Wybór kolumn do Onkyo TX-SR 875/Pioneer SA 8500II

grekon

New member
Niestety to nie jest tylko "ciut", LS60 to prawie 100% więcej MA Silver 8 to 50% więcej. Generalnie nie chodzi o pieniądze bo to nie jest większy problem, tylko o sens wydania pieniędzy . Nie mam aż tak wielkich wymagań żeby wydać 8000 zł na kolumny. Doceniam Twoje rady i dziękuję za nie bardzo ale jednak myślę że to za dużo jak na moje potrzeby i czas jakim dysponuje na słuchanie muzyki.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dlatego polecam odsłuchy, bo nie zawsze kolumny dużo droższe grają lepiej adekwatnie do wydanej kasy. Możliwe że takie za 3k też by spokojnie wystarczyły. Drogie kolumny pociągają za sobą droższą elektronikę czy kable, a i tak sporo zależy od Naszych warunków mieszkaniowych. W kiepskim akustycznie salonie nawet najdroższe kolumny zagrają średnio.
 

grekon

New member
Jestem pewien, że odsłuch jest jak najbardziej wskazany przed zakupem. Ale nie zawsze jest możliwość to zrobić. W moim przypadku prościej (wygodniej) jest kupić a jak nie zagra tak jak oczekuje to zapakować i odesłać. Będzie to prostsze i tańsze. Pracuje praktycznie codziennie, włącznie z weekendem dlatego ciężko jest mi jechać i spędzić kilka godzin na odsłuch. Dodatkowo musiałbym zabrać ze sobą 40kg sprzętu. Dlatego mam nadzieję, że ktoś z forumowiczów posiada podobny sprzęt lub jest fachowcem i może coś polecić. Ja wtedy zaryzykuję i kupię.
 
Do góry