Wybor kamery.

prodigyy

New member
Witam, postanowilam zakupic kamere i szukam pomocy w lepszym wyborze, gdyz jestem poczatkujaca jesli chodzi o takie rzeczy. Wczesniej probowalam z aparatem, a ostatnio ciagnie mnie w rozpoczeciu czegos nowego- filmowania.
Modele ktore sa dostepne w sklepie i ktore mam do wyboru to:
-SONY HDR-PJ10 Flashminne and Full HD (podoba mi sie to, ze posiada projektor i to, ze dobrze radzi sobie z brakiem dobrego oswietlenia, przynajmniej tak zapewniaja)
-Canon HF M406 Full HD (dotykowy ekran, kreatywne funkcje filmowe, dobry mikrofon)
-Sony HDRCX210 Full HD (funkcja przyblizenia do wybranego miejsca, przez dotykowy ekran)
-Sony Handycam HDR- PJ260VE Full HD (projektor, duzy zoom, stabliny obraz, dobrze radzi sobie z brakiem dobrego oswietlenia)
-Sony HDRCX250 (duzo nie rozni sie od poprzedniej)

Wiem, ze trudno oceniac nie majac sprzetu w rece, ale moze ktos pomoze i bez tego.
Niektore kamery roznia sie cena, a ja nie widze duzej roznicy miedzy funkcjami, takze nie chcialabym przeplacac.

Czekam na odpowiedzi ! ;)
 

oneGabryś

New member
prodigyy, w Twoim zestawieniu znalazły się aż 4 różne modele Sony. Potrafię wskazać, który z nich posiada najlepszy stosunek możliwości do ceny - jest to bez wątpienia HDR-PJ260VE. Za jej wyborem przemawia bogate wyposażenie, na które składają się m.in.:

- wewnętrzna pamięć 16 GB, która pomieści do 5h nagrań w HD - dzięki temu na "dzień dobry" nie jest wymagane dokupowanie karty pamięci;
- wbudowany projektor umożliwiający wyświetlanie filmów i zdjęć z kamery np. na ścianie - kapitalna sprawa, gdy chcemy komuś zaprezentować materiały;
- moduł GPS do oznaczania miejsca, w jakich wykonano dane nagranie z funkcją wyszukiwania i mapami 80 państw.

Z punktu widzenia użyteczności HDR-PJ260VE wydaje się najlepszym wyborem; z pewnością zakres funkcji jest w niej o wiele bogatszy niż w HDR-CX250E czy HDR-CX210E, a w porównaniu z HDR-PJ10E udoskonaleniu uległ projektor.
Pozdrawiam.
 
Do góry