wybor KD : onkyo 608 vs denon 1612 vs harman kardon 165

piczon

New member
czesc

moj pokoj to ok 20m, pol otwarty. Odleglosc kanapa tv to 2,60 (waski a dlugi) otwarty z lewej strony
obecnie posiadam raczej bardzo tani sprzet ktory sluzyl glownie do ogladania telewizji i filmow +ps3. Onkyo 506 + shitowy zestaw 5.1 maudio hts jakis tam z sub12. Wali to na potege, ale jakosc ma jaka ma - czas dojrzec :) Robic bede to samo, czyli TV, KD, PS3 + czasem jakies audio czy koncert na BR

kasy chcialbym przeznaczyc na wszystko na razie max 4 K

jaki amplituner wybrac ?
onkyo 608 vs denon 1612 vs harman kardon 165 ?
interesuje mnie wykorzystanie najnowszych kodekow i full wsparcie hdmi (teraz musze sie bawic z dzwiekiem po optyku itp - mega platanina)

jakie kolumny ? elac fs57.2 ew 58.2 vs dali zenzor 5 vs ?

chcialbym dodac do tego na pewno na poczatek centralny glosnik, gdyz TV (sharp 46) mam w zabudowie gips/karton jako ołtarzyk :) i mam tam miejsce na centralny (jak kogos interesuje moja autorska obudowa, moge cyknac foto) , ktory jak wywale obecnego bedzie swiecil dziura :) Jak sie uda bede probowal naciagnac budzet na dodatkowe tyly + jakis sub do kina (co polecacie ? czy z tymi elacami elac sub 50 zagra dobrze w KD?)

udalo mi sie odsluchac Elac zarowno 57.2, 58.2 jak i 67.2. Wdg mnie najlepiej graly 58.2 ale mega wygladaja te 67.2 :D Testowalem na roznych raczej wymagajacych nagraniach -koncert BR ACDC oraz QUEEN. Scena super, dynamika tych 58 tez, potem sluchalem tak samo + centralny i jakis tam sub yamahy bylo naprawde najs.

sorry za chaotycznego posta, z gory dzieki za propozycje i kazdy post madrej glowy :)
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Do Twoich zastosowań, z tych co podałeś to najlepiej wychodzi Onkyo 608. Nie wiem, czy słuchałeś tych Elac-ów na Onkyo, bo wg mnie wypada średnio to połączenie, ale to co kto lubi. Jeżeli nie słuchałeś takiego połączenia, to polecam odsłuch przed zakupem. Spoko połączenia ELAC-a, to z Denonem, NAD-em, ewentualnie Harmanem.
 

piczon

New member
sluchalem wlasnie na harmanie (chyba 255 albo 265), gralo naprawde niezle. Mowisz ze z onkyo bedzie gorzej ? nie wiem czy bede mial mozliwosc odsluchu, niestety w moim wspanialym miejscie (szczecin) za odsluch chca 200 pln, zwracane tylko wtedy gdy kupisz u nich sprzet - lol
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Z Hamanem, czy Denonem Elac gra bardzo fajnie, bo nadają mu te amplitunery cieplejszego brzmienia i fajnej dynamiki, z kolei w przypadku Onkyo z Elac-iem wg mnie bardziej "świszczące" połączenie, mało przestrzeni i niestety nie jest to za bardzo neutralne brzmienie, więc polecam nawet pojechać do Niemiec, bo ze Szczecina nie jest jakoś daleko, a Elac jest Niemiecką kolumną, więc spokojnie je tam spotkasz (co do elektroniki myślę, że też bez problemu da radę znaleźć), lub poszukaj sobie w Gorzowie salonu, bo choćbyś wydał na paliwo z 200 zł, to uchroni Cię to przed męczeniem się ze sprzętem przez kolejnych parę lat, bo tak na prawdę to co się podoba innym niekoniecznie musi się podobać Tobie i może równie dobrze się okazać, że przypasuje Ci Onkyo z Elacami. Tak jak napisałem jest to moje zdanie, które oczywiście traktuje swoimi preferencjami i tym jakie mi się brzmienie podoba i jak ja to słyszę.
 

piczon

New member
wiadomo wiadomo, dzieki za uwagi - paliwo na szczescie mam za free <lansmodeon> wiec moze to i niezly pomysl zeby skoczyc do berlina i posluchac. Dzis w sklepie dla idiotow sluchalem dali concept 6 - pasuja mi w wymiarach i wygladzie, niemniej jednak vocal byl dla mnie zbyt piskliwy, a gralo to ze wzmakiem stereo yamahy. Dziwne... tez tak odbieracie Dali ? na bank bedzie gorzej pod jakims ampli, wiec stwierdzam ze Elac dalej u mnie na 1 miejscu.
@marcinoko - te joamo sluchalem u kolegi w salonie 30 m + ampli yamaha, bass ogromny i latal wszedzie , nie lubie takiej charakterystki i niestety jakos nie mam szacunku do jamo, ale dzieki. Mam tylko jeszcze jedna rozkmine, designersko bardzo podoba mi sie wyzsza seria ale stac mnie na max kolumny 67.2 ELAC, KOLUMNY STEREO HI-FI, KINO DOMOWE, ZESTAWY GŁOŒNIKOWE, GŁOŒNIKI INSTALACYJNE DO ZABUDOWY, SERIA 600, 300, 240, 200, 120, 60, 50, CINEMA, MICRO ale parametrowo lepiej wypadaja model nizsze ELAC, KOLUMNY STEREO HI-FI, KINO DOMOWE, ZESTAWY GŁOŒNIKOWE, GŁOŒNIKI INSTALACYJNE DO ZABUDOWY, SERIA 600, 300, 240, 200, 120, 60, 50, CINEMA, MICRO
czy ktos porownywal te kolumny ?
 

piczon

New member
chcialbym, ale nie mam gdzie. Skocze do Berlina w wolnym czasie , moze tam beda mieli lepszy wybor i lepsze podejscie do klienta.
 

piczon

New member
hehe, uwierz mi ze ciezko mi jest znosic ich na codzien panoszacych sie po moim miescie... ale przeciez strzelac nie bede ;)

wracajac do tematu, mam taka zabudowe z TV


zabudowa.jpg

tak tak, wiem o jakosci mojego sprzetu tak samo jak o subie ktory kolorem pasuje idealnie ;)
Niestety max wymiar centralnego to 51 x 18,5 x 20 cm (szer,wys,gl) , elac nie zmiesci sie na glebokosc praktycznie zaden. Jezeli zdecyduje sie na kolumny 58.2 to czy bedzie potem problem dobrac centralny z innej firmy ? sporo ogladamy zwyklej tv i chcialbym zeby centralny nie byl jakims shitem (jak obecnie), ale tez nie chcialbym placic wiecej niz 800 stow (chba ze cos w uzywce). Da rade cos dobrac ? czy powinienem w takim razie szukac zestawu innego w ktorym centralny bedzie pasowal z jednej serii ?

anyone ? moze zle umiescilem watek, moge poprosic do dzialu o kolumnach ? wyjasnie ta kwestie a potem bede trul o ampli :)
z gory dzieki
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

piczon

New member
ok zecydowalem sie na ampli, bedzie to na bank albo HK 165 albo Denon 1912, czy ktos moze mi doradzic co zrobic z kolumnami ? jedynym zestawem ktory pasuje mi z wymiarami centralnego jest dali concept 6, ale jakos dzwiek po odsluchu w stereo mnie nie przekonal (dla mnie troche za duzo gory i 0 basu), jak graja vs concept zenzory ? ktos mial okazje je sluchac ? czy moglbym kompletowac zestaw 5.0 dali zensor a centralny wziac z lini concept ? czy o sie razem pogryzie i jest to blad w sztuce ? z gory dzieki za pomoc
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
no to albo ten,albo ten to właściwie się nie zdecydowałeś,można tak zrobić z centralnym,nic się nie gryzie,tylko modele wyglądem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

piczon

New member
w 90% jestem zdecydowany na HK, ale jak denon sie trafi w super cenie to tez go wezme ;). Ok, myslalem ze centralny i np surroundy najepiej jak sa z jednej serii - ale jak mowisz ze moze byc inaczej to super ;)

teraz pytanie do specow, porownanie frontow Dali, Zensor vs Concept 6 - co wybrac ?
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
tu nie ma żadnego speca,tylko odsłuch na własne uszy najlepiej doradzi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

piczon

New member
jakby tylko wlasnie uszy dzialaly i nie mozna by sie wspierac wlasnie poradami ludzi z duza wiedza, to raczej forum nie mialoby sensu, right ?

cena zensorow jest spora, zastanawiam sie (chocby z analizy papieru) czy warto doplacac za design i te wszystkie nagrody ktore na pewno mialy wplyw na koncowa cene tej serii. Jezeli ktos mi madry napisze ze concept to rownie dobry glosnik to mi to wystarczy i odsluchiwac nie musze (1,5K roznicy to duzo, wiec jedyne co by mnie sklonilo to pozytywne opinie zensorow vs concepty). Amen
 

maniekn274

New member
Bez reklam
nagrody ha ha,prosty przykład,kolega don pisze że oli 40 basem grają jak klipsch rf62,a średnica lepsza ,porównywalna do ma bx6 i góra też ,oli 40 koszt 2 z hakiem ,a klipsch rf 62 prawie 4,sam zdecyduj po poradach nie słuchając :blagam:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

piczon

New member
no ta ta,wiadomo - co ucho to opinia no i potega internetu w stylu "pojecia nie mam , ale napisze" :) klipsh mi nie pasuje tym swoim glebokim graniem - odsluchiwalem pare kolumn w okolicy 6K zestaw 5.0 - dla mnie za duze kolumny i jak mowie, wala wszystkim. Nie tak ciulowato jak JBL ale zbyt agresywnie.Wole dysktedne kolumny + jakis dobry maly sub. Najbardziej podobalo mi sie granie Elacow 57.2, 58.2 no i piekne 68.2, no ale tam centralny z zadnej serii mi nie wejdzie.... kupic fronty i surroundy Elac i centralny z Dali ? czy bedzie kichowato wygladac ?
 
Ostatnia edycja:

ochkarol

New member
Walnij sobie stary onkyo 609 z uk za 350 funtow teraz i do tego masz pelen zestaw 5.0 monitor audio:fronty 420 funtow,central z ex-display 105 funtow i 2x fx 180 funtow.I masz pozamiatane :)Pozdrawiam
 

piczon

New member
elo, wybralem HK avr-165 + zestaw 5.0 na Kef c7 (c1+c6)
dzis zauwazylem ze jakosc gier z ps3 po hdmi do ampli jest gorsza niz bezposrednio do tv, co moze byc tego przyczyna ? Pro evolution soccer strasznie smuzyl i wygladal mega nie wyraznie... czy to wina kabla czy zawsze tak bedzie ? czy tv ma lepszy dekoder video niz moj ampli ? jakbym to wiedzial, to nie wiem czy bym sie skusil na HK... ma ktos takie doswiadczenie ?
 
Do góry