Wybór kolumn do Onkyo TX-SR 875/Pioneer SA 8500II

grekon

New member
Witam, postanowiłem wymienić dotychczasowe kolumny na kolumny podłogowe. Pokój w którym będzie grać zestaw ma około 18m2.
Dotychczas używałem do KD Onkyo TX-SR 875 + Monitor Audio BX2 (front) oraz do muzyki Pioneer SA 8500II + Eltax Liberty 3+. Postanowiłem jednak połączy wszystko w całość tzn połączyć Ampli z wzmacniaczem i kupić jedne dobre kolumny podłogowe. Problem w tym, że nie mogę się zdecydować co wybrać, kupić mogę jedynie przez internet więc odsłuch nie wchodzi w grę. Dlatego muszę Was prosić o pomoc w dokonaniu wyboru.
Kilka propozycji z cenami:
- Tannoy Revolution DC6 T - 2000zł (mój faworyt)
- Mission MX3 - 1200zł
- Tannoy Mercury V4i - 1650zł
- Mission MX4 - 2000zł
- Wharfedale Diamond 155 - 2000zł
- Q Acoustics 2050 - 1500zł
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czyli tylko te kolumny wchodzą do gry kupna ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ogólnie to trochę dziwnie proponować coś, gdy brak możliwości odsłuchu. Jak wiesz są gusta i guściki, więc co z tego że wymienię Ci kilkanaście różnych kolumn w podobnych przedziałach cenowych, jak nie wiadomo Ci przypadnie do gustu z tą elektroniką? To co dla jednego zagra za jasno, dla drugiego będzie miodem dla uszu, i odwrotnie. W pewnej cenie nie ma złych i dobrych kolumn, tylko trzeba dobrać pod swoje ucho.
 
Ostatnia edycja:

grekon

New member
Właśnie w tym cały problem, że praktycznie nie mam możliwości odsłuchu. Jedyne co mogę zrobić to kupić w ciemno i ewentualnie odesłać lub sprzedać. Dlatego pytam na forum z nadzieja, że uda się trafić za pierwszym razem. :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wiesz czym jest nadzieja?:) A tak poważnie, to bez znaczenia skąd pochodzisz lepiej wydać te 200zł na paliwo niż odsprzedawać. Ja już przez to przechodziłem. Pomijając ludzi co chcą kupić sprzęt za 1/3 ceny, to zawsze na tym tracisz. Dodatkowo dochodzi pakowanie i kurier ( bez umowy zawsze drogo). Przynajmniej gdzieś posłuchaj jakie brzmienie Ci odpowiada? Czy lubisz ciepłe, z dobrym basem, czy może bardziej chłodne i detaliczne? Jakiej muzyki słuchasz?
 

grekon

New member
Zależy mi na ciepłym brzmieniu z dobrym basem takim, którego można słuchać godzinami bez zmęczenia. Generalnie słucham każdego rodzaju muzyki ale przedewszystkim Power Metal, rownież słucham Depeche Mode, Armin van Buuren lub David Guetta. Do słuchania muzyki używam 40-sto letniego wzmacniacza, gramofonu w tym samym wieku oraz odtwarzacza CD i komputera z dobrą karta dźwiękową.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Do uniwersalnej muzy polecę Melodika BL40, bo sam słucham wszytkiego co dobre. Do typowo szybkich bitów/ostrego metalu coś z Klipsch F/RF lub Paradigm. Tylko jak napisałem, bez odsłuchu to tylko Nasze propozycje, bo nie wiadomo co Ci przypadnie do gustu?
 

grekon

New member
Melodika BL40 to to samo co Roth Oli 40? Już znalazłem ze to bardziej jak Oli RA4 tylko lepsze.
Zdaje sobie sprawę ze to tylko propozycje, za które jestem bardzo wdzięczny. Każda pomoc się przyda.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Melodika BL 40 to to samo co Roth Oli 40. Nowe Roth RA4 to zupełnie inna konstrukcja, i z tego co piszą w necie gorzej grająca od poprzednika.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli szukasz ciepłego brzmienia z mocnym basem to BL40/Oli40 (to te same kolumny pod inną nazwą, przynajmniej tak twierdzi dystrybutor) może Ci się spodobać. Tannoy Revolution DC6 T to wyższa półka, ale w metalu ich nie widzę.
 

grekon

New member
Z power metal to słucham Edguy, Avantasia itp takie szybkie, rytmiczne i melodyjne granie. Ale lubię też Pink Floyd często posłuchać, więc potrzebuje czegoś uniwersalnego.
 
Ostatnia edycja:

grekon

New member
A co powiecie na Monitor Audio Bronze BX6? Mam BX2 i jestem zadowolony z nich. Postanowiłem przeznaczyć na kolumny około 4tyś zł.
 
Ostatnia edycja:

grekon

New member
Około 4tyś zł, chyba popełniłem błąd w tytule ponieważ kolumny bedą grały z wzmacniaczem do którego będzie podłączony amplituner. Tam teraz myśle, może kupić MA bx6 a bx2 dać na surround? Jeszcze co myślicie o Focal Chorus 714v lub 726v?
 
Ostatnia edycja:
Do góry