wybór LG 50PJ550 czy 50PK550 (ewent panaś)

less_pl

New member
Witam,
z góry dzięki za pomoc - wybór został zawężony właściwie do wymienionych modeli, ewent. możliwa jest jeszcze plazma Panasonica, ale w cenie porównywalnej do ww. modeli może być ciężko. (chciałbym wydać 2,5-3 k)
obecnie z uwagi na typ sygnału (sporo zwykły), oraz odległość od TV waham się czy iść w full hd, czy wystarczy hd ready, bo przy tej odległości w filmach mało widać.
jedynym odstępstwem byłoby podłączenie wdtv, które ostatnio uzyskał możliwość podłączenia klawiatury, więc www/poczta/pierdoły byłyby możliwe na tv :) i tutaj jedyne zapytanie, czy hd ready, czy też ta wyższa rozdziała się przyda...

warunki:
odległość od ekranu - 4-4,5
jak słońce świeci w pokoju - telewizor na ścianie wsch-pd, słońce pojawia się popołudniem, po 15, świecąc oglądającemu z ukosa prawej strony = są zasłony
Jak duży jest pokój - 4,8x4,9
jaki masz obecnie telewizor -CRT, 28 panas
jakie programy najczęściej oglądasz - wszelakie discowery + filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - głownie popołudnie/wieczór
preferowana wielkość telewizora - 50, większy nie stać - mniejszy - zginie z tej odległości
preferowana marka - samsungom nie z uwagi na bzykanie ;) LG (cena) vs. panas (chyba nieco lepsza jakość)
czego nie lubisz w telewizorach - smużenia, na to jestem wrażliwy :/
jakie urządzenia będą podłączone - wdtv+kablówka, dlatego extra multimedia w tv zbędne
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - do telewizji 60%, do gier z PC 10% (rzadko, jak ewent. znajomi przyjdą to dla zabawy), do filmów 30%
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych - 80% wprost, ale boczna kanapa jest pod kątem, więc przyjemnie jakby też dało się oglądać
Czy ważne jest wifi -nie ważne
czy USB ma mieć czytanie filmów -nie ważne
jakimi złączami - hdmi
jaki masz sygnał - stand+ kilka HD
ile programów HD - kilkanaście
ma stać czy wisieć - docelowo wisieć
jaka klasa cenowa - ok. 3 tys

pozdrawiam
l.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Zdajesz sobie sprawę że w tym przedziale cenowym żaden nie posiada filtra?X20 vs Pj550,albo full wypas Pk550?Wszystkie mają dobre opinie...ciężka sprawa,odbicia podobne tylko wyposażenie inne.JA stawiam na Pk550.
 

less_pl

New member
niestety zdaję sobie z tego sprawę, ale liczę, że odblaski powinny być niewielkie, przynajmniej dla osób patrzących na wprost ;)
z tej odległości 4m+ mniejszy tv po prostu znika na ścianie, dlatego wybór większej plazmy>mniejszy lcd

główne pytanie obecnie to hd-rdy czy full hd, pod kombajnik wdtv live (raczej różnicy w filmach z tej odległości nie zobaczę - ale dla wyświetlania czcionek na ekranie(www) to może być jakaś różnica już widoczna)

idę raczej tokiem rozumowania - kupie obecnie tańszy i zmienię go za 3-4 lata
dobre lcd kosztowałoby między 4 a 5k :/ a tyle na tv mi po prostu szkoda wyrzucić
 

less_pl

New member
spędziłem dziś ponownie trochę czasu w sklepach porównując ze sobą wszelakie możliwości.
z własnych przemyśleń:
- różnica pomiędzy hd rdy a fullhd - niestety widoczna, przekonało mnie porównanie '42 stojących obok siebie pj550/lg lcd f-hd oraz pj550 vs konkurencja. W dynamicznej akcji na filmie - może nie uchwyci się tylu różnic, ale jakieś discovery, gdzie jest dużo zbliżeń, jakiś slow-mo - nawet z odległości 4+ ja widzę różnicę.
- panaś X20 niestety odpada - ma fatalną rozdziałkę, 1024x768
- na jego miejsce wskoczył do konkurencji s20 - przyznaję - widać filrt antyodblaskowy - ale po wyłączeniu telewizor ma szarobury ekran - jak stare ruskie telewizory + poważniejsza wada - mniej wejść (np. brak zwykłego monitorowego dla PC) + droższy ;)
- G20 wygląda b. ładnie, świeci naprawdę nieźle, ale cenowo - nie dziękuje

- obecnie wybór to pk350 czy pk550 - cenowo przedświąteczny szał już został osiągnięty - chyba poczekam na stabilizację cen na przełomie styczeń/luty (ceny już około: 350 = 2,6k, 550=2,9, 760=3,2 i rosną...)

multimedialność 550 (filmy z pena)nie jest dla mnie atutem, pytanie czy cokolwiek innego wnosi ten tv nad 350?
znalazłem zrobione na forum porównanie, czy ktoś mógłby je potwierdzić (niezły mix na stronach lg)oraz wyjaśnić jakie znaczenie mają dodatkowe opcje 550?

50PK550
24p real cinema - Tak
(3:2 pull down) - Tak
infinite sound - Tak
certif. THX - Tak
Eco Flower - Tak

Bluetooth - Tak
divx HD - Tak
USB 2.0 - Tak
HDMI - 3szt

50PK350
24p real cinema - Tak
(3:2 pull down) - Nie
infinite sound - Nie
certif. THX - Nie
Eco Flower - Nie
Bluetooth - Nie
divx HD - Tak
USB 2.0 - Tak
HDMI - 2szt
 

pinok

New member
multimedialność 550 (filmy z pena)nie jest dla mnie atutem, pytanie czy cokolwiek innego wnosi ten tv nad 350?
znalazłem zrobione na forum porównanie, czy ktoś mógłby je potwierdzić (niezły mix na stronach lg)oraz wyjaśnić jakie znaczenie mają dodatkowe opcje 550?

50PK550
24p real cinema - Tak
(3:2 pull down) - Tak
infinite sound - Tak
certif. THX - Tak
Eco Flower - Tak

Bluetooth - Tak
divx HD - Tak
USB 2.0 - Tak
HDMI - 3szt

50PK350
24p real cinema - Tak
(3:2 pull down) - Nie
infinite sound - Nie
certif. THX - Nie
Eco Flower - Nie
Bluetooth - Nie
divx HD - Tak
USB 2.0 - Tak
HDMI - 2szt

PK350 odtwarza z USB wszystko to co PK550.
Certyfikat THX to 2 dodatkowe ustawienia obrazu, które w teorii powinny być najbardziej zbliżone do założeń reżysera.
Niestety to tyko teoria i każdy powinien ustawić tv pod siebie.
Nie opłaca się dopłacać za 1 HDMI więcej.
 

don111

Banned
spędziłem dziś ponownie trochę czasu w sklepach porównując ze sobą wszelakie możliwości.
z własnych przemyśleń:
- różnica pomiędzy hd rdy a fullhd - niestety widoczna, przekonało mnie porównanie '42 stojących obok siebie pj550/lg lcd f-hd oraz pj550 vs konkurencja. W dynamicznej akcji na filmie - może nie uchwyci się tylu różnic, ale jakieś discovery, gdzie jest dużo zbliżeń, jakiś slow-mo - nawet z odległości 4+ ja widzę różnicę.
nie widziałeś różnicy między hd ready a full hd tylko między plazmą a LCD ;)
o ile ustawienia na każdym tv byłyby ustawione podobnie, to jakbyś oglądał 2 LCD - hd ready i full hd albo analogicznie 2 takie plazmy to byś różnicy nie zauważył żadnej
 

less_pl

New member
nie widziałeś różnicy między hd ready a full hd tylko między plazmą a LCD ;)
o ile ustawienia na każdym tv byłyby ustawione podobnie, to jakbyś oglądał 2 LCD - hd ready i full hd albo analogicznie 2 takie plazmy to byś różnicy nie zauważył żadnej

drugi wspomniany przykład pj550 vs konkurencja dotyczy właśnie plazmy hd-rdy a f-hd obok siebie. Nie było to porównanie na którym mi najbardziej zależało - pj550 vs pk550, ale porównałem plazmę hd-rdy z f-hd na których parametry obrazu zostały mniej więcej wyrównane (obraz wyglądał dość porównywalnie na obu po zabawie w ustawieniach) W sytuacji opisanej ja widziałem różnicę, (może jestem wybredny, osobiście kupując kiedyś LCD do komputera przebierałem b.długo, bo ja widziałem smużenie obrazu, gdzie większość znajomych mówiła jest ok...). Jeżeli oglądałbym film oraz wciągnął się w fabułę, to prawdopodobnie za 1szym podejściem nie widziałbym różnic, ale pewne klasyki lubię oglądać po kilka razy, odkrywając za kolejnymi podejściami dodatkowe elementy, które w I podejściu przeoczyłem. :) Podobnie wspomniane discovery, itd... Tło drugoplanowe jest wtedy bogatsze, dlatego obstaje przy swoim :) ja już podjąłem decyzje :D

dziękuję też za pomoc w rozsądnym wyborze 350vs550 :)
 

don111

Banned
nie do końca to miarodajne porównanie, akurat HD na LG może robić ciut mniejsze wrażenie niż na tv Panasonica czy Samsunga ;)
reviews zobacz punktację przy "resolution"
w każdym bądź razie wybór PK350 słuszny, bo różnica cenowa niewielka ;)
 

less_pl

New member
szczerze to porównywałem ceny dla pk550/pk750 - (także z komentarzy forumowych, oraz przeskok cen 750>760 w pewnym momencie) - po wprowadzeniu na rynek była wysoka, potem się ustabilizowała w okresie późno-letnim i jesień >> dobre opinie/mało dostępnych na rynku>> znowu ją podniosły - teraz się utrzymuje, statystyki cenowe zaniża pixmania, ale tam niestety przesyłka jest koszmarnie droga = wyrównuje ceny krajowe
ostatecznie zgadzam się, oceniając całościowo pk350 nie jest źle :)

straszenie vat to dla mnie marketingowy bełkot przy tych cenach. przeskok z 22>23 przy cenie 2,5k = 25 pln - rozumiem przy zmianie vatu z np. 7%>wysoki dla pewnych produktów albo zakupach rzeczy b. b. drogich :)

szkoda ze historia cen skąpca to tylko ostatnie 3 miechy, idę szukać jakiś dłuższych trendów najlepiej dla koniec>początek roku (przekopie parę zagranicznych serwisów) może uda się coś ciekawego znaleźć :)
 

husain

New member
PK350 odtwarza z USB wszystko to co PK550.
Certyfikat THX to 2 dodatkowe ustawienia obrazu, które w teorii powinny być najbardziej zbliżone do założeń reżysera.
Niestety to tyko teoria i każdy powinien ustawić tv pod siebie.
Nie opłaca się dopłacać za 1 HDMI więcej.

LG Porównaj

tutaj dokładnie zobaczysz czego brakuje a co jest

różnica miedzy 350 a 550 to brak THX, brak jednego HDMI i brak BT

Sam jestem na etapie kupna plazmy i mam przykład jak sprawuje się 350 i jest bardzo OK - jak ogląda się wieczorami lub nocą, ew. jak jest jako drugi tv w sypialni... jeśli chodzi o duży przestronny salon to nieco bym się zastanawiał, a nawet bardzo :neutral: czy nie brać jakiegoś panas np s20
 

less_pl

New member
patrząc na ceny - V20 w tym rozmiarze to już 5k :)
chcąc przeznaczyć 5k na tv ok. 50, to już można znaleźć znośne 52led, lub extra 46/47led :D
 

less_pl

New member
naprawdę, niektórzy forumowicze mnie zadziwiają...raz pomogą, potem nagle im się zmienia...
pytam o plazmy (tanie plazmy), w trakcie rozmowy pojawiają się nagle modele 2-krotnie droższe niż wymienione w temacie :) komentuję, iż w takiej cenie można dostać całkiem dobre LED

nie wymieniam iż są lepsze, itd... a tutaj najazd forumowych fanatyków plazmy... typu - powiedz coś, to się pośmiejemy z tego... ??? o co kaman? wydawało mi się, iż to ja przychodzę tutaj po poradę ;p

Osobiście plazma dla mnie nie jest pępkiem świata, ale wyborem rozsądnym, za sensowne pieniądze.
chcąc kupić w miarę dobry tv ok '50 to pomimo zagrożenia powidokami i lustrzycą ;) wybieram plazmę

LCD pomimo swoich wielu wad, to z generacji na generację jest coraz lepiej... powoli poprawiają się kąty, kolory, prawie nie smuża, itd (jest dla mnie kolosalna różnica między starszymi "zwykłymi" lcd a LED). Nie podam modelu, bo po prostu w moim obecnym budżecie nie ma takiej opcji, więc nawet nie rozważałem, ale oglądając plazmy w sklepach - niektóre LEDy mi się po prostu podobały. :) tylko te ceny... :)
 

husain

New member
Osobiście plazma dla mnie nie jest pępkiem świata, ale wyborem rozsądnym, za sensowne pieniądze.
chcąc kupić w miarę dobry tv ok '50 to pomimo zagrożenia powidokami i lustrzycą ;) wybieram plazmę

No to nie odbiegając od tematu to p50s20 lub 50PK350/550 ... i nic wiecej do 3 tysków :krol:
 
Do góry