Wybór KD do cichego słuchania

ktm777

New member
Witam.
Po zakupie Sanyo PLV-Z800 pora na uzupełninie obrazu dźwiękiem. I tutaj jedno zasadnicze ograniczenie - filmy oglądam głównie w godzinach wieczornych/nocnych, nie ma więc mowy
o wysokich poziomach dźwięku. Dużo bardziej zależy mi na rozbudowanej scenie i przestrzenności dżwięku.
Pokój o wymiarach 4,5 x 4 m, ekran na szerszej ścianie, niestety z jednej strony ograniczony biurkiem z drugiej szfką z plazmą Panasonica, miejsca na pełnowymiarowe kolumny wolnostojące - brak, w grę wchodzą tylko "plastiki" lub satelity wieszane na ścianę.
Źródło - na razie tylko N-ka (stareńkiego DVD Philipsa nie liczę). Planowany zestaw będzie obsługiwał tylko KD, muzyki słucham w innym pokoju.


Ze względu na powyższe ograniczenia zastanawiam się nad:
1. Zestaw ekonomiczny uwzględniający posiadany TV (Vera Link) typu Panasonic SC-PT85EK
2. Ekonomiczny soundbar do zawieszenia pod ekranem np. Panasonic SC - HTB10E
Oba w cenie poniżej 1000 PLN, pierwszy z bonusem w postaci DVD, drugi z bonusem w postaci braku kabli, podstawek itp przeszkadzajek.
3. Na pewno lepszy zestaw złożony z ampli (Onkyo/Denon/Yamaha) i jakiegoś zestawu w rodzaju HKTS 11/20/30; Klipsch HD Theater 500; Tannoy SFX 5.1 itd.
Jednak w tym wypadku trzeba byłoby wyłożyć ok. 3000 PLN a i tak efekt pewnie nie byłby najlepszy, niemniej skłonny jestem rozważyć tę opcję.

Zestawy w rodzaju SCS 178 niestety odpadają - zbyt mocno rzucają się w oczy :)

Jeśli chodzi o budżet to przyjąłem 2500 PLN głównie dlatego, że dźwięk traktuję jako dodatek do obrazu. Gdybym miał wydać na KD więcej to wolałbym dołożyć do lepszego projektora/ekranu.

Wdzięczny będę za Wasze sugestie.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
To kup sobie Denona 1311/1611 i do tego np zestaw głośników Canton Movie 80 CX, lub Canton Movie 120 MX. Albo zestaw Denon DHT-1311XP. Z innych firm może Ci jeszcze ktoś podda jakąś propozycję, ale te zestawy wydają mi się optymalne do Twoich potrzeb. Ewentualnie możesz pokombinować z amplitunerami, ale do Canton-ów nie za bardzo Yamaha, na Onkyo nie słyszałem, Marantz raczej poza Twoim zasięgiem cenowym. Ewentualnie głośniczki Harman Kardon HKTS 11Bq, aczkolwiek to już najlepiej sobie sprawdź sam po odsłuchu, bo jak dla mnie Canton Movie 120MX, z którymś Denonem aczkolwiek to są moje wrażenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli nawet cicho ma być dobra dynamika to się nie wykręcisz.
Extra dźwięk - Harman SB 15, Denon 1611+ KEF 1005
 

ktm777

New member
Cantona nie znam, nie miałem okazji posłuchać. Z KEF trochę lepiej, miałem kiedyś małe monitory tej firmy (KEF Coda 7).
Zestaw DENON-a atrakcyjny cenowo a jak w porównaniu z HKTS 11?
Obawiam się, że KEF 1005 z zestawie 5.1 już sam przekracza mój budżet.
 

ktm777

New member
White, biały znaczy się bo taki jest ekran i Sanyo - tyle jeśli chodzi o głośniki. Co do ampli może być black, czarny znaczy się :)
 

ktm777

New member
Znalazłem w dwóch sklepach ofertę na Boston Acoustics Soundware XS ale ceny proponowanych przez Was zestawów z Denon AVR1611 to ponad 3500 PLN. Rozumiem, że przy założonym budżecie trudno będzie mi znależć coś odpowiedniego poza Denon DHT-1311XP?
W takim wypadku chyba na razie kupię coś używanego (bo tymczasowo dźwięk puszczam przez TV :( ) i dozbieram - chociaż b.niechętnie - brakującą kwotę.
Dzięki za wszystkie sugestie.
 
Do góry