[wybór] Kolumny Jamo S606 lub

Exted

New member
Witam serdecznie z racji rejestracji dopiero na tym forum.

Trochę historii. :)
Mianowicie, paręnaście dobrych lat temu kiedy człowiek był młody i piękny kochałem posłuchać muzyczki, niestety jak to bywa w naszym pięknym kraju musiało mi wystarczy to na co było mnie stać, a stać mnie było na głośniki komputerowe Creativa plus karta Audigy. Wtedy w świecie komputerów karta dzwiękowa z przetwornikami 24bit (no nie do końca) to było coś. I przez te parę lat tułaczki po wynajmowanych chałupach w zupełności mi to wystarczało do słuchania muzyki jak i filmów.
Później pojawiła się żona, dziecko i jedyna muzyka jaka była to była muza z radia w aucie.
Ale potrzeby dobrego dźwięku nadal w głowie zostały...
Stan teraźniejszy jest taki.
W końcu dorobiłem się porządnego TV 52" LG UltraHD, a że lubie dobrą jakość obrazu to filmy zaciągam przynajmniej FullHD z oryginalnym dźwiękiem w DD po 20 i więcej GB.
Do tego mam narazie zupełnie nieużywany Amplituner Fergusona AV-660.
Plus jakieś media playery, NAS'y ale to nieważne.
Ważne jest natomiast, iż cały dzwięk czy to z tunera TV czy Media playera dolatuję do TV i teraz.
Chciałbym zakupić zestaw głośników 5.0, coś w miarę użytecznego w cenie do ok 1500 zł.
Nie jestem jakimś maniakem jakości dzwięku, ale znowu na słuchawkach na których teraz słucham muzyki (Logitech G35) jednak jak się uruchomi muzykę w FLAC'u to jest różnica w porównaniu do MP3 nawet 320kbit/s.
Moje poszukiwania dopiero się rozpoczeły, ale natrafiłem na zestaw Jamo S606, słyszałem je w salonie i według mnie grają całkiem przyzwoicie. Choć czytałem na tym jak i innych formach o nich dużo dobrego jak i złego.

Panowie i Panie, czy moglibyście polecić coś jeszcze w tej cenie? Wiem, że amplituner du** nie urywa, ale narazie musi taki zostać....
Bardzo dziękuje za wszystkie wypowiedzi/podpowiedzi i sorry za ten przydługi wstęp. :)
 

edi7777

Member
W tej cenie jeżeli chcesz słuchać muzyki to jakiś podstawowy zestaw 2.0 do tego ten amplituner to masakra więc najtańszy używany wzmacniacz z allegro. Żeby doradzić kolumny podaj mniej więcej rozmiary pomieszczenia.
 

Exted

New member
Muzyka muzyką, lecz chciałbym również moc oglądać filmy z "normalnym" dzwiękiem. Pomieszczenie to ok 20m2.
Co jest nie tak z tym Fergusonem? Rozumiem, że to sprzęt z niskiej półki ale jest aż taka masakra?
 

fred23

Member
To jest tak samo jak na temat Taga 606v3 , musisz sam posłuchac , jeśli nie słuchasz rock-a, metalu to od siebie polecam właśnie Tagę , a za 1500 to kupisz z subwooferem ,w kinie jest on niezbędny ...
 

Rafal7

Banned
Kolego jak przejdziesz z komputerowych głośników i słuchawek na ampli i kolumny drewniane to przeskok będzie bardzo duży, nawet ten ampli Cie na początku zadowoli
Myślę że Taga będzie najlepszym rozwiązaniem, jeżeli uda Ci się wyrwać zestaw kolumn w dobrej cenie i cos Ci zostanie z założonego budżetu to sprzedał Ferdka ciut dołoż i kup ampli lepszej firmy.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Miałem te jamo kilka ładnych parę lat, i do kina nadawały się idealnie w swojej klasie cenowej, szczególnie subik dawał rade sorki daje bo mam go do dzisiaj...;-) Natomiast w stereo już nie było tak super, przy amplitunerze grało bo grało, dopiero jak podłączyłem je przez wzmacniacz kolumny nabrały wigoru i dopiero pokazały na co je stać.... Jeśli masz oglądać w większości filmy kolumny są ok, jeśli chciałbyś posłuchać muzyki musisz się wspomóc wzmacniaczem..;-)
 

Exted

New member
Dziękuję za odpowiedzi, zamówiłem dzisiaj a RTV Taga 606v3 za 1249 zł. Na Redconie po 1099 zł, ale wolę sklep, który mam na miejscu.
Stare Creativy Inspiron 5.1 5300 właśnie spakowałem, choć i tak od dawną rzadko grały. :)
Jutro mam odebrać, zrobię odsłuchy i napiszę swoję subiektywne wrażenia.
Pozdrawiam serdecznie.
 

Exted

New member
(...)Myślę że Taga będzie najlepszym rozwiązaniem, jeżeli uda Ci się wyrwać zestaw kolumn w dobrej cenie i cos Ci zostanie z założonego budżetu to sprzedał Ferdka ciut dołoż i kup ampli lepszej firmy.

Jak już napisałem, zakupy zrobione za 1200 z kablami.
Trochę tam zostało, chociaż stwierdziłem, że musze się pozbyć paru sprzętów, wiec na handel idą stare głośniki komputerowe Creativa Inspire 5.1 5300, monitor z TV LG M2780D-PZ, jakieś kamerki IP itp.
Więc pewnie i kasa na jakiś porządniejszy Amplituner się znajdzie, jeśli okaże się, że jednak Ferguson nie będzie dawał rady.
W takim razie, co polecacie powiedzmy do 800 zł? :)
 

Exted

New member
A zapytam inaczej, za ile trzeba kupić Amplituner, żeby osoba jak ja, normalny user potrzebujący po prostu dobrej jakości muzyki tak z FLAC'a jak i radia internetowego czy filmów w DD czy DTS'ie musi wydać na taki sprzęt? Albo inaczej, na co zwrócić uwagę szukajać/kupiując sprzęt?

Bo już mnie uświadomiliście, że mój Ferdek to niska półka, a świadomość tego pewnie nie będzie dawać mi spokoju. :)

Taki out, ale grzebiąc w sklepach, byłem trochę w szoku kiedy gość przez NFC połączyć się telefonem z amplitunerem...
 
Ostatnia edycja:

fred23

Member
zgodzę się z kapustą , niestety górnej granicy "finansowej" nie ma w tej kwestii , ja też bym chciał zestaw B&W Glos White , a mam niestety Taga 606 ;) Piano Black
 

Exted

New member
W takim razie rozumiem, że te zaproponowane przez Kapustę to sprawdzone i polecane sprzęty?!
Choć jednak wolał bym coś nowego. Da się coś kupić w cenie powiedzmy do 1000 zł max?
 

Exted

New member
[edit]Kurde, trochę dziwi mnie zastosowanie w amplitunerach złączy HDMI.
Wybaczcie zdziwienie, ale ponad 10 lat nie interesowałem się tematem...
Rozumiem, że zamiast podłaczać każde źródło mediów do TV i od niego ciągnąć optyka to połączyli amplituner z mediaplayerem i dopiero od niego leci sobie jednym kabelkiem HDMI obraz do TV.
Czyli rozmiem, że wszystkie amplitunery posiadające DLNA, Wifi i przede wszystkim złącza HDMI to swego rodzaju All In One, czy one posiadają również sprzętowe kodery obrazu i będzie działał jak właśnie media player jak opisany niżej.

Edit:
Dodam jeszcze, że teraz moim centrum dowodzenia multimediami jest Media Player Extremer Prodigy, który czesze mi wszystkie formaty audio video łącznie z napisami itp itd.
Chwilowo wszystko leci przez SMB z kompa ale w planach na najbliższe miesiące jest w końcu porządny NAS z DLNA.
 
Ostatnia edycja:

fred23

Member
wszystko podpinasz pod ampli i z ampli jednym HDMI pod TV

dla przykładu mam Yamahę i słucham muzyki z laptopa za pomocą iTunes bez podpinania lapka do amplitunera , warunek ampli i laptop wpięty do sieci
 
Do góry