Wybór kamery HD

Nijel

New member
Witam,

wiem, że sam temat pewnie już drażni starych wyjadaczy forum. Ale wyjaśnię dlaczego do Was się zwracam. Mam jakaś starą kamerę cyfrową sony (nie jest HD). W sierpniu biorę ślub i potem mam podróż poślubną - więc postanowiłem, że przydało by się kupić nową.
Wszedłem na Allegro by zobaczyć co teraz jest na rynku i tutaj moje zdziwienie:
BENQ HD Full M23 za 420 zł oraz SONY EX210 za 1200 zl

Mi laikowi ciężko odróżnić, która tak naprawdę jest lepsza (jakość do ceny). Jakim cudem kamera BENQ z HD jest tańsza 3 razy od SONY? Z pewnością jest to kwestia innych parametrów itd.
Zatem dlatego piszę tutaj na tym forum bo wiem, że są tutaj pasjonaci, którzy będą mi wstanie pomóc – jak wybrać dobrą kamerę HD.

Jaki mam budżet – mam budżet z głową, więc jeśli ten BENQ dla amatora nagra coś w HD to mi wystarczy, ale jeśli warto wydać na tego SONY 3 razy więcej to wydam.

Liczę na Wasze wsparcie.
 

januszpe

New member
skoro bierzesz ślub w sierpniu mniemam że jesteś młodym człowiekiem i możesz nie pamiętać, ale w moich młodych latach były wyroby tzw czekolado podobne. Taka niby czekolada bo brązowa ale smakowało jak cukier zbabrany z czymś tam. I to własnie kamery benq i tym podobne niby HD ale do HD to im baardzo daleko. Jeśli masz dokonać zakupu kamery na parę lat i być zadowolonym to nie wyrzucaj w błoto kasy i kup coś za rozsądną cenę a ta powinna wahać się w okolicach 3000zł.
 

Nijel

New member
Dziękuje za wyjaśnienie z czekoladą - pamiętam to coś podobne do czekolady (ble).

Planowałem przeznaczyć na kamerę około 1200 zł, bo jak kupię za 3 tys. i wezmę nad morze a ona się utopi to się zapłaczę :)

Lubię jakość do ceny - zatem ten Sony jest najlepszy.
 

Nijel

New member
Witam,

czytam, patrzę i szczerze mówiąc ciżko coś wybrać, może ktoś jest wstanie mi wyjaśnić różnicę pomiędzy
HDR-CX190
HDR-CX200
HDR-CX210

? :)
 

Dzastina

New member
[FONT=&quot]Z kamerami to jest zwykle tak, że im tańsza tym gorsza. Skoro cena jest 3 razy niższa to jakość filmowania będzie 3 razy gorsza. Nie ma cudów. Kiedy ja kupowałam ten sprzęt to jedna kamera full HD kosztowała ok 900 zł, a druga 1500 zł. Teoretycznie parametry były bardzo zbliżone, jednak kiedy poczytałam informacje o tej tańszej, okazało się , że wszyscy ją odradzają. Poza tym warto też zobaczyć filmiki prezentujące jakość nagrywania poszczególnymi modelami kamer.[/FONT]
 
Do góry