Wybór kolumn pomóżcie

ziomek 1985

New member
Witam przyszedł w końcu czas na wybór kolumn do mojego H/K 3490.
Biorę pod uwagę następujące kolumny (fronty):
JBL L890
JBL ES 90
Monitor Audio RX 8
Heco Celan XT 501
Klipsch RF 82
Docelowo H/K 3490 (na fronty)+ H/K 460 (na pozostałe)+ odtwarzacz BD.
Wielkość pokoju - docelowo 25 m2 narazie 10 m2.
Kino 20% muzyka 80%(stereo).
Dzięki za sugestie.
Pozrawiam.
 

McMatheo

New member
Zdecydowanie weź jednak pod uwagę również Heco... nie jeden "słuchacz" wyżej je ustawi niż pozostałą czwórkę.

Układ dystrybucyjny w Polsce zdecydowanie dyskryminuje wiele znakomitych marek/firm i równie zdecydowanie wywyższa inne marki. To jednak nie oznacza, że mamy dokonywać zmanipulowanych wyborów.

Moim skromnym zdaniem z wymienionej 5-ki Celany są najciekawsze.
 

ziomek 1985

New member
Często robię imrezy w domu. Chciałbym aby kolumny i wzmacniacz wytrzymały gdy któryś z imprezowiczów da na 0 db. Wzmacniacz ma 2 x 120 W 8 Ohm, 2 x 150 W 4 Ohm.
 

rafal735r

New member
Jaki bys wzmak nie kupil i jakich kolumn bys nie kupil, zawsze jak dasz na maks mozesz spalic glosniki.
Za slaby wzmacniacz szkodzi jeszcze bardziej kolumnom jak za mocny co nie znaczy ze jak masz duzo mocy to juz mozesz robic co chcesz. We wszystkim trzeba miec umiar i rozsadek.
 

Trakkah

New member
A ja zaproponuję do wybranego przez Ciebie grona kolumn abyś odsłuchał jeżeli masz taką możliwość Paradigm 11v6 i Kef iQ90 :)
Dużo zależy jakiej muzy słuchasz?
 

wala1

Klub HDTV.com.pl
VIP
witam jak masz duży pokój lubisz bas kupuj mission m35i nie bedziesz zawiedziony tylko mocny wzmachol do tego i bas miesisty i ciepły
 

killpit

New member
Kef nie wytrzyma imprez za delikatny gł. Paradigm świetny głośnik tylko ten bas twardy strasznie.Cantony typowe metaliczne brzmienie ale sporo wytrzymają jak i JBL oraz Klipsche.Heco uważam za b.dobre głośniki warte uwagi i odsłuchu jak większości kolumn bez tego będzie kiepsko :blagam:
 

ziomek 1985

New member
Cantony GLE 490, Mission m35i i JBL ES 90 odpadły w przedbiegach w porównaniu z L890. Może napisze ktoś kto ma Klipsche RF-82 jak się sprawują.
 

hawk11

New member
Potwierdzę to co napisał McMatheo, Heco Celan XT 501 to naprawdę zajefajne kolumny i często chyba niedoceniane. Byłem pod dużym wrażeniem, gdy je usłyszałem. Powinieneś rozważyć i posłuchać ich, a potem sam ocenisz. Dorzuć je do sprzętu który powinieneś posłuchać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
klipsche rewelacja odsłuchiwaliśmy na testach.
010_P1130748.JPG


011_P1130749.JPG
 
Do góry