Wybór kina domowego do nieduzego pokoju

Outlawek

New member
Witam
Od pewnego czasu zastanawiam sie nad kupnem naglosnienia do pokoju 2,5mx3,2m. Na jednej scianie posiadam telewizor i obok stoi biurko z komputerem stacjonarnym. Do telewizora mam podlaczone dwie konsole ps3 i ps4. Chodzi mi przede wszystkim o podlaczenie calego sprzetu do jednego naglosnienia. Widzialem ostatnio Yamaha HTR-2067B, Prism Audio Onyx 100 za okolo 1000 zl. Czytajac wiele tutaj tematow o tym zestawie niestety wstrzymalem sie z zakupem. Chcialbym naglosnienie do muzyki i gier. Maksymalnie jestem w stanie wydac okolo 1,5 tys. Zastanawialem sie czy moze lepiej jest po prostu kupic glosniki logitech z906? Prosze o pomoc. Z gory dziekuje :)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
To zależy jak bardzo interesuje cię jakość pod kątem muzycznym.
Bo logitech do grania jak najbardziej i od biedy TV ale muzyka na czymś takim to jak słuchanie z boomboxa. Głośno, czasem efektownie ale fatalnie jakościowo.
 

Outlawek

New member
Jezeli chodzi o logitecha z906 to u znajomego kiedys mialem stycznosc i jedyne czym to potrafilo sie zaszczycic to wlasnie halasem, a nie jakoscia. Mi bardziej zalezy na jakosci niz na glosnym waleniu, bo akurat czesciej slucham w normalnej glosnosci, zeby innym domownikom nie przeszkadzac. Chcialbym, zeby to po prostu do wszystkiego podlaczyc i miec z tego radosc ze sluchania, grania, ogladania przez pare lat, a nie krotki okres czasu :) to kino onkyo po raz ktorys widze jako zachwalane. To dobry sprzet ? na zdjeciu na nieduze wyglada ;) Ten zestaw pioneer widzialem uzywany miesiac z jeszcze gwarancja 1,5 roku. oplacalne jest ? nie wyglada na duze i w drugim pokoju posiadamy pioneer sprzet wlasnie podobny, ale nie przypomne sobie teraz nazwy modelu :) Jedyne co mi sie nie podoba w sprzecie pioneer , ze ma stacje tylko dla sprzetu apple.
 
Ostatnia edycja:

Outlawek

New member
Podłączysz kilka konsoli, przez
Hdmi.

Zakupilem Zestaw pioneer, ktory poleciles. Znalazlem okazje i po dobrej cenie kupilem z pelna gwarancja. Nie wiedzialem tylko, ze amplituner jest taki ogromny i nie mam pojecia gdzie umiescic caly sprzet :) Poki co sie ze wszystkim oswajam, ale widze, ze po usb moge chyba jedynie muzyke wlaczyc ? filmy po usb odpadaja ?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Zakupilem Zestaw pioneer, ktory poleciles. Znalazlem okazje i po dobrej cenie kupilem z pelna gwarancja. Nie wiedzialem tylko, ze amplituner jest taki ogromny i nie mam pojecia gdzie umiescic caly sprzet :) Poki co sie ze wszystkim oswajam, ale widze, ze po usb moge chyba jedynie muzyke wlaczyc ? filmy po usb odpadaja ?

Głównym zadaniem amplitunerów jest obsługa audio.
 

Outlawek

New member
Mam jeszcze pytanie. Chcialbym podlaczyc komputer do amplitunera, ale odpada po hdmi. Szukalem w internecie odpowiedzi, ale nie mam pojecia jak najlepiej i jakim kablem podlaczyc. Posiadam aktualnie karte dzwiekowa zintegrowana, ale zawsze moge jakas do komputera dokupic.
 

Outlawek

New member
jest jakies inne wyjscie w takim razie? Chociaz chwilowe, bo poki co nie mam zamiaru karty dzwiekowej kupowac do komputera. Najtansza markowa karte dzwiekowa widzialem z optycznym Asus Xonar dg za 130 zl. Ktore karty nie odtwarzaja 5.1? Nie chce wtopic kasy w niezadowalajaca mnie karte.
 

Saszku

New member
Popatrz po gniazdach wyjściowych mini jack czy któreś nie jest opisane spdif, ja mam w lapku to samo gniazdo do słuchawek i to samo optyczne, tylko inne kable.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
jest jakies inne wyjscie w takim razie? Chociaz chwilowe, bo poki co nie mam zamiaru karty dzwiekowej kupowac do komputera. Najtansza markowa karte dzwiekowa widzialem z optycznym Asus Xonar dg za 130 zl. Ktore karty nie odtwarzaja 5.1? Nie chce wtopic kasy w niezadowalajaca mnie karte.

To coś to nie jest żaden Xonar. To straszne badziewie i z parwdziwymi Xonarami ma tylko wspólnie mylącą nazwę. Tak samo robili kiedyś z serią X-Fi Creativa. Były X-Fi i były tanie serie zpodobną nazwą ale korzystające z kompletnie innych układów. Tak samo jest tutaj.

Pytanie które karty odtwarzają, a nie które NIE ;)

EDIT
Szukaj karty która obsługuje Kodowanie Dolby Digital Live np Creative Sound Blaster Zx
 
Ostatnia edycja:

Outlawek

New member
300 zl to juz za duzo wedlug mnie. Znalazlem karte Creative Sound Blaster X-Fi z funkcja dolby digital live i jest minimum 100 zl tansza. W takim razie bede, szukal. dziekuje
 
Do góry