Wybór kolumn do Onkyo TX-SR875

radunio

New member
Witam widziałem że podobnych tematów było już kilka ale były dość dawno i nikt nie miał podobnego pokoju do mojego więc ośmieliłem się stworzyć nowy temat :).
A więc poszukuję głośników do Onkyo TX-SR875 w cenie do 2500zł za 2 przednie, reszta na razie musi poczekać :) . Ale prosił bym o pomoc w doborze całego kompletu 5.1 abym wiedział ile musiał bym uzbierać na resztę :). Mam dość nietypowy pokój i trochę bałem się podjąć samemu decyzję. wielkość pokoju 36m2. Sprzęt będzie wykorzystywany praktycznie do wszystkiego tj. filmy, muzyka i gry na konsoli. Prosił bym również o polecenie jakiegoś dobrego subwofera zmyślą o filmach aby ostro dudniło ale nie koniecznie aż tak jak na tym filmie :)http://www.youtube.com/watch?v=D3Qz7ksl63Y oraz proszę o radę jaki powinien być przekroju kabli. Poniżej zamieszczam skromny :) widok rozmieszczenia mojego pokoju.
70368713.jpg
 
Ostatnia edycja:

radunio

New member
Przyjrzałem się JBL cinema Pack wyglądają bardzo fajnie i cena całego zestawu jest przystępna tylko nie jestem przekonany co do ich mocy czy do tego wzmacniacza nie są trochę za słabe? Kefy c7, JBL studio 180 jakoś mi się nie podobają wizualnie. Zastanawiam się jeszcze nad Dali concept . Który zestaw nadał by się bardziej? Może ktoś ma jakieś porównanie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pokój jest duży to brałbym JBLa
Będzie potrzebna Ci większa dynamika.
A o ceny dopytaj Blackninja na PW.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Do 905ki mam i polecam Acoustic Energy Aelite 3. I wygladają i grają. Na tyły w przyszłości Aelite2.
 

radunio

New member
OK po obejrzeniu wszystkich zakupiłem KEFY Q700 plus centralny Kef C200 budżet trochę przekroczyłem całość 1000Funtów w promocji. Wydaje mi się że było warto przyjadą w piątek :) . Dziękuje za pomoc :)
 

radunio

New member
No ja też nie mogłem oprzeć się ich urokowi. Miałem przeznaczone na kolumny znacznie mniej ale jak je obejrzałem wśród konkurencji wybór mógł być tylko jeden :) teraz zęby w tynk :) . Jak przyjadą to na pewno coś o nich napiszę.
 

Deimos

Banned
Niedawno te nowe Kefy miałem okazję obejrzeć, ale w wyglądzie nic nadzwyczajnego. Zwykłe kanciaste skrzynki wykonane bez żadnej finezji.
Kolory beznadziejne. I np. do Monitor Audio GS 20 w kolorze walnut to im daleko...
20101022_1655.JPG

Ja tu nic pięknego nie widzę...
 
Ostatnia edycja:

radunio

New member
Witam ponownie :). Po kilku tygodniach użytkowania mojego zestawu, w którego skład wchodzą kolumny KEF Q700, centralny głośnik Q200 i subwoofer Q400 muszę przyznać iż wydatek ok 1500 funtów był wart swej ceny. Przez pierwsze 2 tygodnie słuchałem samych kolumn bez subwoofera i powiem szczerze, że do słuchania muzyki same kolumny Q700 wystarczają w zupełności. Tony basowe są naprawdę mocne i dobrej jakości. Pozwoliłem sobie na odsłuch przy pełnej mocy wzmacniacza było naprawdę głośno :) i przyznać muszę, że głośniki dają radę nie dławią się ani nie wpadają w rezonans. Tony wysokie i średnie są spójne i klarowne. Faktycznie kolumny są kanciaste ale mi akurat to się podoba a z tego co wyczytałem dzięki takiej budowie zyskują ok 30% więcej objętości wewnętrznej a co za ty idzie lepszą reprodukcje niskich tonów.
max_kef_q700_01.jpg
q200.jpg

Kolumny z zewnątrz pokryte są okleiną ( do wyboru są trzy kolory) wykonanie jest naprawdę na wysokim poziomie. Przedni panel wykonany jest z dobrej jakości matowego plastiku.
Bardzo fajnym rozwiązaniem jest też budowa terminalu. Znajdują się tam dwa pokrętła, które zastępują tradycyjne zwory. Ich dokręcenie powoduje zwarcie styków z płytką przewodzącą, którą umieszczono po drugiej stronie zacisków.
Stopki wyglądają naprawdę profesjonalnie a regulacja szpilek dzięki pokrętłom na górze jest bardzo precyzyjna i przyjemna.

back.jpg

Kolumny podpięte mam do amplitunera Onkyo TX-SR875 przewodem 2x4mm w amplitunerze ustawione je mam na ful band.

Do pełni szczęścia dokupiłem jeszcze subwoofer KEF Q400, który do gier na xbox oraz oglądania filmów jest niezastąpiony. Oprócz tego podpięte do wzmacniacza mam apple tv.
q400.jpg

Subwoofer podpięty jest przewodem Profigold Skyline PROA4105.





Trochę czasu zajęło mi poustawianie wszystkiego ale ostatecznie efekt jest powalający :).
cały ten zestaw na 36m2 radzi sobie doskonale i ma jeszcze spory zapas mocy.
Następnym moim zakupem będą dwie kolumny KEF Q300 na tył i chyba na tym na razie poprzestanę :).

Mam nadzieję, że mój opis pomoże komuś w podjęciu decyzji. Jest to mój pierwszy opis na takim forum więc proszę o wyrozumiałość :).
 
Do góry