Wybór kolumn do 3 tys.

Maciejka

New member
Niestety nie mogłem odpowiedzieć na poprzedni wątek, wobec czego zapytam się ponownie o kolumny do HK AVR 255.
Przesłuchałem ostatnio następujące:
1. Klipsch RS 52 - niby fajne, ale nieco zniekształcają ze względu na swoją konstrukcję,
2. Dali Ikon 6 - nie zrobiły wrażenia
3. Focal Chorus 714 - ładne z wyglądu, dźwięk OK,
4. Cabasse MT30 tabago - bardzo zachwalane przez pana - "audiofila", mi się też podobały ale do końca nie jestem przekonany.
Dodam że muszę wybierać spośród kolumn które mają bass-relfeks z przodu, bo tyły głośników muszą stać blisko ściany (problemy architektoniczne). Dodam również że pokój ma 25 m2 i jest dodatkowo odkryty na jadalnię i kuchnię, łącznie ok. 50 m2.
Czego jeszcze powiniem posłuchać?
Z góry dziękuję za pomoc.
 

AvataR

Banned
Jezeli musisz miec bass reflex z przodu koniecznie posluchaj np KEFow z serii iQ70. Bardzo ladne i przedewszystkim dobre kolumny. Mysle ze powinienes byc zadowolony z ich wygladu i co wazniejsze brzmienia. A cena to mozna to skrobnac niewiele ponad 3 tys :D
 

Maciejka

New member
Wszyscy mi polecjają KEFy, nie wiem czy będę miał możliwość ich odsłuchania. A model mniejszy IQ50, będzie za mały do 25m2, różni się chyba tylko średnicą głośników?
 

don111

Banned
iQ50 będą miały ledwo słyszalny bas w tych 25m, KEFy nie eksponują go i tak zbyt dużo więc iQ70 to i tak raczej minimum
do 3 tys. kupisz jeszcze Monitor Audio BR6 - grają tylko ciut gorzej na średnicy-wysokich od KEF ale z kolei mają rewelacyjny basik (pod mocnym wzmacniaczem) :D
generalnie nie nastawiaj się na zbyt dobre kolumny do tego HK bo on tu mocno pokaszani wszystko, te w/w kolumny które odsłuchałeś to za wysoka półka dla niego (do muzyki, nie filmów) aby pokazały pełnie swoich możliwości
 

Maciejka

New member
Zastanawiam się właśnie nad Focalami (nie wiem czy nie za małe do 25 m2) i Cabasse MT30 Tobago. Focale 716 to już dużo wyższa cena.
 
D

DobraDobra

Guest
Zobacz na produkty Audio Academy na: .audioacademy.com.pl/main.php

Jest wiele dobrych recenzji tych glosnikow:

.audiostereo.pl/Nowe_Phobe_od_Audio_Academy_20486.html
.hi-fi.com.pl/testy_hifi_kolumny_txt.php4?id=28
.hi-fi.com.pl/testy_hifi_kolumny_txt.php4?id=95
.hi-fi.com.pl/show.php4?id_kat=23&id_prod=167&id_m=731
.highfidelity.pl/artykuly/0703/aa.html
.audiostereo.pl/NAD_C_320BEE_+_521BEE_+_glosniki_AA_19356.html
.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=19779&p=1

Nie kupuj niczego bez wcześniejszego posłuchania - każdy inaczej słyszy i coś ładnie opisane na papierze niekoniecznie zagra tak, jakbyś chciał u Ciebie. Warto znaleźć czas na odsluch.

Dużo przydatnych informacji co do głośników, elektroniki mozesz znalezc na: .audiostereo.pl/index.html
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

KwaK-0

New member
don111 napisał:
generalnie nie nastawiaj się na zbyt dobre kolumny do tego HK bo on tu mocno pokaszani wszystko, te w/w kolumny które odsłuchałeś to za wysoka półka dla niego (do muzyki, nie filmów) aby pokazały pełnie swoich możliwości

Podpisuje się obiema rękami. Nie napalaj się na stereo z amplitunera takiej klasy. Nie słuchałem na początku tych co się znają (nie wiedzieć czemu:)) i skończyło się na tym że w tym tygodniu kupiłem wzmacniacz NAD z Usherami i dopiero to gra jak powinno w stereo. Moim zdaniem jeśli amplituner nie kosztuje 5000 PLN to nadaje się tylko do filmów a stereo ma na doczepkę, zresztą wielokrotnie mówiło się już o tym na forum.

A i Kefy według mnie wcale nie grają tak rewelacyjnie ;)
 
Ostatnia edycja:

AvataR

Banned
KwaK-O :

Kefy sa bardzo dobrymi kolumnami ale rzeczywiscie do stereo iQ30 nie kazdemu beda odpowiadac poniewaz maja bardzo skapy bas - wszystko zalezy kto czego szuka i jakiej muzyki slucha .... Zupelnie inaczej prezentuje sie model iQ70 czy iQ90 - zupelnie inna bajka. Ushery rzeczywiscie jako kolumny podstawkowe potrafia wiele, ogolnie bardzo dobra firma .... Pozostaje tez kwestia wygladu - Ushery sa jakie sa :) a KEFy sa po prostu bardzo ladne. Co mimo wszystko tez nie jest bez znaczenia - wbrew temu co sie czesto pisze :D

Maciejka :

Jak masz mozliwosc odsluchaj jeszcze PARADIGMY z twojej klasy cenowej - byc moze to bedzie brzmienie ktorego szukasz . POlacz ten odsluch z KEFami iQ70 oraz Monitor Audio BR6 i bedziesz mial praktycznie pelen obraz :)
 

KwaK-0

New member
AvataR - ale myślisz, że jest sens podłączać te IQ70 czy IQ90 do AVR255. Czy to nie za dobre kolumny na taki ampli ? wdaje mi się, że nie pokażą naprawdę na co je stać.

Mówiąc o KEFach oczywiście mówiłem z przymrużeniem oka (choć IQ30 rzeczywiście dość blado wypdają porównując do innych podstawkowców). Napisałem to też może po to aby wszyscy się nie sugerowali tym że jest tylko KEF - dużo innych producentów robi równie dobre a może i lepsze brzemienie za takie pieniądze. Natomiast jeśli chodzi o wygląd KEFów to też mi się bardzo podobają tylko nie to jest tutaj najważniejsze :)

pozdrawiam a Maciejce życzę rozsądnego zakupu ;)
 

Maciejka

New member
Po kilkunastu odsłuchach wybrałem kolumny Definitive Technologies BP6. Grają bardzo fajnie w połączeniu z AVR255 i kosztowały mnie 2,6 tys. Mają oryginalną konstrukcję bipolarną, czyli głośniki są z przodu jak i z tyłu takie same. Są bardzo mało popularne i pewnie mało kto miał możliwość ich posłuchania.
Wszystkim dziękuję za pomoc.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
don111 napisał:
iQ50 będą miały ledwo słyszalny bas w tych 25m, KEFy nie eksponują go i tak zbyt dużo więc iQ70 to i tak raczej minimum
do 3 tys. kupisz jeszcze Monitor Audio BR6 - grają tylko ciut gorzej na średnicy-wysokich od KEF ale z kolei mają rewelacyjny basik (pod mocnym wzmacniaczem) :D
generalnie nie nastawiaj się na zbyt dobre kolumny do tego HK bo on tu mocno pokaszani wszystko, te w/w kolumny które odsłuchałeś to za wysoka półka dla niego (do muzyki, nie filmów) aby pokazały pełnie swoich możliwości

co racja to racja, jak dlamnie MA RS6 mocno bija IQ70 sa bardziej uniwerslane, niestety nie znam BR6, wiec nie moge porownac do RS6, czy jest miedzy nimi duza roznica, nie mowie o cenowej :)
znowu do RS6 Heniek 255 slabo sobie radzi, do RS6 jaki ampli najlepiej?
a moze HK 355 albo onkyo 806
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no to wiem RS6 z dobrym wzmacniaczem szaleje niezle, no ale maly kompromis
bo juz sam nie wiem, niestety czlowie z natury chce wszystko, chce miec kino domowe, ale kurcze jak zobaczylem ile musze dac to juz wychodzi za duzo, moze tylko stereo na razie, no ale znowu szkoda ogladac film i bez kina tylko sam przod, wiec moje pytanie BR 6 a RS 6 czy bedzie duza roznica wiem ze KH 255 z RS 6 slabo sobie radzi, onkyo 806 lepiej, ale jak wyjdzie na tym 355
czy moze KEF C7 ktory naprawde ladnie gra, mimo zachwalanaego IQ 50 i maja przyjemna cene

Wiem ze wzmacniacz bedzie lepszym wyborem, ale kompromis nie bede mial tego i tego teraz, a lubie sobie posluchac muzyki i obejrzec film, ale czesciej film niz muzyka brak czasu

jeszcze jedno czy mozna stosowac tak, ze przod biore MA, a tyl innej firmy bo tansze, przod najwazniejszy, a MA strasznie sa drogie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mat74

Well-known member
Bez reklam
sugerowalbym ci zamiast seri SILVER wziasc serie BRONZE , ale za to kompletna , bedzie to raczej lepsze rozwiazanie niz kombinacje z roznych firm....
co zdaja sie czesciowo potwierdzac wypowiedzi <blackninja> i <don111> - poprostu potencjalu tych rs6 mozesz i tak nie wykorzystac....;)
 

wojtaszu

New member
Witam

krótko chciałbym podzielić się z wami jak wyglądała moja ścieżka jeśli chodzi o sprzet audio

zaczynałem od sprzetu w postaci:

1. HK AVR 255+ zestaw głosników 5.1 HK HKTS 11

i ten zestaw w kinie domowym był ok ale w stereo w tej konfiguracji nie byłem zadowolony więc przesiadłem się na :

2. DENON AVR-1909 + HK HKTS 11

i ten zestaw w kinie domowym był ok ale w stereo w tej konfiguracji również nie byłem zadowolony więc przesiadłem się na :

3. DENON AVR-1909 + DALI IKON 6

trudno ten zestaw oceniac pod katem kina domowego ze wzgledu na glosniki (tylko fronty) wiec powiem tak na kino przymknołem oko ale w stereo również nie byłem zachwycony (mało basu) więc przesiadłem się na:

4. DENON AVR-1909 + CANTON CHRONO 509DC

trudno ten zestaw oceniac pod katem kina domowego ze wzgledu na glosniki (tylko fronty) wiec powiem tak na kino przymknołem oko ale w stereo również nie byłem zachwycony (ilość basu-ok) ale brak naturalności i szczegółowości więc przesiadłem się na typowy wzmacniacz stereo i porządne kolumny.

5. DENON PMA-1500 + DALI IKON 7
(koszt zestawu nowego w sklepie prawie 10tys zł, mnie się udało bo kolumny kupiłem nowe z 5 letnia gwarancja w salonie Denona w Poznaniu za 3600zł bo była akcja -30%, natomiast wzmaka kupiłem w niemczech prawie nowego dokładnie ma 1 miesiąc za kwote 2000zł)

powiedziałem sobie tak, skoro filmy oglądam sporadycznie a dużo słucham stereo to musze mieć sprzet który w stereo bedzie cieszył moje ucho i w koncu tak tez się stalo. Ten zestaw gra tak że słuchając płyt które już wielokrotnie słuchałem mam wrażenie że słucham ich pierwszy raz. Kolumny Dali są bardzo szczegółowe i podłączone do dobrego wzmacniacza a denon PMA-1500 za taki uchodzi jest naprawdę super efekt. Nie brakuje niczego a do tego vokal i sekcja wysokotonowa z hybrydowego modułu Dali to istny rodzynek. Bas jest przepiekny ale wzmak zapodaje go tyle ze jestem zaskoczony.
Wszystkich którzy lubią dobre stereo przestrzegam w inwestowanie w elektronikę typu amplituner kina domowego bo zawsze bedziecie mieli niedosyt. Uwieżcie mi a zaoszczedzicie czasu, pieniedzy i nerwów.
Naprawdę trzeba na początku jasno sprecyzować cel, na czym nam tak naprawdę zależy, stereo czy kino domowe. Oczywiście jest tez mozliwy kompromis ale wtedy mamy produkt który zgodnie z powiedzeniem ze jesli cos jest do wszystkiego to jest do niczego.
Dla przykładu podam ze siemiokanałowy amplituner denona avr-1909 wazy okolo 11,5Kg posiadając przy tym mnostwo elektroniki odpowiedzialnej za wizję (skalery, farudja itp) i ni jak ma się do dwukanalowego wzmacniacza stereo denona PMA-1500 który waży 15kg i te 15 kg elektroniki troszczy sie tylko i wylacznie o dobra jakosc dzwieku.
Nie nalezy zapominac o dobrym odtwrzaczu CD oraz o kablach w granicy rozsadku oczywiscie.
Kolumny które dodatkowo odsluchiwałem to: Dali Concept 6, KEF IQ50, KEF IQ70, KEF IQ90, MA BR5, MA BR6, MA RS6, także trochę tego było.
Najgorsze w tym wszystkim jest to że odsłuch w sklepie nie gwarantuję pełnego zadowolenia po powrocie z głośnikami do domu gdyż akustycznie pomieszczenie pomieszczeniu nie jest równe dlatego tyle raze pomimo odsłuchu zmienialem sprzet. Zawsze po powrocie ze sprzetem do domu grało inaczej i czegos brakowało.
Ale teraz moge odetchnac z ulga i delektowac sie muzyką w pelnym tego słowa znaczeniu.
P.S
Ostatnio nabyłem płytkę oryginalną KATIE MELUA "PICE BY PICE" polecam wszystkim, płytka lekko podbarwiona jazzem idealnie nadaje sie do testowania glosnikow pod warunkiem ze nie sluchamy ciagle łubudubu.
 
Do góry