Wybór kina domowego i rozmieszczenie głośników

babaluk

New member
Myślę że znajdę ty osoby kompetentne które pomogą mi w rozwiązaniu problemu.
Jestem przed kupnem mojego pierwszego zestawu kina domowego i muszę ,przyznać że mam mentlik w głowie.
Walczę z tym tematem od 3 tygodni i na dziś wybrałem Onkyo TX SR 606/ DV SP 406 no i tu zaczynają się schody.
Pokój to 16m/kw,na przednie kolumny mam nie więcej jak po 19 cm i to prawie na ścisk no i z subwooferem też kłopot.
Proszę o konkretną odpowiedz czy subwoofer musi być z przodu czy mogę go postawić z tyłu po prawej bądź lewej stronie.
Jestem otwarty na inne propozycje z braku miejsca rozważam też PANASONIC SC BT100 (ale wolał bym nie),
cenowo to ~ 3-4 tys.
50%/50% muzyka i film (głównie z Cyfrowego Polsatu ).
TV Sony KDL-40W4000
Proszę o pomoc.
 

armi

New member
Bez reklam
tego Panasonica rzeczywiście lepiej sobie odpuść, tylko jeśli te 19cm to masz na wysokość kolumny to może być bardzo ciężko z czymś innym

do tego onkyo szukasz zesawu 2.1 , 3.1 czy 5.1 ?

subwoofer może stać z tyłu
 
Ostatnia edycja:

babaluk

New member
Na szczęście 19 cm to szerokość nie wysokość a zestaw to myślę 5.1 ale jak pisałem jest to mój pierwszy i moje doświadczenie jest ~0 i może wystarczy w takim pokoju mniejszy zestaw.
 

don111

Banned
z takich wąskich pełnowymiarowych kolumn to może Tonsil Siesta, nie słuchałem ale gadają, że rewelacja w swojej cenie i że pasują brzmieniowo do Onkyo... ale trzeba mieć na uwadze że jeśli wciśniesz kolumny gdzieś między szafy to żadne nie zagrają zbyt dobrze, ale przynajmniej niech będą wysunięte przed linię mebli
 
Ostatnia edycja:

babaluk

New member
Tonsil Siesta to 20 cm więc odpada za to INFINITY Beta HCS wart zainteresowania.
Trochę poczytałem i znalazłem opinie że INFINITY Beta HCS są dobre do kina domowego ale nie do muzyki.
Przyglądam się zestawowi ONKYO S990THX opinie w internecie są ok,tylko brak HDMI w ampiltunerze.
Nadal jestem otwarty na opinie i propozycje.
 

don111

Banned
sorry no faktycznie Siesty mają 20cm szerokości, wydawało mi się że mają mniej

z wąskich podłogówek masz np Monitor Audio br5, Kef iq5, Paradigm Monitor 7v5
 

bor@s

New member
hmm

subwoofer może być teoretcznie gdziekolwiek bo źródło niskich tonów trudno zlokalizować. Ale jak ja miałem z prawej strony, to mimo, iż było dobrze słychać, to bolało mnie prawe ucho :|
 

babaluk

New member
Coś mi wygląda że do 4 tys. to się nie zmieszczę , zaczynam wymiękać i spoglądam na inny sprzęt.
Muzyki lubię posłuchać ale nigdy nie siedzę w jednym miejscu.
Co myślicie o tym:
Philips HTS 8100
Pionieer RCS-LX60D
lub
Onkyo TX SR 606/ DVSP 406 z INFINITY Beta HCS

 

babaluk

New member
Myślę że zdecyduję się na TX SR 606/ DVSP 406 / INFINITY Beta HCS.
Jestem cienki w temacie więcproszę Was tylko o potwierdzenie czy te kolumienki mają odpowiednie parametrami do tego zestawu (gdybym niechcący podgłośnił na max ).
 

armi

New member
Bez reklam
będzie dobrze :)
podkręcanie na maxa nigdy nie jest za dobre dla sprzętu ... a to dla kolumn a to dla ampli :)
wszystko dla ludzi / wszystko z umiarem, a poważnie to w granicach rozsądku będzie to ładnie współgrało
 

babaluk

New member
Jeszcze jedno pytanie odnośnie amplitunera czy ktoś wie dlaczego TX SR 605 jest droższy od TX SR 606.

Okazuje się że sprzęt jest sprowadzony z niemiec a wyprodukowany w indonezji.Cena jest atrakcyjna TX SR 606 TXSR 606 - 1549,-
DV SP 406 DVSP 406 - 499,-
Macie doświadczenie więc proszę o radę czy warto to kupić.
Gdzie są montowane te zestawy?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DanielS

New member
606 to nowy model amplitunera 605 i na starcie , w zamierzeniu ONKYO miał być tańszy dając troszkę więcej. I tak się też stało. 606 jedzie na popularności 605. I nie dziwne bo to za taką kasę bardzo dobry sprzęt.
Ten zestaw , który chcesz kupić będzie ok.
 

babaluk

New member
Co do zestawu to jestem przekonany tylko nie wiem czy brać wyprodukowany w indonezji a sprowadzony z niemiec.
TX SR 606 TXSR 606 - 1549,-
DV SP 406 DVSP 406 - 499,-
 

Tom@FK

New member
Jeśli masz taką możliwość to posłuchaj jak gra 605/606 w zestawieniu z kef KHT 2005.3.Niedawno stałem się posiadaczem tego zestawu i jestem pod ogromnym wrażeniem tego co te maleństwa potrafią.Głębia ,precyzja,dynamika ... bomba.Sub gra dynamicznie i nie ma tendencji do buczenia.Ahh gdyby miał centralny z 3005 ... Tak czy siak naprawdę godny zestawik,miły dla oka i ucha.
 
Do góry