w tym również kradzież (ok. 140 PLN). Lepiej zainwestować właśnie w takie ubezpieczenie niż kupować listwę w złotej ramce wykładaną brylantami.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
:) - masz racje kolego....

co do listwy mam nadzieje że ma gruby kabel który wytrzyma takie obciązenie?dzisiaj w pracy musiałem skorzystac z prostego rozdzielacza do zasilenia farelki(ach te mrozy) - moc max 2500 wat farelka 1800...i co?przewód od przedłużacza po 2 godzinach był naprawde ciepły(pewnie ze 45 stopni)
zwracam na to uwage jak trafiłe takie które się potrafiły zagotować no ale do sprzetu to że tak powiem pomijalne - rzadko dojdziemy do 1000 wat....
 

Tocki

Member
ktora z tych byscie wybrali ? Najlepiej wychodzi chyba model LFT 2001A ale czy nie bedzie za slaba ? na 5 urzadzen ? w modelu LFT 2005 pisze ze obciazalnosc jednego gniazka to 460W to chyba za skoro w samym kompie mam 750W zasilacz a nie mowie juz o laptce, wiezy, glosnikach, monitorze i drukarce...
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
to jakies bzdury piszą - wystarczy zajrzeć jak jest w środku a tam listwa metalowa z miejscem na bolec dla wszystkich gniazdek i druga taka sama na bolec dla drugiego bieguna....nie da się w żaden sposób policzyć obciążalności dla jednego gniazdka bo to wszystko je jeden obwód a nie kilka - przy czyms takim podaje się maksymalne obciążenie dla całości
 

Tocki

Member
to jakies bzdury piszą - wystarczy zajrzeć jak jest w środku a tam listwa metalowa z miejscem na bolec dla wszystkich gniazdek i druga taka sama na bolec dla drugiego bieguna....nie da się w żaden sposób policzyć obciążalności dla jednego gniazdka bo to wszystko je jeden obwód a nie kilka - przy czyms takim podaje się maksymalne obciążenie dla całości

A którą byś Ty polecił z w/w ? ewentualnie jakiś swój typ innych marek
 
Do góry