Wybór karty dźwiękowej do komputera

aerO^

New member
Witam zastanawiam się nad dwoma kartami X-Fi Titanium Fatal1ty Professional Series lub Asus Xonar D2/PM , która z nich byłaby lepsza ? Zależy mi na dźwięku DTS i DD z filmów .mkv(żebym nie musiał ich kompresować do mp4 albo MPEG2 tak jak teraz i puszczać przez PS3 , bo przy kompresji traci się jednak ten dźwięk DTS) , mają też być do gier sporadycznie , ale jednak za te pieniądze chciałbym mieć dobre doznania na słuchawkach i tutaj Asus ma technologie dolby headphone , a x-fi jej nie ma , lecz x-fi ma EAX 5.0 HD , a Xonar tylko EAX2.0(jednak chciałbym czasem zagrać w single player na głośnikach min.Starcraft II , do multi gram na słuchawkach) I sam już nie wiem którą wybrać jedna ma to , a druga to i która ogólnie będzie lepsza , do tego chciałbym podłączyć Denona1910+BR5+BR-LCR-BR1 i nie długo sub , bo teraz na tej zintegrowanej jest po prostu tragedia jeżeli chodzi o dźwięk.
PS.Chyba ten temat tutaj pasuje nie wiem czy można pisać o podzespołach do PC.
 
D

Deleted member 141725

Guest
Najlepszą jakość po analogu uzyskasz z Xonara. Jednak lepsze efekty w grach wydaje mi się, że zaoferuje X-Fi. Co do filmów i dźwięku DD,DTS to po podłączeniu analogowym obydwie karty sobie poradzą. Natomiast skoro masz Denona 1910 możesz podłączyć komputer cyfrowo (i wtedy nawet wystarczy integra - nie poczujesz różnicy gdyż za dźwięk odpowiadać będzie amplituner). Pamiętaj jednak, że podłączając cyfrowo nie będziesz miał efektów w grach typu EAX i inne.
 

aerO^

New member
A co sądzisz o Dolby Headphone(xonar je ma) ? Teraz aktualnie mam podłączone jackiem na chinche i jest tragedia , ale jak podłączę optycznym to będzie wtedy z ampli i będzie wtedy bezstratnie? To jak podłączyć to , do ampli , żeby poczuć te efekty EAX itd ?? :D Zdawało mi się , że optykiem będzie najlepiej i mógłby ktoś mi wytłumaczyć czemu te karty mają wejście i wyjście optyczne czym to się różni ?
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 141725

Guest
Jeżeli słuchasz głównie przez słuchawki to mając słabą kartę muzyczną zdecydowanie podłącz cyfrowo do amplitunera i od niego słuchawki. Jeżeli już będziesz miał Xonara to wtedy lepiej wypadnie karta. Przesyłanie cyfrowe omija przetworniki karty muzycznej i niezależnie od tego czy karta kosztuje 20 czy 2000zł przesyła sygnał w postaci cyfrowej i to amplituner odpowiada za jakość. Tak jak pisałem wcześniej aby działał EAX i część innych efektów dźwiękowych musisz podłączyć analogowo amplituner czyli każdy kanał osobnym kablem - i wtedy jakość karty dźwiękowej ma znaczenie.
Wyjście optyczny - podłączasz kartę muzyczną np do amplitunera
Wejście optyczne - podłączasz np CD czy DVD i możesz zgrać sobie dźwięk na komputer. Nie wszystkie karty muzyczne mają wejście cyfrowe - integry raczej nie
 

aerO^

New member
Muszę ten kabel optyczny dorwać i zobaczyć i ten pomysł , ze słuchawkami do amp dobry , tylko , że ja używam słuchawek jako headsetu do gry razem z mikrofonem , a do Denona 1910 da się podłączyć mikrofon , żeby on wysyłał dźwięk do kompa i był głos mój w skype , bo wiem , że się da podłączyć , żeby zrobić karaoke.
 

pkomp

New member
moja integra (realtek 889A) ma - na płycie bo na płycie ale jest tylko że nie ma sensu nic pod nie podłączać bo cd czy dvd to odpala się z kompa a nie podłącza napęd
co do eax'a to najlepiej bierz xfi...xonar nie ma najnwoszego(tylko jakaś pseudo emulacja)
a jak chcesz wypasioną to bierz auzen

z kolei jeśli twój ampli ma wejście analogowe 5.11 to eaxa możesz połączyć analogiem a resztę puszczać cyfrowo
żaden ampli nie wysle ci dźwięku z mikrofonu - co ciekawsze coraz mniej ampli posiada wyjście cyfrowe
 
Do góry