Wybór LCD koniecznie z MPEG4

pawelbrz

New member
Od kilku tygodni zastanawiam się nad zakupem tv, chcę full HD z tunerem DVB-T MPEG4 (nie zamierzam już zmieniać tv przez dłuższy czas).
Kategoria cenowa do 3000pln.
Rozmiar ma być 32-37" i nic większego nie wchodzi w grę.
Odległość od ekranu 2m - 3,5m.
Będzie głównie do oglądania tv SD z anteny analog/dvb-T lub TNK + DVD.
Może zdecyduję się też na N-kę i blu-ray ale to raczej jak pojawi się więcej kanałów HD i płyt blu-ray w wideotekach.

Co będzie lepsze
a. sony KDL-32W4xxx - ok 2700pln
b. sharp LC-32DH65E/LC-37DH65E - ok.2400 / 2600pln
c. żadne z powyższych, czekać nadal aż się philips zlituje i pojawią się w polskich sklepach 5603 / 7603 z tunerem mpeg4.

Nie toleruję żadnych ewidentnych wad - zawieszanie się elektroniki, rozmycie obrazu, szumy, brak dobrej czerni a zwłaszcza nierównomierne podświetlenie są dyskwalifikujące.
 

a4tech

New member
Zadnych wad do 3000 PLN ??? :confused:
I jeszcze przy... "głównie do oglądania tv SD z anteny analog" ??? :???:

Mission impossible ;)

Ale niech wypowiedza sie prawdziwi znawcy tematu.
 

pawelbrz

New member
powyrywałeś słowa z kontekstu, prawie jak jakiś reporter TVN-u :) - żadnych EWIDENTNYCH wad jak np. podświetlanie jak w niektórych soniakach, gdzie można sobie policzyć przy ciemnych scenach gdzie i ile lamp podświetlających jest za matrycą, jak jakaś tosziba w dziele z testami która skaluje obraz robiąc z SD kolorowe rozmyte plamy itp.

Ale widze, że masz tv który mnie interesuje to może skrobniesz parę słów co jest na plus a co ci przeszkadza w tym TV, bo jest to w tej chwili chyba najbardziej interesująca pozycja z MPEG4 (stosunek cena/jakość).
 

Jegomość1

New member
Żadnego SONY poniżej 40"

Żadnego soniaka poniżej 40" Mają kiepską elektronikę i matryce 8 bit, 40 i powyżej maja matryce 10 bit i jeszcze jedno nie kupuj nic w sony poniżej literki W np 40V.... fuj, 40W4000 i wyżej ujdzie przy tej kasie Cena ok 3500 na Allegro i jest ok
 

janusz601

New member
Ja przeszukalem ostatnio kilkanascie sklepow i TV i powiem jedno rozmycie obrazu, szumy, brak dobrej czerni itd to prawie na kazdym Tv widac a juz napewno na SD. Mniej to pewnie na jakims TV za 20tys. Co do MPEG4 to i tak tam prawie nic teraz nie leci a jak bedzie za kilka lat to tuner bedzie za 100zl wiec nie jest to az takie ważne wedlug mnie. Co do sony to tak jak wszyscy polecam serie W ma MPEG4 i w miare dobry obraz. Inne typy to tylko bez MPEG4 wiec nie pisze.

pozdrawiam
 

a4tech

New member
@pawelbrz


Powiem Ci tak a właściwie napiszę...


Należę do ludzi którzy zawsze zanim się na coś zdecydują starają się sprawdzić rynek oraz opinie o danym produkcie.

Mając przeznaczoną okresloną kase, w moim przypadku do 3000 PLN, wybrałem właśnie DH65E.
I nie żałuję wyboru :)

Nie ukrywam, że w podjęciu ostatecznej decyzji, pomogło mi własnie to FORUM.

Między innymi test @Kiki-ego :krol:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=32130

DH65E od D65E różni się jedynie:
- tunerem HD zgodnym ze standardami DVB-T MPEG2/MPEG4 H.264
i
- cyfrowym dekoderem audio: Dolby Digital Plus - OPIS


Co do zalet i minusów modelu LC-37DH65E...

Powiem tak... Nie jestem żadnym znawcą tematu ani Videofilem.
Potrzebowałem sensownego LCD-ka do codziennego użytku z myślą o przyszłosci.


Ten TV spełnia wszystkie moje oczekiwania.
Poprostu wiedziałem czego się mam po nim spodziewać :)

Wiedziałem czego chcę i ile mam na to funduszy :???:


A więc do sedna ;)

Na plus:

- matryca
- zastosowana elektronika
- możliwości regulacji
- wejścia sygnału (ilość i rozmaitość)
- multimedialność (czytaj gniazdo USB - muzyka i zdjęcia)
- MPEG4 - w tej chwili dla mnie to podstawa - inwestycja w pewną przyszłość :D

Na 99% naziemna w Polsce będzie właśnie w tym standardzie.
A poczytaj opinie Ludzi co mają dostęp do DVB-T lecz posiadają sprzęt z MPEG2 :???:
Pozatym wystarczy mi już tych pilotów na stole (czytaj dodatkowa sztuka od zewn. dekodera)

- wygląd zewnetrzny (można polemizować)


I co ciekawe, PILOT :p Jest poprostu rewelacyjny (przynajmniej dla mnie).
Moim skromnym zdaniem jest dużo wygodniejszy i bardziej funkcjonalny niż np. pilot od Sharpa LC-46XL2E.

Dziwne co ??? A jednak :cool:
Na codzień mam możliwość obcować (klikać) jednym i drugim.

Ten z XL-a (a przecież to inna klasa cenowa) jest mniej poręczny, cięższy i bardziej wrażliwy na ew. upadek :???:
O odciśniętych paluchach na błyszczącym plastiku już nie wspomnę.
Ale ma za to fajne i użyteczne podświetlenie przycisków.



Na minus:

Jedyny minus jaki mogę wytknąć Sharp-owi to brak 100 Hz za te pieniądze :( :( :(
A przecież konkurencja nie śpi... !!!!!!


Tak więc jak widzisz, każdy oczekuje od swego "szkiełka" czegoś innego, co innego mu się podoba i na co inne zwraca uwagę.


I pamiętaj o jeszcze jednej rzeczy... Piszę to abyś nie czuł się rozczarowany.

Obecnie żaden sygnal SD ani antenowy ani satelitarny nie da Ci pełnej satysfakcji z oglądania obrazu na matrycach LCD !!!


Pozdrawiam i życzę Ci trafnego wyboru :D
 
Ostatnia edycja:

ziee

New member
jezeli chcesz podlaczyc tv do jakies kablowki, to np w spray-u masz szanse uniknac zbednego pudelka z ich strony. Dopiero po kupnie lcd 42rv555 dowiedzialem sie, z emialem taka mozliwosc. pozdr
 

a4tech

New member
janusz601 napisał:
Ja przeszukalem ostatnio kilkanascie sklepow i TV i powiem jedno rozmycie obrazu, szumy, brak dobrej czerni itd to prawie na kazdym Tv widac a juz napewno na SD. Mniej to pewnie na jakims TV za 20tys.

Nawet jeżeli kupisz LCD za 100 tyś. a sygnał wejściowy (np. od nadawcy) będzie kiepskiej jakości, to i tak ten SUPER TV obraz wyświetli gówniany :( :( :(

Telewizor LCD, Plazma, Projekcyjny czy CRT są to odbiorniki.
I jak sama nazwa wskazuje, ich zadaniem jest odbierać konkretny sygnał :p

Na kiepski sygnał nic nie poradzisz. Odbiornik to nie czarodziej ;)

Co innego gdy sygnał jest bardzo dobry, wtedy zaczynają się "zawody" i tu cena a przede wszystkim zastosowana technologia danego producenta ma wielkie znaczenie :D


Co do uruchomienia MPEG4 w Polsce... Obyś się mylił i nie napisał tego w złą godzinę :( ;)
 

pawelbrz

New member
Jeżeli brak 100hz jest jedynym istotnym mankamentem lc-37dh65 zauważalnym przy normalnym użytkowaniu na co dzień, to chyba się zdecyduję właśnie na ten model, sony przy swoich 32 calach kosztuje tyle samo i też nie ma 100hz, 40 calowy 40W4000 jest już zbyt wielki i drogi jak na swoje możliwosci, a mój faworyt philips7603 z tunerem HD wciąż (od kilku miesięcy) dostępny tylko w pixmani i to za ok. 1100 pln więcej od ww. sharpa - jednak trochę zbyt wiele za to 100hz choć to w philipsowskim wydaniu sprawuje się moim zdaniem rewelacyjnie.

A4tech - czy są jakieś problemy ze stabilnością Twojego sharpa (zawieszanie się przy przełączaniu programów) przy użytkowaniu go jako odbiornika TV tzn. gdy używa się tunera dvb lub analogowego wbudowanego w TV - czytałem, że w niektórych modelach sharpa jest taki problem ?

janusz601 - właśnie dodatkowy tuner DVB-T mpeg4 (i dodatkowy pilot) to jest to czego chcę uniknąć - TV ma być dla ojca więc liczy się również prostota użytkwania i jak najwięcej w jednym pudle :), ja mam CRT 100hz panasonica i używam go może z 20 razy w roku - wolę jednak prawdziwe KINO a jak coś sobie kiedyś kupię w przypływie gotówki to będzię z całą pewnością projektor full HD najlepie DLP jeżeli ceny spadną do strawnego poziomu.
 

a4tech

New member
Jeżeli chodzi o problemy ze stabilnością, to w moim egzemplarzu na szczęście ich nie dośwadczyłem :)

Praca na module analogowym jest wzorowa. Kanały przełącza szybciej niż XL2E :D

Sygnały zewnętrzne również OK, obraz z laptopa + D-SUB/SVGA poprawny i czysty (domyślna rozdziałka 1360x768).
Component jak i HDMI, wzorowo.


Jedynie nie powiem Ci jak wygląda praca z sygnałem DVB-T, ponieważ tu gdzie mieszkam takiego dobrodziejstwa niestety nie ma :( :( :(


Póki co żadnych zwiech, zacięć, potknięć ani jęków nie odnotowałem ;)


A i przypomniałem sobie jeszcze jeden minusik na niekorzyść Sharp-a.

Jest to zbyt krótka gwarancja producenta (jedyne 2 lata) a przecież Made in Japan powinno zobowiązywać :confused:

Sony pod tym względem rozkłada Sharp-a na łopatki :p
 
Ostatnia edycja:

pawelbrz

New member
A no właśnie, odnośnie gwarancji zastanawia mnie możliwość wykupu wydłużonej do 5 lat gwarancji za 99pln, np w sklepie Sirius.pl jest taka mozliowść - czy ktoś się orientuje, czy to jest gwarancja sklepowa (te dodatkowe 3 lata) czy to producent daje taką opcję. Za taką cenę uważam, że warto.
Dzięki za wszelkie opinie, coraz bardziej jestem przekonany do tego tv.
 

Max123

New member
pawelbrz napisał:
janusz601 - właśnie dodatkowy tuner DVB-T mpeg4 (i dodatkowy pilot) to jest to czego chcę uniknąć - TV ma być dla ojca więc liczy się również prostota użytkwania i jak najwięcej w jednym pudle :)
Mam tuner wbudowany w TV oraz w drugim pokoju tuner stacjonarny DVB-T MPEG4 i powiem tak, wygoda z używania pojedynczego pilota jest żadna, bo wszystkie telewizory mają pojedyncze gniazdo antenowe, a więc TRZEBA zastosować jakiś przełącznik mechaniczny, elektronicznych (z pilota) na rynku brak. Jednak mimo wszystko polecam telewizor z DVB-T z MPEG-4.

Co innego oddzielny tuner DVB-T, po jego uruchomieniu, oczywiście przy połączeniu Scart, sam przełącza na odbiór TV, można cokolwiek nagrać na nagrywarkę DVD (z tego wbudowanego niestety nie lub drogą okrężną), ma osobne listy Radio i TV, mozna dowolnie ustawiać listy, a czytelne EPG na tydzień umożliwia łatwe zaprogramowanie.

Na dzisiaj ze Śremu mam 8 kanałów TV, w tym jeden jakości HD oraz cztery programy radiowe.
 

pawelbrz

New member
Tego akurat nie rozumiem, do odbioru dvb-t (mpeg2/mpeg4) i tv analogowego można używać jednej wspólnej anteny, zwłaszcza odbiór dvb-T jest możliwy na byle czym nawet przy stosunkowo słabej mocy i dużej odległości nadajnika bez straty jakości, ważna jest stabilność sygnału a mniej istotna jego moc - sam używałem (zanim stwierdziłem, że szkoda czasu na oglądanie telewizji :)) do odbioru dvb-T skymaxa771st combo na zwykłej paroelementowej antenie yagi ze wzmacniaczem antenowym takim jak stosowane w "siatkach", używanej również do odbioru tv analogowej - sygnał był rozdzielony pasywną zwrotnicą wbudowaną w gniazdko ścienne na: tv analog i ww. tuner skymaxa.
Nadajnik dvb-t ma zdaje się tylko 1kW mocy i jest w odległości ok. 30-40kM i nie było problemów.
Jeżeli jest już taki problem, że tv analogowa i tv dvb-t jest nadawana na skrajnie innych pasmach lub z nadajników znajdujących się w zupełnie innych kierunkach, wtedy można zastosować 2 lub więcej anten połączonych przez zwykłą pasywną zwrotnicę antenową, nie potrzeba żadnych przełączników!
 

a4tech

New member
Max123 napisał:
...wygoda z używania pojedynczego pilota jest żadna, bo wszystkie telewizory mają pojedyncze gniazdo antenowe...

A jakie to ma znaczenie ?????

Przecież to te samo gniazdo i ma obsługiwać analog jak i DVB-T :D
Ten sam przewód koncentryczny, ta sama instalacja antenowa...


Co do przełącznika...
W pilocie mam dwa przyciski ATV i DTV. Dzieki temu Sharp-ik wie z jakiego pasma i kodowania ma kożystać :)

Powiem więcej, przycisk od EPG też jest w tym pilocie uwzględniony ;)


Co do zewnętrzego tunera DVB-T i połączenia go SCART z TV, to nie wiem czy ma to jakiś sens...


Z kolei przy ew. nagrywaniu materiału to faktycznie masz chyba rację.
O tym nie pomyślałem :(


Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Max123

New member
Przecież to te samo gniazdo i ma obsługiwać analog jak i DVB-T :D
Ten sam przewód koncentryczny, ta sama instalacja antenowa...
Tak, masz rację, ale w miejscu analogowej mam podpiętą kablówkę, lubię np. Superstację, a tej nie mam w N i w TV cyfrowej... :)
Mam więc dwa kabelki - od kablówki oraz anteny siatkowej - i jakoś trzeba to połączyć, więc mam taki ręczny, suwakowy przełącznik, kiedyś stosowany do gier telewizyjnych, ale to straszna prowizorka. Swego czasu Radmor w tunerach radiowych FM montował dwa gniazda antenowe.

Co do zewnętrzego tunera DVB-T i połączenia go SCART z TV, to nie wiem czy ma to jakiś sens...
Chodzi o wygodę, jeżeli będzie obsługiwał ojciec, jak piszesz, to takie połączenie jest najprostsze, bo TV je wykryje "z automatu". Przy zewnętrznym tunerze możesz wtedy połączenie z TV zdublować, tzn. scart + HDMI.
W przeciwnym wypadku takie połączenie faktycznie jest bez sensu.

Z kolei przy ew. nagrywaniu materiału to faktycznie masz chyba rację.
O tym nie pomyślałem :(
Korzystam z takiej możliwości, nagrywając na stacjinarną nagrywarkę DVD :)
Poza tym częściej do takiego tunera pojawiają się poprawki, ostatni firmware do ferdka pojawił się na początku grudnia, a likwiduje przestery, do tej pory obraz mi czasami przycinało (i tak nadal mam na wbudowanym w TV DVB-T), a ten nowy soft obniża za wysoki sygnał, a niski z kolei pozostawia bez zmian. Programowanie takiego tunera też jest prostsze, w TV Samsunga nie mam takiej możliwości.

Każde rozwiazanie ma swoje wady i zalety.
 

Agar01

New member
mam ten sam problem z wyborem tv, sporo sie dowiedzialem, ale dylemat pozostaje sharpLC-37XL8E,
LC-37DH65E lub samsung le37a656
 
Do góry