Wybór LCD LED ( z/bez 3d ) 46-55" 5000-6500zł

hugo00

New member
Potrzebuje porady w wyborze tv 47-55" .
TV chce kupic na początku listopada.

1.
3D nie jest dla mnie bardzo wazne dlatego rozwazam tez sharpa 635, ale jesli juz miałoby byc to będą potrzebne 2 pary okularów. Tu widze dużą zalete philipsa dajacego fajne mozliwosci wykorzystania 3d do grania 2x2d. Panas za to czy to 6007 czy 7007 ponąć daje najlepsze 3d w tej technologii.

2.
Dźwięk z tv nie jest istotny, mam Klipsch RF62, wlasnie rozwazam zakup ampli miedzy Harman Kardon AVR460 a Onkyo TX-NR709 i 616 to co wybiore jest zalezne od tego ile złotówek zostanie po kupnie tv.

3.
Jakość skalowania
Podłaczone sygnaly to N-ka,pc,kablowka,xbox ( i tak wszystko bedzie przechodzic przez amplituner )
Tv na 90% bedzie wisiał na ścianie. Z gier głównie szybkie strzelanki i rajdy. Poza tym SKYPE.


INTERESUJA MNIE MODELE:

-Sharp 52LE830 ( jesli pominac 3d to jeszcze Sharp LC-60LE635E w 60"!! ) - od tych modeli zaczalem poszukiwania. Jednak opinie o rozjeżdżaniu dzwięku z obrazem, problemami z napisami i nierownym podswietlaniu spowodowały że zacząłem szukać dalej.

-Panasonic L55DT50 (ewentualnie wt50 jesli bym znalazl w dobrej cenie ) - IPS, 0 input lag, swietne 3d, opinie o gorszej czerni, opcje internetowe chyba na poziomie sharpa.

-Philips 55PFL6007K/12 ( lub 7007 ale juz raczej za drogi bedzie ) - przydatny tryb 3d do gier 2d, chyba najlepsze wykonanie i niezly design, bardzo dobry obraz, wraz z samsungiem najlepsze opcje internetowe, w nizszych modelach pewnie przez slabszy procecos zmulanie przy przelaczaniu kanałów i przy smart tv ( model 7007 jest od tego wolny, pytanie czy 6007 też?? ), czytałem gdzies opinie o lekkim rozjeżdżaniu linii ( czy tam ich drżeniu ... )

-Samsung UE55D7000 niby swietny obraz, najdroższy tv z całej stawki, mały imput lag, przy obrazie z kablowki chyba najgorszy obraz ( choc to pewnie zalezy od ustawień no i jakosci tegoż sygnału ), dużo różnych trybów których pewnie sie nie używa, mały clouding, 3d po hdmi podobno ma straszny crosstalk a poniewaz nie planuje narazie zakupu BR i wszystko bede słał z PC to ma dla mnie znaczenie, konwersja 2d na 3d słaba. generalnie ten telewizor juz jest chwile na rynku i choc kosztuje sporo wydaje sie przegrywać z wyżej wymienionymi...
Prawde mówiąc nie przychodzi mi do głowy żaden LG ani SAMSUNG ktorego moglbym postawić w szranki z PANASEM i PHILIPSEM.

Wiem ze to różne klasy TV, wyszly w różnym czasie itd
ale czy wg was jest az tak duza różnica w obrazie miedzy nimi?

Mamy tu kilka ciekawych modeli, na ktore pewnie kazdy zwracal bedzie uwage majac pow 5000zl na tv. Ustawcie je w kolejnosci uwzględniajac jakosc odtwarzanego sygnanu z N-ki , PC ( gry, internet, filmy) oraz xbox.

Osobiście najbliżej mi do panasa i philipsa najlepiej w rozmiarze 55" tylko teraz jak z różnicami między wyższymi i niższymi modelami...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A jaką masz odległość od ekranu?
Jak słońce świeci w pokoju ?
Ile osób zasiada przed telewizorem ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Oprócz tego zainteresował bym się też Sonym 55" HX750 i Sharpem 60" LE740. Jeśli masz możliwość - bierz serię 7 Philipsa, bo seria 6 ma według mnie mało naturalne kolory i parę drobnych problemów.

Przy Panasonicu - nie miałem okazji wystawić 55DT50, choć siedzi na magazynie od 2tygodnii, więc niestety nie robiłem jeszcze testów.\

Samsung D7000, świeci na pewno porzadniej niż ES7000/8000, ma też lepsze kolory, choć gorsze skalowanie obrazu.
 
Do góry