Wybór kamery - szybkie pytanie szybka odpowiedź

raf44

New member
Witam, zastanawiam się nad kupnem kamerki, potrzebna mi do filmowania dziecka i jego poczynań typowo amatorsko. Pytanie jest zasadnicze czy warto do takich celów kupować kamerkę HD czy wybrać SD, miniDV czy HDD ew. Karty Flash?
Proszę o poradę kamerki oczywiście budżetowe sd max. 1500 hd max. 2500zł

Aktualnie czasami używam kamerki sony 110Pc jeśli dobrze pamiętam bo to nie moja, jakość filmu nie powala ale może być, kamerka miniDV.

Jeszcze jedno znalazłem taką kamerkę
JVC GZ-MG730EZ - 30 GB

niby 7 mln pixeli a obraz SD, czy te 7 mln przekłada się na jakość obrazu video, czy są one wykorzystywane tylko do zdjęć. wreszcie czy warto brać tą kamerę czy np. SD panasa nvgs90 lub HD sony HDR-UX9e

Z góry dzięki za odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

LCC

New member
Nie wiem jak z tymi kamerami, ale ja bym wziął HD. Nie ma jak większa rozdzielczość. W przyszłości będziesz psioczył, że nie ma takich szczegółów na nagraniach w SD.
 

bemx2k

New member
Samsung HMX20 jako pierwsza kamerka HD bedzie w zupelnosci wystarczajaca
warto pamietac ze nie posiada ona stabilizacji optycznej
wiec bynajmniej na poczatek warto zaopatrzyc sie w statyw albo jakiegos taniego flycama

nie mylic z Samsungiem MX20 !!!! !!!! bo to kamera SD
 
Ostatnia edycja:

raf44

New member
A bez statywu da się kręcić dziecko -odległość 2-3 metry bez zoomu, pokój dobrze oświetlony tzn ok.120W w żarówkach?
 

centur

New member
jeśli hd to najlepiej patrz aby przewornik(i) był jak największy a obiektyw jak najjasniejszy, no chyba że dziecko będziesz nagrywał głównie na dworze, kamery hd w tym przedziale cenowym fatalnie sobie radzą w "ciemnych" pomieszczeniach
 

macbat

New member
Akurat ten Samsung VP-HMX20C moim zdaniem bardzo dobrze radzi sobie w domowym oświetleniu. W pokoju około 24 m2 miałem włączone 3 żarówki energooszczędne, w sumie moc odpowiadająca ok. 180 W zwykłych żarówek - i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony obrazem.
Co innego fakt, że ze względu na pewną usterkę musiałem odesłać kamerkę na serwis (jest o tym w wątku dot. tego modelu samsunga).
Ale w tej cenie (około 1400 zł) uważam zakup kamerki za uzasadniony.
 

raf44

New member
to może lepszy jest Panasonic HDC-SD5, choć tu mniejsza rozdzielczość matrycy. Co o tym sądzicie który lepszy z tych dwóch?
 
Do góry