wybór KD po raz n-ty

aniam123

New member
No i się odważyłam :) . Podczytuję forum od jakiegoś czasu, gdyż przymierzam się do zakupu kina domowego. Odłożyłam „kupkę pieniędzy”:confused: , przemyślałam czego oczekuję i przeczytałam sporo postów na tym forum…. Przygotowałam też w jakimś prostym darmowym programie szkic otwartego dołu w domku – bo tu jest spory problem. Mam do dyspozycji 5000 PLN, jeśli będzie trzeba to mogę dołożyć 1-1.5 tyś. Zupełnie nie znam się na sprzęcie i szczerze mówiąc nie za bardzo mnie to „kręci” dlatego prosiłabym o propozycje konkretnych modeli. Chciałabym kupić sprzęt który będzie mógł kilka lat posłużyć i był w miarę „elastyczny” jeżeli chodzi o nadchodzące nowinki - BlueRay itp. Jakiś czas temu weszłam w centrum handlowym do Centrum Sony i sprzedawca „piał” nad zestawem kina z tylnymi bezprzewodowymi głośnikami. Szczerze mówiąc napaliłam się na taką opcję, bo 10 lat temu budując dom nie pomyśleliśmy o pociągnięciu kabli, a teraz to już po fakcie, bo kable musiałyby iść pod podłogą, której jeszcze nie zamierzamy zmieniać. Dlatego dołączam poglądowe prezentacje, z jednej strony jest kuchnia, z drugiej przedpokój a kabla idącego przez środek salonu też jakiś nie widzę. Przeczytałam opinie na forum na temat jakości dźwięku z takich wirelessowych kolumn i mam problem. Zaryzykować i kupić (jeśli tak to jakie?), czy zupełnie zrezygnować z dźwięku z tyłu? Jak już pisałam chcę kupić coś fajnego ale bez szaleństwa, na dole oglądamy głównie TV (w tej chwili Cyfrę+), filmy na DVD, muzyka to podejrzewam byłoby jakieś 20-30% wszystkiego (pop, rock). Nie jestem też audiofilem. Sam pokój (na rys. drewniana-brązowa podłoga) ma ok. 42 m2, a cały otwarty dół 70-80m2, pokazana klatka schodowa też jest otwarta – przez co dom jest bardzo akustyczny. Jeżeli chodzi o posiadany sprzęt to obecnie mamy telewizor Sony Bravia 32’ (chcemy zmienić na 42’) i nagrywarkę LG z HDD (nic specjalnego). Aha, najbardziej ostatnio podobają mi się klasyczne czarne zestawy ale takie z satynowym srebrnym wykończeniem też są ok. 8) Z niecierpliwością czekam na rady ;)

ps. no i niestety :( pierwszy raz odzywam się na tym forum i system nie pozwala mi dołączyć linków do zdjęć, ale są one dostępne na fotosiku, mój login aniam123.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Sklepy Sony omijaj z daleka ;)
Nie ma o czym nawet rozmawiać ;>

W tym budżecie proponowałbym
np. Denona AVR 1910
Do tego zestawik JAMO 606 + sub

Z okablowaniem to wyjdzie właśnie około 5000zł

Co do tyłów to jest kilka opcji:
1.Zrezygnujesz z nich zupełnie
2.Pociagniesz jakoś te kable i zamontujesz (Zawsze się jakoś da)
3.Odłożysz instalacje w czasie i przy najbliższym remoncie o tym pomyślisz
4.Wykorzystasz je jako "Górne Fronty" w systemie Dolby Pro Logic IIz
 

Szymonidius

New member
Też polecam zestaw głośników Jamo S606, bo sam takie posiadam i jestem zadowolony, szczególnie jako kino domowe. W stereo trochę basy dudnią, ale z tego co wiem nie ma idealnego zestawu do KD i stereo. Do tego HK AVR255 i jakiś BD (u mnie PS3). ja nawet nie mam suba i "dają radę", ale polecam dokupić. Jeśli możesz zwiększyć budżet to kup mocniejszy zestaw głośników bo masz większą powierzchnię (mój pokój ok. 18 m2).
 

Deimos

Banned
Ponieważ nowa forumowiczka nie ma póki co możliwości wklejenia zdjęć to ja pozwole je sobie udostępnić:


Patrząc na rozkład i metraż do nagłośnienia, to za te pieniądze będzie to bardzo trudne. Najprościej byłoby coś wziąć na odsłuch, ale na zasadzie, że moge to zamienić na coś innego.
To co Koledzy proponują spokojnie wystarcza do 25m kw, ale tu jest niestety właściwie prawie dwa razy tyle do "załatwienia"
 
Ostatnia edycja:

aniam123

New member
dzięki Dobry Człowieku za wstawienie moich zdjęć :) . Nie chciałam zaśmiecać forum i dopisywać się do wątków, bo jak już wspomniałam niezbyt dużo mam w tych kwestiach do powiedzenia.
Przeczytałam już co piszecie o Denonie AVR 1910 i wydaje mi się być tym na czym mi zależy ( a może nawet więcej). Natomiast kwestia kolumn zostaje otwarta, ten polecany zestaw JAMO 606 też fajny ;-) (ło matko jaka ja zgodna jestem). Ale jeśli zbyt słaby do takiej powierzchni to co innego za podbne lub NIECO większe pieniądze?
Mam jeszcze problem z tym gdzie postawić kolumny, po powrocie do domu zrobię zdjęcie ściany i wytłumaczę o co chodzi.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Ale czy ty czytałeś co forumowiczka napisała w ogóle ?

Ona może wydać max ~5000zł
I chciała by dobrze wydać tą kase.
Nie jest "audiofilem", nie chce nagłośnić profesjonalnie całego piętra tylko chce sobie kupić kino domowe które będzie stało wyznaczonej częśći tego pomieszczenia. Naprawde myślisz że nie będzie z tego zestawu zadowolona ?
 

Deimos

Banned
Ja do takiego typu pomieszczenia nie brałbym zestawu w ciemno (może poza amplitunerem). Glośniki wziąłbym na próbe Jamo, ale sprawdziłbym też coś z JBL.
Ale Koleżanka napisała też, że może dołożyć te 1500pln, więc czytałem dość dokładnie co napisała:)
Czyli w tym przpadku po kupnie Denona 1910 zostałoby ok. 4500 na głośniki i odtwarzacz BDhttp://www.allegro.pl/item777824995_lg_bd_390_gwar_f_vat_raty_022_861_56_38_w_wa.html.http://www.allegro.pl/item772295783_denon_avr_1910_faktura_vat_raty_avr1910_1910.html
Z tańszej opcji głośnikowej to wziąłbym na odsłuch ten zestaw typowo kinowy:http://www.allegro.pl/item766198071_super_pakiet_jbl_es80_20_25_150_dostawa_gratis.html
I nieco droższy:http://www.allegro.pl/item772299563_jbl_zestaw_es_pack_90_z_subem_kredyt.html
Ich zalety to duża skuteczność i łatwość wysterowania.
Ale przed zakupem zdecydowanie zalecam odsłuch.
 
Ostatnia edycja:

aniam123

New member
bardzo dziekuję za dotychczasowe rady i propzycje, jesteście kochani :-D . Chętnie poczytam jeszcze, chyba się wciagam... Z innych wątków wiem, że powinnam iść się umówić do jakiegoś rozsądnego sklepu posiadającego taki sprzęt na odsłuch i wybrać to co brzmi dla mnie najlepiej.
A teraz mam jeszcze jedno (może głupie) pytanie, jak już mi tak fajnie doradzacie ;) .
Jak w takiej konfiguracji meblowej ustawilibycie te kolumny? Podłogowe po bokach, czy może pomyśleć o podwieszeniu TV i postawić je na szafkach? Czy wywalić z tej sciany tę wysoką szafkę (bardzo nie mam gdzie) i ustawić duże po bokach a mniejsze na szafkach i tv zostawić jak jest?
Już mogę dołączać zdjęcia? Mam 6 i nadal nie wchodzą :???:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Myślę że jeśli ma być do kina i to 80% - to zmieniłbym warunki na dobre kino domowe ale bez głośników bezprzewodowych .
KEF 2005,3 - głośniki
kef2005-3.jpg


Do tego HK AVR 255
harman-kardon-avr-255.517630.jpg


Lub Pioneera 1019 - zagra bardziej basowo i będzie pasował i do wyposażenia mieszkania i głośników.
vsx-1019ah.jpg


Ale najważniejsze to - doznasz nowego wymiaru kina domowego :D.
Na filmach z trzęsieniem ziemi odczujesz "własne" chwile grozy i to za własne pieniądze .

Do tego BD taki co zmieści się w klasie cenowej :
Pioneera ,Panasonica
 

Deimos

Banned
aniam123 napisał:
bardzo dziekuję za dotychczasowe rady i propzycje, jesteście kochani :-D . Chętnie poczytam jeszcze, chyba się wciagam... Z innych wątków wiem, że powinnam iść się umówić do jakiegoś rozsądnego sklepu posiadającego taki sprzęt na odsłuch i wybrać to co brzmi dla mnie najlepiej.
A teraz mam jeszcze jedno (może głupie) pytanie, jak już mi tak fajnie doradzacie ;) .
Jak w takiej konfiguracji meblowej ustawilibycie te kolumny? Podłogowe po bokach, czy może pomyśleć o podwieszeniu TV i postawić je na szafkach? Czy wywalić z tej sciany tę wysoką szafkę (bardzo nie mam gdzie) i ustawić duże po bokach a mniejsze na szafkach i tv zostawić jak jest?
Już mogę dołączać zdjęcia? Mam 6 i nadal nie wchodzą :???:
Jeżeli kupisz głośniki podłogowe, to absolutnie nie mogą być ustawione na jakichkolwiek szafkach.
I to co dobrze zabrzmi w sklepie wcale nie oznacza, że tak samo dobrze zabrzmi u Ciebie.
Najrozsądniejsze, to coś wypożyczyć na odsłuch w Twoich dosyć nietypowych warunkach.
Pozdrawiam Jurek
 
Ostatnia edycja:

aniam123

New member
widzę, że "im dalej w las tym więcej drzew". Powiedzci mi jak wygląda załatwienie takiego odsłuchu w domu? Czy to jakaś usługa, czy trzeba kupić jeden zestaw i umówić się jakby co na wymianę? A może ktoś wie gdzie można to załatwić najprościej w Gliwicach?
 

Deimos

Banned
Z tym sklepem można się próbować umówić na ewentualne wypożyczenie sprzętu za kaucją, finalizacja zakupu wskazana u Kolegi blackninja.
Oczywiście jak da dobre ceny :) a powinien :mrgreen:
 
Do góry