Wybór LCD 37''

whiteghost

New member
Witam,
Zastanawiam się nad zakupem LCD 37''. W oko wpadły mi ostatnio takie modele jak Toshiba 37X3000 oraz Panasonic TX-37LZD80 i TX-37LZD85.
Toshiba raczej odpada, gdyż z tego co wyczytałem ma fatalne wręcz kąty widzenia. Dylemat mam z tv od Panasonica. Różnią się one praktycznie tylko tym, że ten drugi model ma opcję 100Hz. Czy warto dodatkowo płacić za ten bajer ? Co takiego on właściwie daje ?
A może polecacie też coś innego za podobną cenę ?
Z góry dziękuję za pomoc.
 

el gato

New member
Witam. Od miesiąca ma tę tośkę i może kąty nie są jakieś super imponujące, to jednak nie ma co dramatyzować. Telewizję jednak ogląda się od przodu :D, bo tak jest najbardziej naturalnie. Z telewizora jestem niesamowicie zadowolony, oglądam głównie na sygnale sd (UPC) i obraz jest niezły. No i praca z PC, miodzik. Nie wiem niestety jak wypada w porównaniu z tymi panasami, ale mogę szczerze polecić ten TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
co prawda jeszcze nie widziałem LZD 85 - ale 100 Hz to naprawdę duża różnica w płynności obrazu.
I choćby z tego powodu wybrałbym 37 LZD 85 Panasonica .
A jeśli jeszcze wchodzą w grę katy - to z tych co podałeś tylko Panasonic LZD85 . Chyba że masz trochę więcej kasy na Hitachi 37 X01.
 

Buczer84

Member
Wszystko super, gdyby jeszcze te LZD85 były fizycznie w sklepach :( A narazie to tylko widmo - wszyscy o nich słyszeli, ale chyba nikt jeszcze nie widział. Sam czekam już ponad 2 tygodnie i nikt nic nie wie. Ciągle słysze lada dzień będą, lada dzień będą... a TV jak nie było tak nie ma. A czas do EURO 2008 ucieka :p
 

Buczer84

Member
No to jeszcze powiedz mi na jakiej podstawie twierdzisz, że się pomylił ?? Bo na stronie Panasonica ja informacji o czasie rekacji pixela nie zauważyłem :) Może poprostu przeoczyłem, ale nie sądzę :)
 

ayrton_1

New member
no ale na stronie panasonic nie ma nic napisane o czasie reakcji, w jednym z angielskich testów opisane jest, że właśnie smużenie jest jedną z niewielu wad, gdyby nie to byłby telewizor ideał
 

fly.high

New member
a wiecie cos o LG 37LG3000? chcialem cos wybrac w 37" do 3000zl w ramce piano. moglby byc? czy jest cos ciekawszego co polecicie? ten panasonic LZD85 jest poza moim zasiegiem :)
 

ayrton_1

New member
Kiki napisał mi pare modeli 37" polecanych przez niego, nie ukrywam że mi się spieszy, a jeszcze się zastanawiam. Jaki telewizor będzie najlepszy, oto "moje warunki" :
-odl. od TV ok.1,5m
-pokój średnio nasłoneczniony poza tym Tv używany raczej wieczorami
-głownie Xbox 360, w przyszłości PS3 a na pewno jakiś Blu-Ray, niedługo N lub Cyfra( zobaczymy jak z funduszami)

Odrazu mówie że Hitachi i Loewe odpadają, chciałbym wybrać coś między Sharpem, ten Panas też jest b.dobry martwi mnie jednak jego czas reakcji, ew. jakaś inna firma, tyle że nie Toshiba bo telewizor często będzie oglądany pod kątem. Proszę o szybką odpowiedz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ble , ble , ble - proszę pokazać gdzie jest napisane u producenta że ma 16 ms.
Nie skąpiec - bo dla mnie nie jest żadnym autorytetem - to tylko kawałek maszynowego programu.
Nie można opowiadać opowieści marnej treści. Proszę o dokument źródłowy. Proszę juz kilka razy a słyszę same bzdety :hmm:
 

whiteghost

New member
Przypomniało mi się właśnie o tych 16ms i chciałem o to zapytać, ale jak widzę spór trwa w najlepsze. Nawet gdyby okazało się to prawdą to czy w znaczący sposób przekłada to się na obraz ?

Przeglądając zagraniczne fora natknąłem się na narzekania niektórych ludzi na 24p oraz 100hz. To pierwsze niby wcale nie wpływa pozytywnie na jakość filmów w HD, a to drugie sprawia, że postacie na ekranie poruszają się szybciej niż powinny, a także, że nie nadaje się zbytnio do konsol. Orientuje się ktoś może w temacie ? Czas zakupu zbliża się nieubłagalnie, a miło by było po wydaniu tych paru tysięcy być w pełni usatysfakcjonowanym :)
 

ayrton_1

New member
Też się dołączam do pytania whiteghost'a, wiele osób mówi że 100Hz nie nadaje się do gier, chciałbym wiedzieć co na ten temat powie Kiki

Jako że praktyka ważniejsza niż liczby, jestem ciekaw czy widział ktoś na żywo jak ma się sprawa smużenia na tym TV
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
je optuję za wyposażeniem w 100 Hz , wówczas takiego szumu na ekranie obrazu nie zobaczysz :

p1030009ai2.jpg
 

Martingo

New member
Witam :)
Mając okazję chciałbym sie podzielić moimi spostrzeżeniami odnośnie dwóch modeli TV Panasonica 32LZD80 i 32LZD85. Oba modele miałem jednocześnie przed oczami i wpatrywałem się w nie baaardzo długo. Co rzuciło mi sie w oczy to niesamowita czerń modelu LZD80 jest nieporownywalnie lepsza od wyższego modelu LZD85 myślę że to zasługa przyciemnionej matrycy no i kolory są bardziej nasycone. Co do modelu 85 to na pewno świeci troszkę jaśniej, kąty są porównywalne (wzorowe). Na niższym modelu zauważylem lekkie szarpanie gdy np tekst przesuwał sie szybko. Sygnał był puszczony po kablu componenet z odtwarzacza DVD a były to krótkie wycinki z filmów i jakieś prezentacje samochodów (jakość HD). Porównywałem te modele także ze słabego sygnału z kablówki i powiem szczerze że lepiej prezętował się model niższy czyli LZD80 wystarczyło spojrzeć na twarz w modelu LZD85 była jasno różowa, troszke jakby wyblakła.
Pozdrawiam
 
Do góry