Wybór jbl sb400 czy sb350

RafRafRaf

New member
Jestem amatorem kina w domu i chciałbym kupić soundbar. Poradźcie mi który wybrać. Starszy model sb400 czy nowszy sb350. Ma służyć do nc+, NETFLIX i czasem do strumieniowania muzyki przez BT. Mam pokój wielkości ok 35m2. Czy w odsłuchu muzyki są zauważalne różnice między nimi? Czy subwoofery są inne?

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
 

uziOK

New member
Jestem amatorem kina w domu i chciałbym kupić soundbar. Poradźcie mi który wybrać. Starszy model sb400 czy nowszy sb350. Ma służyć do nc+, NETFLIX i czasem do strumieniowania muzyki przez BT. Mam pokój wielkości ok 35m2. Czy w odsłuchu muzyki są zauważalne różnice między nimi? Czy subwoofery są inne?

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
Ja bym brał z większym głośnikiem, w tym budżecie warto jeszcze posłuchać denona514
 

RafRafRaf

New member
Czyli sb400 będzie miał głębszy i bardziej soczysty bas.
Mam mile doświadczenie z jbl.
Ale oba są skonfigurowane w takim samym stopniu pod kino i muzykę, czy różnią się na tym polu? Miałem ostatnio możliwość odsłuchu na jakimś Sony i o ile kino było ok to muza była żenująca i cicha.

Ten Denon nie będzie za słaby do kubatury 35m2 x 3m wysokości?

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

uziOK

New member
Czyli sb400 będzie miał głębszy i bardziej soczysty bas.
Mam mile doświadczenie z jbl.
Ale oba są skonfigurowane w takim samym stopniu pod kino i muzykę, czy różnią się na tym polu? Miałem ostatnio możliwość odsłuchu na jakimś Sony i o ile kino było ok to muza była żenująca i cicha.

Ten Denon nie będzie za słaby do kubatury 35m2 x 3m wysokości?

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
Do takiego metrażu pewnie tak, denon według mnie zagra lepiej w muzyce. Jeśli kino i taki metraż to JBL 400, za małą dopłatą JBL450.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Czyli sb400 będzie miał głębszy i bardziej soczysty bas.
Mam mile doświadczenie z jbl.
Ale oba są skonfigurowane w takim samym stopniu pod kino i muzykę, czy różnią się na tym polu? Miałem ostatnio możliwość odsłuchu na jakimś Sony i o ile kino było ok to muza była żenująca i cicha.

Ten Denon nie będzie za słaby do kubatury 35m2 x 3m wysokości?

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
na takie pomieszczenie potrzeba już mocnego kina a nie soundbara , jednak niżej suba z 20cm glosnikiem bym nie schodził
 

RafRafRaf

New member
To już cena ponad 2,2k pln. Dla mnie to jest już za dużo. Dlatego wybór padł na poprzedni model. Opiszę moje subiektywne odczucie po krótkim czasie odsłuchu zamówionego soundbara.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
 

RafRafRaf

New member
Udało mi się utargować wiele niżej niż 1800 (bo właśnie stary model i takie tam😉). Jeśli sprzedający to zaakceptuje i mi wyśle to dam znać.
Dziękuję wszystkim.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
 

RafRafRaf

New member
Mam i opiszę krótko moje wrażenia.

Soundbar pierwsze wrażenie zrobił wow!!!
Jest estetyczny, subwoofer jest elegancki.
Belka ładnie się prezentuje pod TV, diody świecą do góry i nie przeszkadzają wieczorem.
Dźwięk podczas oglądania filmów jest potężny i wyrazisty, mnie urzeka. Bas nawet za mocny (dobrze że można go indywidualnie ustawiać) środek bardzo wyraźny, nieco gorzej z wysokimi rejestrami. Tu dołożyłbym trochę dynamiki. Dokucza mi to tylko podczas słuchania muzyki.
Dźwięk wypełnia mi doskonale cały pokój i oto chodziło.
Efekt przestrzenny kiepski choć stereo jest poprawne, typowe dla tego rodzaju urządzeń.
Pilot słaby i nie zawsze ma kontakt z "bazą".
Podłączenie przez hdmi-arc bezproblemowe, wszystko działo automatycznie.

Brakuje mi na pilocie przycisku BT.

Jednak oglądanie TV z SB400 jest zgodne z moimi oczekiwaniami i nie żałuję zakupu.
Drży mi podłoga, może być bardzo głośno, a przy cichym oglądaniu bas bardzo dobitnie podkreśla mi obraz dźwiękiem. Jestem tym bardzo miło zaskoczony.
Tutaj JBL mnie nie zawiódł i jeszcze bardziej umocnił swój wizerunek marki w moich oczach.

Zdecydowanie polecam.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

mzeromski

Member
Mam i opiszę krótko moje wrażenia.

Soundbar pierwsze wrażenie zrobił wow!!!
Jest estetyczny, subwoofer jest elegancki.
Belka ładnie się prezentuje pod TV, diody świecą do góry i nie przeszkadzają wieczorem.
Dźwięk podczas oglądania filmów jest potężny i wyrazisty, mnie urzeka. Bas nawet za mocny (dobrze że można go indywidualnie ustawiać) środek bardzo wyraźny, nieco gorzej z wysokimi rejestrami. Tu dołożyłbym trochę dynamiki. Dokucza mi to tylko podczas słuchania muzyki.
Dźwięk wypełnia mi doskonale cały pokój i oto chodziło.
Efekt przestrzenny kiepski choć stereo jest poprawne, typowe dla tego rodzaju urządzeń.
Pilot słaby i nie zawsze ma kontakt z "bazą".
Podłączenie przez hdmi-arc bezproblemowe, wszystko działo automatycznie.

Brakuje mi na pilocie przycisku BT.

Jednak oglądanie TV z SB400 jest zgodne z moimi oczekiwaniami i nie żałuję zakupu.
Drży mi podłoga, może być bardzo głośno, a przy cichym oglądaniu bas bardzo dobitnie podkreśla mi obraz dźwiękiem. Jestem tym bardzo miło zaskoczony.
Tutaj JBL mnie nie zawiódł i jeszcze bardziej umocnił swój wizerunek marki w moich oczach.

Zdecydowanie polecam.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


i na taką recenzję właśnie czekałem :) sam stoję przed wyborem i się zastanawiam nad tym sb400 tak jak Ty kupiłeś .
pytanko jeszcze mam jak w filmach się to prezentuje jeżeli chodzi o soprany. dobrze słychać dialogi rozmówców itp ? bo że bas jest elegancki to słyszałem w sklepie :)
i ile w końcu zapłaciłeś ? gdzie kupowałes ?
 

RafRafRaf

New member
Dialogi są wyraziste i tutaj nic nie kuleje. Mam wrażenie że te obszary dźwięku są lekko podbite.
Kupiłem za 1350zl z jakiegoś outletu.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry